Vermomde drugsbaas na 30 jaar opgepakt II €200 Last minutes! EU praat over sancties tegen onwillige veilige landen korting 4 BRASILIA De Braziliaanse politie heeft een van de belangrijkste drugshandelaren van Zuid-Ame- rika gearresteerd. Het gaat om Luiz Carlos da Rocha, alias Withoofd die al 30 jaar voortvluchtig was. De drugsbaron gebruikte ver schillende identiteiten en onder ging plastische chirurgie om uit handen van de autoriteiten te blij ven. Een van de namen waaronder de drugsbaas opereerde was Vitor Luiz de Moraes. Agenten vergele ken foto's van hem met die van Da Rocha en concludeerden dat het om dezelfde man moest gaan. Met zijn drugsimperium con troleerde Da Rocha de cocaïne handel in Bolivia, Peru en Colom bia. De drugs werden daarna via een ingewikkeld logistiek systeem naar Europa en de Verenigde Sta ten vervoerd. Da Rocha wordt er ook van be schuldigd de belangrijkste leve rancier van cocaïne te zijn aan de belangrijke criminele organisaties in de Braziliaanse miljoenenste den Rio de Janeiro en Sao Paulo. De politie schat dat Da Rocha per maand 5.000 kilo cocaïne ver handelde. Hij zou met de drugs minimaal 87 miljoen euro hebben verdiend. Zijn zwaar bewapende bende verplaatste zich in gepantserde auto's en was zeer gewelddadig. Zaterdag pakte de politie Da Ro cha op in Sorisso, in de staat Mato Grosso. Tijdens Operatie Spec trum namen de agenten voor 9 miljoen aan crimineel eigendom in beslag genomen, waaronder boerderijen, dure auto's en vlieg tuigen. Volgens de politie moet de crimineel rekenen op een gevan genisstraf van minimaal 50 jaar. Wacht niet langer en kies nü uit ons ruime aanbod. Kras.nl/ldstminutes of bei 0900-9097 70 cpg Praatpalen in half uur weg Tijdens een diner gisteravond in Parijs spraken de ministers van Binnenlandse Zaken Gerard Col- lomb (Frankrijk), Thomas De Mai- ziere (Duitsland) en Marco Minniti (Italië) over sancties tegen landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen. De EU-ministers zouden overwegen om politieke kopstukken uit bij voorbeeld Somalië niet meer in Eu ropa toe te laten als het probleem niet wordt opgelost. Later deze week wordt verder ge sproken over het voorstel als de Eu ropese ministers van Justitie elkaar treffen in Tallinn, de hoofdstad van Estland. Duitsland is vooral te porren voor harder optreden tegen Afghanistan. In 2016 vroegen 700.000 Afghanen asiel aan. Berlijn wees ruim 300.000 aanvragen af, maar minder dan 10 procent kon daadwerkelijk worden uitgezet. Afghanistan neemt nau welijks iemand terug. De Europese landen zijn het oneens over de lijst met veilige lan den, waar uitgeprocedeerde asiel zoekers naartoe kunnen worden te ruggestuurd. Nu is afgesproken om samen opnieuw te bepalen welke landen wel en niet veilig zijn. Nieuwe afspraken zijn nodig om dat Italië de stroom migranten nau welijks aan kan. Volgens premier Paolo Gentiloni blijven de overige Europese landen de andere kant opkijken. Alleen al de laatste dagen zijn 13.000 migranten aan wal ge bracht. Voor dit jaar staat de teller op 85.000, een stijging van 20 pro cent ten opzichte van het eerste half jaar van 2016. Als het zo door blijft gaan, steken dit jaar naar verwach ting 300.000 mensen vanuit Noord-Afrika de Middellandse Zee over naar Italië. Het merendeel van de migranten vertrekt uit Libië. Het is niet alleen een Italiaans probleem. Het is een tragedie in wording Italië wil nu dat de reddingssche pen voortaan niet uitsluitend Itali aanse havens aandoen, maar door varen naar kustplaatsen in andere Europese landen. Gebeurt dat niet, dan zullen schepen die niet onder Italiaanse vlag varen aan de ketting worden gelegd, dreigt Rome. Dat Italië druk zet op Europa is volkomen terecht, zegt Rik Go- verde van Save the Children. De or ganisatie heeft recent met een eigen schip duizend migranten opgepikt uit zee en naar Italië gebracht. „Tot nu toe zijn de Europese afspraken er vooral op gericht om mensen buiten de deur te houden. Het werkt niet. We zien kinderen, zwangere vrouwen." In 2015 is afgesproken om 160.000 migranten over de EU-lan- den zouden worden verdeeld. Maar Groot-Brittannië hoefde niet mee te doen en Tsjechië, Slowakije, Hongarije en Polen weigeren dat of namen slechts een handvol op. Hierdoor zijn slechts 21.000 van de 160.000 migranten verdeeld. „Dit is niet alleen een Italiaans probleem," zei UNHCR-commis- saris Filippo Grandi zaterdag. „Het is een tragedie in wording." Leraar terecht, examens over Drugs in luier gevangenis in per persoon maandag 3 juli 2017 Zie: kras.nl/actievoorwaarden RIJSWIJK De vijfhonderd gele ANWB-praatpalen die zaterdag te koop werden gezet, waren binnen 30 mi nuten uitverkocht. Ecoleon, het bedrijf dat de palen een nieuwe bestemming geeft, zegt veel teleurgestelde re acties te hebben ontvan gen. Even na middernacht gin gen de palen in de verkoop voor 299 euro per stuk. Om 00.30 uur waren de palen uitverkocht. Meteen daarop ontstond een le vendige handel online. Om teleurgestelde mensen te gemoet te komen zal het bedrijf later deze maand een nieuwe voorraad praatpalen te koop aanbie den. Het mobieltje maakt de palen overbodig. De grote Europese landen zoe ken koortsachtig naar een op lossing nu Italië dreigt de ha vens af te sluiten voor schepen van hulporganisaties die vluch telingen hebben gered op de Middellandse Zee. Gerben van 't Hof Rotterdam FilippoGrandi, UNHCR De stroom vluchtelingen uit Libië neemt niet af. Voor dit jaar staat de teller op 85.000. fotoap ALMERE Een 25-jarige vrouw uit Almere heeft za terdag een baby gebruikt om softdrugs en twee tele foons de gevangenis van Westzaan binnen te smok kelen. Ze had de smokkel waar verstopt in de luier van de zuigeling. Zelf mocht de vrouw al lan ger de gevangenis niet in, omdat ze eerder met drugs was betrapt. Ze mocht wel de baby brengen. De drugs en de telefoons waren be stemd voor een 28-jarige gedetineerde uit Lelystad. Over hun relatie kon een woordvoerster van de poli tie verder niets zeggen. Ze wist ook niet zeker of de baby van de vrouw is of van iemand anders. NIEUWEGEIN De leraar Ne derlands van het ROC in Nieuwegein die 'verdween' met 80 examens van ge slaagde leerlingen, heeft weer contact opgenomen met de school. Maar de examens blijven ongeldig. Het ROC bevestigt weer in gesprek te zijn met de 65- jarige leraar, die van de ene op de andere dag weken lang niets meer van zich liet horen en onbereikbaar bleef voor de school. De inval-leraar bracht daar mee zowel de school als 80 geslaagde leerlingen in problemen. Zonder de ver slagen zijn de voldoendes niets waard. De wereld is Kras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4