Doesburg op wenken bediend Wennekes toont zich de sterkste in straten van Kruiningen 12 Brabander met Zeeuwse vriendin zegeviert op2000meter zv Diego de Meyer presteert in het water in Sluis prima in het kielzog van de nationale top. De zwemmer van De Bruinvis wordt vierde. Diego de Meyer zwom gisteren in de lange- baanwedstrijd van Sluis op de 2000 me ter schoolslag keurig naar een vierde plaats achter de nationale top. De zwemmer van De Bruinvis voelde zich in het ka naal Sluis-Brugge sterker dan za terdag in het open water van De Braakman. „Ik had nu meer kracht. Ik probeerde in het begin mee te gaan met de toppers." De Meyer wilde echter niet forceren om hun tempo te volgen. „Ik heb daarom mijn eigen race gezwom men", vertelde hij in een regen achtig decor in Sluis. De langste afstand op de school slag kreeg met Wietse Beerens een prachtige winnaar. De Brabander won in 2014 de Scheldewedstrijd tussen Vlissingen en Breskens. Hij richtte zich de laatste jaren in het langebaanzwemmen op de schoolslag. „Ik kan kiezen voor de borstcrawl, maar heb een zwak voor de schoolslag", vertelde hij. „Het is minstens zo spectaculair. Al snap ik dat het publiek het snel lere zwemmen aantrekkelijker vindt. De schoolslag geeft meer interactie. Wanneer je hoog uit het water komt, zie je veel meer wat er rond je gebeurt." Beerens voelt zich helemaal thuis in Zeeland. Dit wordt zeker gestimuleerd door zijn zwem- vriendin Eline Nijskens uit Clinge, met wie hij zeven jaar een relatie heeft. Maar de Zeeuwse wedstrij den spreken hem ook aan. „In De Ik kan kiezen voor de borstcrawl, maar ik heb een zwak voor de schoolslag Braakman heb je met zware ele menten als stroming, korte golven en wind te maken. Sluis heeft met een S-bocht het mooiste par koers." De zwemmer uit Vught her haalde op de schoolslag zijn succes van vorig jaar in De Braakman en Sluis. Zijn doel is om, net als vorig jaar, gekroond te worden tot de nationaal kampioen van het open water. „Ik doe mee aan de zwem tocht (8,5 kilometer) over de Oos- terschelde." Groot gat Dat is ook het doel van Simone de Rijcke: „Ik wil graag voor de winst gaan." De zwemster van ZC Koe wacht verkeert in topvorm. In Sluis sloeg De Rijcke, die haar stu die met zwemmen combineert in Amerika, op het koningsnummer de 5000 meter vrije slag een groot gat naar haar concurrenten. Ze kreeg het in de slotfase nog zwaar, maar hield voldoende voorsprong over om als eerste te finishen. „Ik voelde me opgejaagd toen ze dichterbij kwamen. Ik maakte de fout om over te gaan naar een te korte slag." In De Braakman had ze nog zeven seconden moeten toe geven op Janina Beckers. De Lim burgse won vorig jaar het klasse ment open water, waarvoor De Rijcke nu een van haar concurren ten is. De winst in Sluis was goed voor 300 punten. Ze zet verder al les op het Open NK in Vlissingen (begin september). De Rijcke: „Daarna ga ik terug naar Ame rika." De tweede schoolslaginterland Nederland-België kreeg in Sluis slechts één Belg aan de start. Ook bij de Belgische vrouwen viel de respons tegen. De KNZB lijkt zijn doel - het promoten van de schoolslag - daarmee voorbij te schieten. Hetzelfde geldt voor het duel van Vlissingen, dat tegen derdedivi sionist De Meern gaat spelen. De duels worden normaliter op woensdagavond 23 augustus ge speeld. De Zeeuwse hoofdklas sers spelen allebei een uitwed strijd. De winnaars gaan naar het hoofdtoernooi. Hoek en Vlissingen hoeven in de eerste kwalificatieronde niet in actie te komen. Daardoor be staat de mogelijkheid dat de clubs op zaterdag 19 augustus alsnog in actie komen bij de Bor- sele Sloepoort Cup. Dit toernooi in Nieuwdorp schrapte vorige week de Superpoule vanwege de afwezigheid van de Zeeuwse toppers. ASWH is een bekende tegen standervoor Hoek. Bijna jaarlijks troffen de clubs elkaar de afgelo pen twee decennia in competi tieverband en ook in de dis trictsbeker en nacompetitie