Yanniek Ivens blijft nu wel scherp na 6-0-zege Ronde Arnemuiden voelt zich slachtoffer N K-brons Louter Doek valt op slotdag voor STV Gravelsteps 14 Drie zuiderburen imponeren Celine Lauwers (Evergem) stuurde in de klasse L de actief door de baan dansende kolossale vosruin Kapri ool D'Emma twee keer op rij naar de overwinning (65,00 en 63,88). „Kapriool D'Ema kwam bij ons op stal als driejarige. Hij was toen net Opstal is hij poeslief, maar op de wedstrijd is het soms een draak zadelmak en kon verder nog niets. Ik heb hem zelf opgeleid", vertelde Celine Lauwers. „Hij is nu zeven. Een paard met veel kwaliteiten. Op stal is hij poes lief, maar op wedstrijd is het soms een draak. Dan moet je hem laten voelen wie de baas is. Dat lukt me steeds beter. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat het goed komt. Ja, ik denk zelfs dat het een paard wordt voor het grotere werk." Jennifer Haegeman (Sint Lau rens) trok de stijgende lijn die ze na haar herstel van een blessure heeft ingezet voortreffelijk door. De voor de Biervlietse Haringruiter uiko- mende Haegeman stuurde in de klasse B de expressief bewegende en mooi in balans lopende vosmer- rie Faith met een straatlengte voor sprong naar de zege (66,66 en 70,16). Heieen Brusselmans (Sint Pau wels) schreef met de mooi bergop waarts galopperende vosruin Tas man de eerste rubriek van de klasse M op haar naam (63,00). Saskia de Schepper (Kuitaart) wist met de merrie Dorette B de Belgische he gemonie te doorbreken. Zij stuurde de met veel souplesse en afdruk door de baan gaande Spielberg- dochter de tweede proef op haar naam (60,00). Yenca Sips (Terneuzen) eindigde zaterdag op de springwedstrijd van De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met de schimmelmerrie Giesha in de klasse M als tweede. Met een foutloze barrage rit in 34.66 secon den bracht Sips met de veel vermo gen en bloedvoorzichtig sprin gende zesjarige Boss-dochter het spel op de wagen en mocht daar mee zelfs tot de laatste sprong de hoop op de overwinning koesteren. Maar het venijn zat voor Zeeuws- Vlaamse in de staart. Laatste starter Lisanne Verdonk was met Indoc- tro-zoon Dienko met 29.48 duide lijk de snelste. Sips: „Lisanne ging binnendoor naar die laatste hinder nis. Dat was ik ook van plan. Maar Geisha struikelde even. Daardoor moest ik achterom die oxer en daar heb ik de overwinning verspeeld. Jammer, maar ik ben toch tevreden. Er stond een dik parkoers, met de balken op de maximale hoogte en Geisha sprong weer geweldig. Ik denk dat ik op de goede weg ben voor het ZK in augustus." De 21-jarige Hulstenaar had samen met zijn 18-jarige stadgenote Claire van Damme het meeste te stellen met zijn oudere broer Mar- nix Ivens, in combinatie met Romy Bonte: 3-6 6-4 6-2. „De eerste set was rampzalig bij ons. In de tweede set stonden we met 3-1 achter op de service van Marnix. Bij die stand hebben we veel ga- mepoints weggewerkt, waardoor het uiteindelijk 3-2 werd in plaats van 4-1. Zowel in de tweede als derde set ben ik gaan 'pielen' om het spel te veranderen", vertelde Yanniek Ivens. Vervolgens klopte hij met Van Damme op tempo de koppels Le- ontine Dingenouts/Maarten Ko- lijn (6-3 6-3) en Inez de Bruijn/Bram Donze (3-6 6-4 6-4). „In de laatste partij maakten we in de eerste set veel fouten, terwijl Bram de nodige risico's nam en aan het net veel kon afmaken. Daarna zijn we hem gaan ontwijken." In het enkelspel hoefde Yanniek Ivens in de finale geen enkele game af te staan aan de 41-jarige Michel Pateer van het Steense Vorig jaar heb ik vaak de eerste set met 6-0 gewonnen, terwijl ik daarna nog verloor Smash: 6-0 6-0. Eerder bedwong de Hulstenaar zijn teamgenoot Se- bastiaan Verscheure (6-0 1-6 6-2) en Axelaar Ronald de Pooter (7-5 6- 1). „Vorig jaar heb ik voor de com petitie vaak de eerste set met 6-0 gewonnen, terwijl ik daarna toch nog verloor. Tegen Sebastiaan ver loor ik na 6-0 ook weer de tweede set. Blijkbaar gaat dan bij mij de knop om. Daarom was ik er in de finale ook na 6-0 nog niet gerust op. In de eerste set lukte alles. Daarna ging het moeizamer, maar