O O) CD O 10 Carlos de Jonge vult gat bij SSV'65 Sportpub Goes sluit topjaar af met brons Tom Boere scoort direct voor Twente Wielrenner uit Wemeldinge debuteert in Frans wielerspektakel. „Dit is één van de mooiste dagen uit mijn leven. TOUR DE FRANCE ZEEUWSE DEBUTANT, Carlos de Jonge is komend voetbalseizoen de trainer van SSV'65. Hij sloot zaterdag een overeenkomst met de zaterdag-tweedeklasser uit Goes. Carlos de Jonge zette in 2016 een punt achter zijn trainerscarrière. Mede ingegeven door aanhoudende kniepro blemen benoemde hij Arnemuiden tot zijn laatste club. De punt is echter een komma ge worden, want komend seizoen keert hij terug in het trainersvak. Bij SSV'65 vult hij de vacature die Romeo van Aerde vorige maand achterliet in. Hij en de club besloten na het seizoen alsnog uit elkaar te gaan, ondanks een aanvankelijke verlenging van het contract. Aan het landskampioenschap voegden de poolbiljarters van Sportpub Goes zaterdag brons toe in de nationale bekerfinale. Na pou lewinst vorige week in de districtsfinales kwam Sportpub de kwartfinale van de lande lijke eindstrijd goed door. Het won met 3-0 van Padoc. In de halve finale ging het echter mis tegen thuisploeg en latere kampioen Sportcentrum Utrecht: 1-3. Daarmee restte een gedeelde derde plaats. Teamcaptain Vin cent Peemen: „We zijn tevreden met het brons. Voor ons was het kampioenschap het belangrijkste en dat hadden we al binnen. Het was een topseizoen voor ons." Tom Boere heeft een vliegende start gemaakt bij FC Twente. De Terneuzense spits debu teerde zaterdag bij de eredivisionist met twee doelpunten in het oefenduel met de amateurs van GFC uit Goor. Boere startte in de basis in het oefenduel met de zondag-vierdeklasser. Hij zorgde in de 38ste minuut voor 0-2 en kort voor rust vanaf de strafschopstip ook voor 0-3. Halverwege wisselde trainer René Hake zijn hele elftal. De oud-JVOZ-spelers Godfried Roemeratoe en Siebe Schets kwamen er onder anderen in. FC Twente won het eerste oefenduel van de voor bereiding uiteindelijk met 0-8. Boehlé Grand Prix Flanders Cup De Tour de France is een pretpark met 198 attracties op twee wielen. Dat werd za terdag tijdens de eer ste etappe van de Ronde van Frankrijk ook duidelijk voor debu tant Marco Minnaard. De pers, het publiek, alle ogen zijn gericht op de 198 coureurs. Hoe gedragen ze zich? Wat zeggen ze? Willen ze met me op de foto? De wielerwe- reld kent je als je de Tour hebt ge reden. Ik zei van tevoren al: Wat het weer ook doet, het maakt mij niet uit. Al was het gaan onweren Er verandert zaterdag tussen drie uur en kwart over drie een hoop in de straten van Düsseldorf: de klan ken van populaire zomerhits wor den ingewisseld voor het stemge luid van een enthousiaste Franse en Duitse omroeper, de reclamekara vaan verdwijnt van het veertien ki lometer lange tijdritparkoers en de televisiehelikopters gaan de lucht in. Wielrenners, journalisten, fans en andere aanwezigen; aan ieder een merkte je dat het zover is: de Tour begint. Extra speciaal: met Marco Minn aard doet er voor de dertiende keer in de Tourgeschiedenis - en voor het eerst sinds 2013 (Johnny Hoog- erland) - een Zeeuw mee. Zenu wen had Minnaard de dagen voor de eerste etappe nauwelijks ge voeld. De laatste uren voor zijn tijd rit kropen ze dan toch zijn lijf bin nen. „Pas dan besef je wat je te wachten staat", vertelt hij na de fi nish. „Het is natuurlijk niet niets al lemaal." Met de Franse renner Élie Ges- bert gaat de 104de Tour de France om 15.15 uur officieel van start. Even WIELERHELD Jan Raas terug in de Tour maandag 3 juli 2017 VOETBAL POOLBILJARTEN A Debutant Tom Boere. foto proshots VOETBAL Keepster Anouk van de Klooster (JVOZ) hield gisteravond de nul in het Nederlands voetbalelftal onder 16. In de Nordic Cup in Fin land speelde Oranje 0-0 tegen Denemarken. Nancy van der Burg bezorgde de Zeeuwse wielerploeg Jos Feron Lady Force zondag een overwinning in de klimomloop van Ulestra- ten. Ploeggenote Dani Christmas werd derde in de Limburgse clubcompetitiekoers. Keeper Lars Bleijenberg verruilt deze zomer JVOZ J017 voor Waasland-Beveren J019. Wielrenner Nick van der Lijke beleefde een vervelende start in de Ronde van Oostenrijk. De Middelburger kreeg in de klimproloog over 800 meter na 200 meter mechanische proble men. Hij werd mede daardoor 87ste. I Beachvolleyballr Dirk Boehlé won gisteren zijn vierde toernooi van dit seizoen. De Hulstenaar won met Steven van de Velde dit maal in Groningen. Eerder wonnen ze al in Werkendam, Vlissingen en Sint Anthonis. Judoka Sam van 't Westende, afkom stig uit Vlissingen, is zaterdag bij de Grand Prix in het Chinese Hohhot als zevende geëin digd. Hij won zijn eerste partij in de klasse -73 kilo op ippon, waarna hij in de kwartfinales verloor. Ook in zijn eerste herkan singspartij ging hij onderuit. l Mountainbikester Zoë Mulder heeft zondag de Flan ders Cup in het Belgische Paal ge wonnen. De ren- ster uit Heinkens- zand reed bij de dames jeugd van start tot finish aan de leiding. Didi de Vries uit Wilhelmi- nadorp werd derde bij de vrou wen. 'Marco Miennaardüh' Arwin Willemsen Düsseldorf - Marco Minnaard A Jan Raas staat voor de ren nersbus van Wanty-Groupe Gobert met Marco Minnaard. BEELD NOS Jan Raas was dit weekeinde terug in de Tour de France. Op uitnodiging van Hilaire Van der Schueren, ploeglei der van Wanty- Groupe Gobert, was de Zeeuwse topper van weleer in Düsseldorf. Voor de camera van de NOS ver telde Van der Schu eren dat hij Raas ('een speciale gast') had uitgenodigd. „Ik ben blij dat ie dereen nu ziet dat Raas en ik twee handen op één buik zijn en dat we el kaar altijd geres pecteerd en goed samengewerkt hebben." In het openings weekeinde van de Tour had Raas ook contact met de Zeeuwse renner Marco Minnaard, dit jaar debutant in de ronde. Het is geen geheim dat Minnaard zijn plaats bij Wanty in 2013 mede te dan ken had aan Raas. Minnaard gaf des tijds al eens aan dat zijn vader bij de zoektocht naar een ploeg de hulp van diens vriend Raas had ingeroepen, die op zijn beurt weer goed is met Van der Schueren. Raas is de succes volste Zeeuwse wielrenner aller tij den. Hij won tien etappes in de Tour de France, droeg de gele trui, werd wereldkampioen, won vrijwel alle klassiekers en werd later een suc cesvolle ploeglei der. De laatste jaren vertoont hij zich nauwelijks meer in het wielrennen en mijdt elk contact met de media. Raas zag Minnaard in zijn tweede Tour etappe als 129ste finishen. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41