kwamen ze elkaar tegen, maar nog nooit in de KNVB-beker voor profs. Afgelopen seizoen zorgde Bart Deprez voor de Zeeuwse inbreng bij ASWH (gaat naar Smitshoek), komend seizoen doet Kyle Doesburg dat (komt van Hoek). De Meern is een onbekende tegenstander voor Vlissingen. De club maakte de afgelopen tien seizoenen een gestage groei door. De club deed dat onder het voorzitterschap van Frans van Seumeren, tevens eigenaar van FC Utrecht. In 2007 was de club onder de rook van Utrecht nog derdeklasser, afgelopen seizoen bewerkstelligde de club echter al promotie naar de derde divisie in het zondagvoetbal. Zo'n veertig elites en beloftes zon der contract verschenen aan de start in Kruiningen. Het tempo lag vanaf het begin hoog, waardoor de koers lang gesloten bleef. De eerste serieuze vluchtpoging kwam van Bryan van Rutten (WV De Jonge Renner), maar als eenling begon hij aan een ongelijke strijd tegen het ja gende peloton. Zijn aanvalspoging zou dan ook niet lang standhouden. De in vorm verkerende Eloy Raas (ZRTC Theo Middelkamp) reed tot dan toe een attente wedstrijd, maar zag halfweg zijn kansen op de zege in rook opgaan door een valpartij. De renner uit 's-Heer Hendrikskin deren keerde nog terug in het pelo ton, maar stapte niet veel later toch uit de koers als gevolg van zijn ver wondingen. Op zo'n 20 kilometer van het einde barstte de koers alsnog los. Zo'n vijftien renners hadden zich losgemaakt van het peloton. Daar- v Ik heb toen doorgetrokken en dat bleek een goede keuze bij zaten liefst vijf Zeeuwen. Dante de Ruysscher (Vetrapo Cycling Team) uit Oostburg viel echter kort daarna vooraan weg door een val partij. De andere koplopers bleven in de slotfase vooruit en moesten in de straten van Kruiningen om de zege sprinten. Voormalig Neder lands elitekampioen Robin Wen nekes (Vlasman Cycling Team) kwam als eerste de bocht uit en was met afstand de snelste. De winnaar uit het Gelderse Do- dewaard was blij dat hij de Zeeuwse koers op zijn palmares kon bijschrijven. „Uiteraard geeft deze overwinning een goed ge voel", was zijn eerste reactie na af loop. „Ik ontdekte al snel dat het moeilijk zou worden om een ver schil te maken, maar dat maakte voor mij niet uit hoor. Ik wist na melijk dat ik ook op mijn sprint kon vertrouwen." Toch kon Wennekes zich niet helemaal bedwingen. „Ik merkte in de laatste kilometer dat er gaten begonnen te vallen. Ik heb toen doorgetrokken. Hoewel ik geen ruimte kreeg, bleek dat een goede keuze te zijn. In de eind sprint heb ik namelijk mijn koppo sitie niet meer afgestaan." De Zeeuws-Vlaming Jimmy de Bruyn zat eveneens goed gepositi oneerd in de laatste kilometer, maar moest de zege aan Wennekes laten. „Ik reageerde op een uitval en ver schafte mezelf zo een goede uit gangspositie voor de eindsprint. Wennekes was sneller, maar ik ben blij met deze tweede plaats. Na een teleurstellende thuiskoers in Sint Jansteen is het mooi dat ik hier sportieve revanche heb genomen." maandag 3 juli 2017 Beerens voelt zich thuis in het water van Sluis Aector Dooms Sluis v J&-- Diego de Meyer zwom in Sluis naar een vierde plaats op de 2000 meter. De zege ging naar Wietse Beerens. fotocamileschelstraete - Wietse Beerens Kyle Doesburg had er stiekem op gehoopt en zaterdagoch tend gebeurde het ook. Hij speelt met zijn nieuwe club AS WH in de KNVB-beker tegen zijn vorige club Hoek. Het duel wordt in de tweede kwalificatieronde gespeeld. Rudy Boogert Zeist De 84ste Ronde van Kruiningen is zaterdag gewonnen door Robin Wennekes. De 25-jarige renner van het Vlasman Cycling Team was na een wedstrijd van 80 kilometer de snelste van zo'n vijftien renners. Jimmy de Bruyn (Arrow Cycling Team) uit Sint Jansteen finishte op de tweede plaats als beste Zeeuw. De Belg Sieben Devalckeneer (Profel United CT) maakte het podium compleet. Job de Feijter Kruiningen - Robin Wennekes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43