9 Bertens: geen last meer van blessure Achtste zege voor Marquez Softbalploeg pakt EK-titel Hockeysters verslaan China toeschouwer hem complimenteert met een geslaagde forehand, bedankt Nadal vriendelijk. 'Gracias.' Bij elke bal klinkt een mitrailleur aan klikkende fototoestellen. Nadal staat voor het eerst in jaren weer vol in de schijnwerpers in Lon den. Sinds zijn finaleplaats in 2011 leek het huwelijk met Wimbledon op de klippen te lopen. De gravelkoning zakte door zijn hoeven op het groene gras, verloor een paar keer vroeg en soms van onbeduidende spelers. Vorig jaar was hij geblesseerd en sloeg het toernooi helemaal over. Het begin van het einde van Nadals carrière leek in gezet. Gravel Maar in 2017 is alles anders. Natuurlijk, zijn vier toernooizeges waren allemaal op gravel. Op zijn tiende titel in Barce lona volgde zijn tiende in Madrid en zijn tiende op Roland Garros. Maar de overmacht waarmee hij het Grand Slam in Parijs won, was angstaanja gend. Als hij van dat niveau op gras 10 of 20 procent inlevert, behoort hij op Wimbledon nog steeds tot de topfavo rieten. Hij is fit en bereidde zich voor op zijn eigen Mallorca, waar zowaar grasbanen liggen tegenwoordig. Nadal won Wimbledon bovendien twee keer en stond drie keer in de finale. Van 2006 tot 2008 ging die tussen hem Federer, waarvan de laatste (9-7 voor Nadal in de vijfde set) tot één van de beste tennispartijen ooit wordt ge rekend. Een vierde droomfinale tegen de zevenvoudig kampioen is dit jaar mogelijk. Wimbledon liet bij de loting de resultaten op gras van de afgelopen 2 jaar zwaarder meetellen. En alsof het zo moest uitkomen, werd Federer daardoor als derde ingeschaald en Na dal als vierde, waardoor de twee mata- FIT doren elkaar niet voor de finale tegen komen. Sinds 2003 wonnen maar vier ver schillende mannen op Wimbledon. Behalve Federer en Nadal waren dat Novak Djokovic en Andy Murray. Die twee horen ook dit jaar bij de favorie ten, maar op '1' bij de bookmakers staat een man die bijna 36 wordt: Federer. Net als Nadal won hij dit jaar een Grandslam, na de legendarische finale tegen de Spanjaard in Melbourne, en drie andere toernooien. De Zwitser sloeg het gravelseizoen over, alles moest wijken voor de acht ste Wimbledontitel. Daarmee zou hij er bovendien 19-15 van maken in zijn strijd met Nadal om de meeste majors. Nadal daarentegen kan in Londen, net als Djokovic en Stan Wawrinka, de koppositie op de wereldranglijst over nemen van Murray, mocht de Schotse titelhouder tegenvallen. Federer doet voor de negentiende keer op een rij mee. Als hij het park oploopt en ziet wat er de afgelopen de cennia allemaal is veranderd, voelt hij zich voor even een oude man. Bij zijn debuut in 1999 had het centre court nog geen dak en heette baan 2 nog 'the graveyard'. Maar het gevoel dat Federer krijgt als hij aan Church Road zijn tweede huis betreedt, dat verandert nooit. PROGRAMMA maandag 3 juli 2017 EGITIE Federer feliciteert Nadal na de Wimbledonfinale van 2008. foto reuters Kiki Bertens heeft geen last meer van een achillespees blessure. Twee weken geleden moest de nummer 23 van de wereld nog opgeven tij dens een toernooi op Mallorca. Ber tens treft morgen op Wimbledon de Roemeense So- rana Cirstea. Robin Haase neemt het morgen op tegen het Ame rikaanse talent Tia- foe. Bij winst wacht hem eventueel de als tiende ge plaatste Duitser Alexander Zverev. Richel Hogenkamp is vandaag de eer ste en enige Ne derlandse die het gras van Wimble don betreedt. Op baan 5 treft ze Ma dison Brengle, van wie ze beide on derlinge ontmoe tingen verloor. Nederlanders: Baan 5, derde partij na 12.30 uur: Richel Hogenkamp - Madison Brengle (VS) Belangrijkste partijen: Centre Court, 14.00 uur: Andy Murray (GB) - Alesandr Boeblik (Rus) Baan 1,14.00 uur: Venus Williams (VS) - Elise Mertens (Bel) Baan 1, tweede partij: Rafael Nadal (Spa) - John Millman (Aus) Op tv: Eurosport en Ziggo HOCKEY De Nederlandse hockeysters hebben giste ren de halvefinaleronde van de Hockey World League gewonnen. De ploeg van bondscoach Alyson Annan was in de finale van de derde fase van het prestigi euze toernooi met 2-0 te sterk voor China. Caia van Maasakker nam in Brussel beide treffers voor haar re kening. De verdedigster van SCHC benutte tot twee keer toe (39ste en 48ste minuut) een strafcor- ner. Oranje verzekerde zich donderdag al van een ticket voor het wereldkam pioenschap van volgend jaar in Londen door in de kwartfinales van de Hockey World League Spanje met 2-0 opzij te zetten. SOFTBAL De Nederlandse softbalploeg heeft zater dag in Italië de Europese titel heroverd. Oranje ver sloeg in Bollate het gast land met 7-1. Na de eerste inning leidde de ploeg van bondscoach Juni Francisca al met 3-0. Italië kon na dien weinig meer aan die achterstand doen, vooral door het sterke spel op alle fronten van Nederland. Oranje moest in 2015 in Rosmalen de Europese titel nog aan Italië laten. Dankzij het nieuwe top sportprogramma en de bij behorende financiering van sportkoepel NOC*NSF hadden de softbalsters zich goed kunnen voorbe reiden op het EK. MOTORSPORT Mare Mar quez heeft voor de achtste keer op rij de Grote Prijs van Duitsland op de Sach- senring gewonnen. De re gerend wereldkampioen nam in de slotfase afstand van de Duitse verrassing Jonas Folger. Dani Pe- drosa, de ploeggenoot van Marquez bij Repsol Honda, werd derde. Marquez heeft met zijn tweede zege van dit seizoen ook de leiding in het klassement overge nomen van de Italiaan An drea Dovizioso. In de Moto3 moest de Neder landse motorcoureur Bo Bendsneyder genoegen nemen met plek 8. De rivalen Federer (I) en Nadal zijn er even bij gaan zitten tijdens de training van gisteren op Wimbledon. FOTO'S GETTY, AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40