C9 CAS perfect voor Zeeland I 1 Plastic bekers 18 ZEELAND Klachten over lange rij bij damestoiletten en vervoer De twaalfde editie van Concert at Sea is er één om in te lijsten. De kleine en grote memorabele momenten stapelen zich op. CONCERT AT SEA BROUWERSDAM DE GOEDKOOPSTE IS GRATIS Commentaar Concert at Sea zit erop en opnieuw kunnen de organisatoren - onder wie de popgroep Blof - terugkijken op een geslaagde editie. Dat is gewoon geworden, terwijl het dat natuurlijk niet is. Een festival als Pinkpop is zoekende, met als gevolg dat twee van de drie dagen niet uitverkocht waren, maar de kaarten voor het festival op de Brouwersdam, met zijn bekende formule van grote Nederlandse acts, vliegen de afgelopen jaren binnen enkele uren de deur uit. Deze succeseditie zal de honger naar toegangsbewijzen voor volgend jaar alleen maar aanwakkeren. Natuurlijk valt er best iets te mopperen. Zo functioneerde de pendeldienst met name vrijdagnacht minder dan gewoonlijk en er waren wat klachten over wachttijden bij de toiletten. Maar het was toch vooral een feestje zonder incidenten, zoals Blof-zanger Paskal Jakobsen tevreden vaststelde: 40.000 mensen die het samen gezel lig maken. Van tijd tot tijd steekt de discussie op of dit uiterst succesvolle festival wel gesteund moet worden met een provinciale subsidie. Is die niet bedoeld om evenementen mede mogelijk te maken of zelfs voor verdwijnen te behoeden? Dat Concert at Sea makkelijk op ei gen benen kan staan, zeker ook financieel, wordt jaar in jaar uit be wezen. Zo is het geld vanuit Middelburg ook niet bedoeld. Terecht wordt het sinds vorig jaar verleend onder de noemer Zichtbaar Zeeland en niet als cultuursubsidie. Dat is niet zomaar een ander etiketje. Bij de 52.000 euro die de provincie uittrekt is zij zelf meer gebaat dan het festival. Vier van de vijf bezoekers van Concert at Sea komen van buiten Zeeland, voor de plaatselijke horeca betekent het een topweekend, en Zeeland wordt op de best mogelijke manier op de kaart gezet. Voor zo'n perfecte imagocampagne is het een schijntje. Zeeland is meer gebaat bij de 52.000 euro subsidie van de provincie dan het festival zelf SCHARENDIJKE Niet alles liep even soepel tijdens deze twaalfde editie van Concert at Sea. Klachten klonken er onder meer over de lange wachtrijen bij de damestoiletten, een probleem dat zich in de eerste ja ren van het festival ook voordeed, maar inmiddels onder controle leek. De strenge controles bij de entrees leidden ertoe dat het vaak lang duurde voordat mensen het festival terrein bereikten. Verder moesten reizigers soms veel geduld hebben voordat ze met de pendelbus kon den. Vooral vrijdagavond stond een deel van de festivalgangers langdurig stil. Waar mogelijk heeft de organi satie problemen meteen opgelost. SPECIAALZAAK ALMANAK Aan het einde van de zaterdag avond zag de verslaggeefster een fotograaf het terrein van Concert at Sea oplopen, terwijl het pu bliek huiswaarts ging. „Wat gaat hij nu doen? Het is toch klaar?", vroeg ze haar collega. „Hij gaat zo een foto nemen van de lege dam, bezaaid met bekers", legde hij uit. „Hij moet snel zijn, want de blazers staan al klaar." De ver slaggeefster keek verwonderd. „Blazers? Waarom komen die mannen die net met Blof hebben gespeeld nog naar hier? Voor een groepsfoto?" Haar collega wees gierend van de lach naar de ge reedstaande bladblazers. Wapen en kwekerij in woning Illegaal dancefeest beëindigd Feest loopt uit op vechtpartij Stavenisse Zwaargewonde bij ongeluk De tweede dag van Concert at Sea is nog maar een kwartiertje oud, of het festival heeft zijn snottermo- mentje al te pakken. In een bomvol AD Theatercafé - dat een mooie aanwinst voor het festival bleek - is een intiem optreden van Jack Daniels, ofwel Bas Kennis en Paskal Jakobsen van Blof. Tijdens You do something to me van Paul Weller gunt Jakobsen 'spontaan' de micro foon aan zijn vriend Robert Stol- tink. Die besluit zijn bijdrage met een huwelijksaanzoek aan zijn vriendin Renske. Zo stapelden, naarmate de dag vorderde, de kleine en grote me morabele momenten zich op. De zaterdag van CAS begon, na een mooie vrijdag en een natte nacht, ronduit guur. Een gemene noord wester blies de vlaggen strak. Op het strand had de broze muziek van Peter Slager, in Schouws dialect, moeite zich staande te houden. Als om het weer te bezweren, zong hij het nummer Windstil. Wie het warm wilde krijgen, was aan het goede adres bij Chef Spe cial, de eerste hoofdact op het Zee landpodium. Het optreden veran derde al snel van een warming-up in een workout. De energie van de band, met de onvermoeibare lead zanger Joshua Nolet als aanjager, sloeg over op het publiek. Nolet ging halverwege bijna in het pu bliek staan, toen hij de reling in het midden van het terrein opzocht. De grote vraag van het zaterdag programma was: zou Anouk er een beetje zin in hebben? Het ant- maandag 3 juli 2017 2 1 s/°9& Enkel geldig voor individuele verpakkingen. Geldig tot 16-7-2017 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Tip? redactie@pzc.nl SLUISKIL Een bewoner van een pand aan de Vergaerte- straat in Sluiskil is zater dagochtend aangehou den omdat hij een wiet- kwekerij en een vuurwa pen in huis had. De agen ten troffen een kweek- tent met 50 cannabis planten aan. Even later vonden agenten een vuurwapen in de woning. Daarop is de bewoner aangehouden en naar To- rentijd in Middelburg ge bracht. KAMPERLAND Een illegaal dancefeest op een onverharde par keerplaats bij de Schots man in Kamperland is zondagochtend door de politie beëindigd. Er waren ongeveer 400 be zoekers. Rond 06.15 uur kreeg de politie een mel ding van geluidsoverlast. Alles werd afgebroken en de rommel opgeruimd. Nadat iedereen was ver trokken, bleef het terrein achter alsof er nooit een feest was geweest. HULST Tijdens een familiefeest aan de Spoorweg in Hulst is in de nacht van zaterdag op zondag een grote vechtpartij uitge broken. Een Vlaamse 47- jarige man en een 15-ja- rige jongen zijn aange houden op verdenking van mishandeling en ver nieling. Opgeroepen am bulancepersoneel heeft enkele gewonden behan deld. Zowel de 47-jarige verdachte als de 15-jarige jongen bleek dronken. Een automobilist is vrij dag rond 22.00 uur zwaargewond geraakt bij een ongeval op de Oudelandsedijk tussen Stavenisse en Sint-An- naland. Het bestelbusje reed door onbekende oorzaak van de dijk af. De brandweer bevrijdde de bestuurder uit het voertuig. Hij is naar Rot terdam gebracht De dam rockt en rockt... Barry van der Hooft en Rolf Bosboom Scharendijke Broederliefde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60