7 Of hij ooit zo goed wordt als zijn vader, is nog maar de vraag. Maar met zijn debuut voor ADO zette Joe van der Sar (19) zaterdag in elk geval een eerste stap op weg naar een mooie loopbaan als keeper. Aissati komt niet naar ADO Feyenoord huurt Diks Emanuelson bij FC Utrecht FLITSEN Feyenoord heeft als aanvoerder van Lugdunum een zware middag ge had. In de derde klasse, waarin hij met zijn ploeg afgelopen seizoen kampioen werd, ging het nog wel. Maar spelen tegen een stel fitte jonge profs is andere koek. Fris Joe van der Sar is daarentegen zo fris als een hoentje als hij na afloop zijn verhaal doet. Hij heeft niet veel te doen gehad in de tweede helft die hij mocht spelen. „Maar ik heb wel kunnen genieten van de wed strijd", zegt de jonge doelman, die zijn kans heeft gekregen omdat Ernestas Setkus (vakantie) en Tim Coremans (niet wedstrijdfit) nog niet beschikbaar zijn. „Het is de planning om dit seizoen bij Jong ADO te spelen. Ik heb nu een heel mooie mogelijkheid om me tijdens de trainingen te laten zien bij het eerste. Ik pak het mee en doe mijn best. Dit is allemaal extra." Van der Sar is naar Den Haag ge komen om ervaring op te doen bij de beloftes. „Het laatste seizoen bij de onder-t9 van Ajax heb ik weinig gespeeld. En als je geen wedstrij den speelt, kun je je ook niet ont wikkelen." De onvermijdelijke vraag of hij als keeper op zijn vader lijkt, pareert hij handig. „Ik heb niet zo heel veel van mijn vader gezien in zijn jonge jaren als keeper", zegt Joe, die in elk geval wat kleiner is dan zijn pa en door zijn geringere lengte ook wat explosiever lijkt. „Ik heb nog een paar jaar te gaan. Ik probeer veel te coachen, dat heb ik van hem geleerd. De organisatie is altijd be langrijk. Als je het goed neerzet, krijg je zoals vandaag weinig te doen. Dan is het alleen maar coa chen, coachen, coachen." Vergelijken Zijn achternaam wekt uiteraard hoge verwachtingen, maar dat hij zo'n beroemde vader heeft, ziet hij niet als onoverkomelijk. „Je leert er een beetje mee omgaan. De meeste mensen herinneren zich de laatste jaren van zijn carrière en die waren gewoon fantastisch. Ik ben nog heel jong, dus is het moeilijk om ons met elkaar te vergelijken. Maar je krijgt het wel, dat hoort erbij." Dat weet Edwin ook. Maar zelf vergelijken? „Dat mogen jullie lek ker doen", zegt de trotse voetbalva der. „Hopelijk heeft ie wat heeft opgestoken van me." Het eerste oefenduel van ADO met Lugdunum (6-0 winst) is net afgelopen als Ajax-directeur Ed win van der Sar zich langs de kant van het veld meldt. Achter een re clamebord wacht de voormalig re cordinternational geduldig op zijn zoon Joe, die een stukje verderop op het Leidse kunstgras eerst nog een rondje langs de media maakt en poseert met een aantal fans. Se nior bekijkt het allemaal met een tevreden blik. „Ik ben altijd een trotse vader", zegt Edwin van der Sar na het ADO-de- buut van zijn zoon. „Joe heeft vier jaar bij Ajax gespeeld en neemt nu een andere route. Leuk dat hij meteen bij het eerste mee kan doen. We hebben met een aantal clubs gesproken en gekeken waar hij zich het beste kon ontwikke len. Met Jeffrey (manager voetbal zaken Van As, red.) hebben we een goed gesprek gehad. Laten we ho pen dat het bij ADO lukt." Terwijl Joe nog op zich laat wachten, komt oud-collega Tim de Cler even bij hem uithijgen. De 38-jarige ex-prof van Ajax, AZ en Ik heb niet zo heel veel van mijn vader gezien in zijn jonge jaren als keeper maandag 3 juli 2017 VOETBAL Ismail Aissati komt niet naar ADO Den Haag. De 28-jarige mid denvelder wilde vanaf van daag zijn conditie op peil houden in Den Haag. Maar toen de club naar buiten bracht dat hij de kans kreeg om 'de staf te over tuigen', belde hij af. „Een communicatiemisver stand", zegt ADO-trainer Fons Groenendijk over de kwestie. „Een speler van zijn kaliber hoeft mij niet te overtuigen." VOETBAL Kevin Diks speelt komend seizoen voor Feyenoord. De lands kampioen bereikte gisteren overeenstemming met Fio- rentina over de huur van de 20-jarige rechtsback. Diks werd een jaar geleden voor 2,8 miljoen euro overgeno men door Fiorentina, maar kreeg amper speelminuten in Italië. In januari keerde hij op huurbasis terug bij Vitesse. VOETBAL Urby Emanuel son gaat met FC Utrecht mee op trainingskamp naar Oostenrijk. Emanuelson is momenteel clubloos, nadat zijn contract bij Sheffield Wednesday afliep. Hij speelde eerder voor Ajax, AC Milan, Fulham, AS Roma, Atalanta Bergamo en Hellas Verona. Ook speelde Emanuelson ze ventien interlands. Keivin Leerdam vervolgt zijn carrière in de Ver enigde Staten bij Seattle Sounders. De verdediger speelde de afgelopen sei zoenen bij Vitesse. Roda JC heeft doelman Filip Kurto teruggehaald. De 26-jarige Pool, tussen 2012 en 2014 ook al in Lim burgse dienst komt trans fervrij over van Excelsior. Heracles heeft afscheid moeten nemen van doel man Bram Castro. De 34- jarige Belg gaat in eigen land spelen voor AA Gent. Todd Kane speelt ko mend seizoen voor FC Gro ningen. De 23-jarige back wordt voor een seizoen ge huurd van Chelsea, dat hem in 2015-16 ook al bij NEC stalde. Wietse Dijkstra Leiden Vader en zoon Van der Sar genieten na van het de buut van de ADO-doelman. Joe van der Sar coacht zijn mede spelers tijdens zijn debuut afgelopen zaterdag voor ADO. De gelijkenis met vader Edwin is perfect, fotoproshots Joe van der Sar: de eerste stap is gezet —Joe van der Sar (19)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38