Kilic maakt zijn titeldroom waar Vader bij de besten \KENLIJ YPOTHc 13 Zeeuwse (top)voetballers kwamen zaterdag samen voor het goede doel Duim was één van de medeorgani satoren van het benefietduel voor Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa). Het idee voor een zomer avondpotje met vrienden groeide uit tot een breder initiatief. Spelers van onder meer Hoek, Kloetinge, Vlissingen, Goes gaven acte de pre sence, evenals Zeeuwse toppers die buiten de provincie actief zijn. „We vinden het leuk om iets moois neer te zetten", vertelde Wouter Duim. Het kostte de initiatiefnemers weinig moeite om een goed doel aan het duel te koppelen. „Het is leuk om iets voor kinderen te doen", vulde Robin Duim zijn broer aan. „Kanker komt helaas vaak voor. Ik hoorde laatst dat een oud-ploeggenoot met de ziekte kampt. Hij is even oud als ik, nog maar 23..." Volgens Wouter kan iedereen zich identificeren met het gekozen doel. „Sommige spelers hebben de ziekte van dichtbij meegemaakt." Josimar Pattinama (ex-Hoek) is één van hen. De nieuwe spits van Hal steren wilde er weinig over kwijt. „Het ligt nog een beetje gevoelig." Pattinama hoefde niet lang na te denken toen hij werd benaderd voor het benefietduel. „Ik ben toe aan vakantie na het lange voetbal seizoen, maar hieraan neem ik met alle plezier deel. Het initiatief raakt me. Het ergste nieuws dat je kunt horen is dat iemand die dichtbij je staat kanker heeft. Bij kinderen is het helemaal vreselijk. Zij hebben normaal gesproken nog een heel le ven voor zich." Terwijl er een balletje werd ge- trapt op het bijveld naast de kan tine, verkochten twee jonge dames lootjes. De nummers kostten een euro per stuk. „Er zijn al vijfhon derd loten verkocht", zei Robin Duim halverwege de eerste helft. „Elke euro die we ophalen, is mooi meegenomen. Het is leuker om op deze manier geld te bemachtigen, dan door te collecteren." Nachtmerrie Wouter de Craene was één van de deelnemende voetballers. De voor- malig spelmaker van Kloetinge vierde onlangs de éénjarige verjaar dag van zijn kleine Aisah. „Het is voor een ouder de ergste nachtmer rie als er iets met je kind gebeurt. Ik ben meer gaan waarderen hoe be langrijk gezondheid is. Gezond door het leven gaan is voor sommi gen niet de normaalste zaak van de wereld." Pattinama hoopte dat dergelijke initiatieven vaker gestalte krijgen op Zeeuwse (voetbal)bodem. „Ik zou nog tien keer 'ja' zeggen." Wouter Duim concludeerde het zelfde. „In de Randstad is dit vrij normaal, maar in Zeeland is het naar mijn idee vrij nieuw." De Craene was dezelfde mening toebedeeld. „Je brengt mensen bij elkaar, haalt geld op voor een goed doel en doet dat we allemaal graag doen: voetballen." Hoeveel de broers Duim met de benefietwedstrijd en lootjesver koop precies op hebben gehaald, is nog niet bekend, maar naar schat ting gaat het om 2000 euro. De uit Terneuzen afkomstige Kilic, die sinds vier jaar in Istanboel woont, gaf zijn opponent Mirko Si- kora geen schijn van kans en zag de Duitser met Servische roots in de eerste ronde na ruim een minuut tegen het canvas gaan. „Het begon gelijk hard, links en rechts stoten", keek Kilic terug, met de wit met gouden kampioensriem trots in zijn handen. „Hij probeerde ook wat, maar ik raakte hem vol met mijn knie in zijn gezicht. Hij viel op de grond, kreeg acht tellen en stond De dokters moestenerbij komen. Ik had de titel heel snel binnen weer op. Daarna kon ik hem een paar goede hoeken en een lever- stoot geven. Toen ik hem vervol gens met een low kick raakte, viel hij op de grond en kon door een knieblessure niet meer verder. De dokters moesten erbij komen. Ik had de titel heel snel binnen." Voor Selcuk Kilic (33) was het zijn eerste wereldtitel. Vorig jaar stond hij in Zwitserland ook in de ring voor het titelgevecht, maar toen verloor hij. Deze keer was de eigenaar van sportschool Hammers in Istanboel beter getraind, voor het duel dat maximaal vijf ronden van drie minuten zou duren. Of Kilic doorgaat als kickbokser is nog onduidelijk. De oud-Terneu- zenaar is ook werkzaam als acteur. Hij hoopt, zo vertelde hij zaterdag in een interview in deze krant, een hoofdrol in een film of tv-serie te bemachtigen. VALLNORD Mountainbiker Milan Vader zal met een goed gevoel toewerken naar het NK. De Middelburger finishte giste ren bij de wereldbekerwed strijd in Vallnord (Andorra) als twaalfde. In de categorie onder 23 jaar moest hij een minuut en zeven seconden toegeven op winnaar Simon Andreassen. Met zijn tijd (1.19.51) en klas sering was hij de snelste Neder lander. Over twee weken mag hij zich weer gaan meten met uitsluitend landgenoten. In Landgraaf staat dan de strijd om de nationale titel op het pro gramma. maandag 3 juli 2017 ZV 'Dit is leuker dan collecteren' Het terras achter de kantine van Zeelandia Middelburg zat vol za terdag. Op de tafels stonden flesjes bier, water, een enkele rosé en een verdwaald flesje dubbelfris. Pak 'm beet twee honderd belangstellenden zagen een groot aantal Zeeuwse (top)voetballers aan het werk. „Met alleen een potje voetbal krijg je deze spelers niet bij el kaar", stelde Wouter Duim. Len Wolters Middelburg Menno de Nooijer probeert het van afstand. Klaas van Hecke (I) gooit zich voor het schot, Reguillo Vandepitte (r) kijkt toe. FOTO LEX DE MEESTER Hoeveel de broers Duim en voetballers precies op hebben gehaald is nog niet bekend, maar naar schat ting gaat het om 2000 euro. Hij had het al aangekondigd en voegde de daad zaterdagavond ook bij het woord. Tijdens zijn gevecht om de wereldtitel kick boksen in de klasse 71/72 kilo gram ging Selcuk Kilic als een wervelwind van start. Barry van der Hooft Frankfurt - Selcuk Kilic Selcuk Kilic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44