na een lange eerste game kon ik ook in de tweede set uitlopen. In de laatste games was Michel alleen nog maar aan het tanken. Hij ge loofde het verder wel", zei Yanniek Ivens. De apotheose van het toernooi was de enkel-6 finale tussen Tim Louwiesse (37) uit Terneuzen en Peter van der Sloot (50) uit Philip pine, de laatste partij van het eve nement. Na een wedstrijd die bol stond van de enerverende rally's, won outsider Louwiesse onder grote publieke belangstelling in drie sets: 6-14-6 7-5. Bij de vrou- wen-6 won Ellen de Bruijn in de finale overtuigend van Jasmijn Ra demakers: 6-16-3. Voorzitter Chris Wijnia en wed strijdleider Josko Simic spraken hun voldoening uit over in totaal 170 deelnemers. Ze stonden er wat sip bij te kijken. De organisatoren van de Ronde van Arnemuiden hadden zaterdag op een behoorlijk aantal deelnemers gerekend voor hun wielerronde, maar de opkomst was minimaal. De Belg Foeke Lammertijn greep de zege in de gezellige straten van het dorp. Hoe anders was het een dag eer der in Kruiningen; daar kwam een aantrekkelijk deelnemersveld aan de start en daar schreef de Braban der Stefan Laurijssen (Oud-Gastel) de wedstrijd op zijn naam. De Zeeuw Tim van Dijke werd tweede en Roy Guequierre derde. Het was niet lang zoeken naar de oorzaak van het geringe aantal deelnemers in Arnemuiden: het grote aantal wedstrijden van de laatste en komende dagen. „Er was nog een wedstrijd van de Waod en dan natuurlijk vrijdagavond Krui ningen, zondag enkele andere wed strijden zoals het kampioenschap van de BWF (Brabantse Wieier Fe deratie) en dan maandag de TMZ in Kloosterzande. Kortom, het kon niet op voor de renners en daar is Arnemuiden nu het slachtoffer van geworden", oordeelde TMZ-voor- zitter Leo Bakker. VUGHT Kogelstoter Ruud Louter van RKHAV ver overde gisteren brons bij het Nederlands kampioenschap atletiek. In zijn tweede po ging produceerde B-junior Louter een afstand van 16.29 meter, goed voor de derde plaats. De vijfde plaats ging naar ploeggenoot Noah Lou- wers (14.34). Toine van den Bos (Delta Sport) werd acht ste met 13.37 meter. Shirin van Anrooij (AV'56) keerde met twee medailles huiswaarts. Ze veroverde zil ver op de 3000 meter en brons op de 1500 meter. In de hoofdklasse van de Zeeuwse mixedtenniscompetitie viel op de slotdag het doek voor STV Gravel steps. Het team uit Schoondijke verloor thuis de derby van het Aar- denburgse TC Sjef: 2-4. Daardoor degraderen de West-Zeeuws-Vla- mingen met De Klappers (Krab- bendijke) naar de eerste klasse. Dylan Blackman was actiefin de twee gewonnen partijen van Gra velsteps. Met Martin Vinjé versloeg hij het Aardenburgse duo Remy Scherbeijn/Tom de Clerk, met Anja van Damme was hij te sterk voor Romy van den Abeele en De Clerck: 5-7 6-37*5- De Bongerd redde het vege lijf door in Kloetinge met 3-3 gelijk te spelen tegen LTC Zierikzee. Kam pioen TC Animo won in Vlissingen tegen De Schelde ook de zevende en laatste wedstrijd: 1-5. TC Vogel vlucht werd door een 6-0-zege in de Reynaertstad op Hulster Am bacht kampioen van de eerste klasse. Game'78 won in Middelburg met 4-2 van MLTC en eindigt daar door ongeslagen op de tweede plaats. Bij de Clingenaren, die eer der met 5-1 hadden gewonnen van Vogelvlucht, was De Boskreek vo rige week in Breskens spelbreker. maandag 3 juli 2017 Belgische amazones op dreef De Belgische amazones Celine Lauwers, Heieen Brusselaers en Jennifer Haegeman eisten zater dag op de dressuurwedstrijd van de Honteruiters in Kloosterzande hoofdrollen op. Daarmee onder streepten de bij de Zeeuws- Vlaamse KNHS-verenigingen aangesloten zuiderburen hun toegevoegde waarde aan de Zeeuwse dressuursport. Lucien Roelandt Kloosterzande - Celine Lauwers Yanniek Ivens zegevierde op twee fronten tijdens het Open Erpelkapperstoernooi van ten nisvereniging Axel. Eerst in de mixed-4 en daarna in de enkel-5. Henk van de Voorde Axel - Yanniek Ivens Wim de Vos Arnemuiden/Kruiningen Henk van de Voorde Schoondijke Yanniek Ivens sloeg een dubbelslag op het Erpelkapperstoernooi in Axel. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45