Tourgids 2017 Ajacied Tete niet op trainingskamp 6 Reserves Duitsland verslaan Chili in opmerkelijke editie Confederations Cup €1,- KORTING Pt De Confederations Cup hing er een beetje bij. De wedstrijden zijn niet massaal bekeken. Toch zijn er wel interessante conclusies te trekken uit het toernooi dat Duitsland won. Hoe lang de Confederations Cup ook nog bestaat, de editie van 2017 is voor altijd de editie van de vi deoref en de eerste, grote wereld wijde kennismaking ermee. Maar nog steeds nemen scheidsrechters vreemde beslissingen, bijgestaan door hun hulparbiters voor een beeldscherm. En de spelers, die worden nog steeds heel boos bij elke beslissing die wordt geno men. Aandachtspuntje voor spel regelbaas Marco van Basten: laat ze in elk geval dezelfde taal spreken. Wie in Kazan (ver weg van alles) heeft er nou zin in Portugal - Mexico? Toch 34 duizend mensen. En de Chilenen hebben daadwer kelijk een schare fans meegeno men. Volgens de NOS is er met de infrastructuur weinig mis. De pre sident van het organisatiecomité van het WK is vanzelfsprekend nog enthousiaster. „Er was geen racisme en geen hooliganisme." Met Rusland heeft het WK straks wel een gastland dat vermoedelijk na één ronde klaar is. Want na de mislukte eindtoernooien in 2014 en 2016 beschikt het land nog steeds niet over veel creatieve spe lers. En dat is jammer, want een goed thuisland kleurt het toer nooi. Gelukkig heeft president Poetin er nog wel vertrouwen in. „Het gaat de goede kant op met de ploeg", zei hij laatst nog. Maar dat was nog wel nog voor de doping- beschuldigingen rond de ploeg. Op zoek naar een spaarzame Ne derlandse connectie met het toer nooi kom je toch uit bij Hirving Lozano, die als kersverse PSV'er een kamikazedoelpunt maakte te gen Rusland. De andere PSV'ers speelden anoniemer. Zoals Andrés Guardado. Héctor Moreno (nu AS Roma) was niet altijd goed. Aja- cied Amin Younes scoorde voor Duitsland. De Confederations Cup blijft voor altijd een vriendschappelijk test- toernooi. Duitsland probeert met succes een hele selectie uit voor het WK over een jaar, Mexico speelt geen enkele wedstrijd in de zelfde opstelling, Chili laat Alexis Sanchez eerst volledig herstellen van een blessure, er worden tus sentijds spelers getransfereerd en Ronaldo verlaat het toernooi ineens als blijkt dat hij vader is ge worden van een tweeling. Met dat B-elftal imponeerde we reldkampioen Duitsland dit toer nooi. Het nieuwe team speelt mo dern, is veelzijdig en geeft bonds coach Joachim Löw straks nóg meer keuze op het WK. Duitsland II versloeg gisteren in de finale zelfs Chili, in een fraai maar hard duel, door een doelpunt van Stindl (1-0). Maar dat dit elftal de Confe derations Cup wint, zegt natuur lijk ook wat over de kwaliteit van het toernooi. 8 710114 003850 Alle teams en renners De etappes met kaart en doorkomsttijden Met o.a. Thijs Zonneveld, Dylan Groenewegen en Peter Sagan Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids /ffl bruna Primera De meest complete gids voor de tourliefhebber! De verdediger heeft toestemming van de club om zijn langver wachte transfer af te ronden. Ook het Crystal Palace van Frank de Boer, die Tete liet debuteren bij Ajax, wil de 2t-jarige back vastleg gen. Dat de Amsterdammer bij Ajax vertrekt, komt niet als een verras sing. Tete raakte afgelopen sei zoen onder trainer Peter Bosz zijn basisplaats kwijt en ziet ook na een trainerswissel geen toekomst meer bij de club waar hij werd op geleid. De verdediger heeft nog een contract voor een seizoen, waardoor Ajax meewerkt aan een overstap om zodoende nog een transfersom op te strijken. De nieuwe Ajax-trainer Marcel Keizer heeft ook geen plek in zijn selectie voor Mitchell Dijks. De linksback werd de tweede helft van vorig seizoen verhuurd aan Norwich City en is ook nu op weg naar de uitgang bij Ajax. Dijks kan opnieuw rekenen op belangstelling uit Engeland. Heiko Westermann, de ervaren Duitser die vorig seizoen totaal niet uit de verf kwam, vertrekt naar Austria Wien. Ajax mist in Oostenrijk, waar het zaterdag tegen Werder Bre men oefent, ook nog keeper An- dré Onana en buitenspeler Amin Younes. Het duo speelde afgelo pen week met Kameroen en Duitsland nog op de Confederati ons Cup en krijgt eerst vakantie. Datzelfde geldt voor Vaclav Cerny, die met Tsjechië op het EK onder 21 speelde. Traditiegetrouw krijgen ook een aantal talenten de kans zich te laten gelden tijdens het zomerse trainingskamp. Dit keer zijn dat Carel Eiting, Stan van Bladeren, Leon Bergsma, Damil Dankerlui, Noussair Mazraoui, Mauro Savast- ano en Deyovaisio Zeefuik. maandag 3 juli 2017 Sprookje B-team compleet Lars Stindl (r) viert zijn openingstreffer, de enige in de wedstrijd, met Timo Werner, fotoepa Nik Kok Rotterdam/St. Petersburg 1. We moeten nog heel erg wen nen aan de videoref 2. Zo erg is het niet in Rusland 3. Maar het land gaat sportief geen hoge ogen gooien op het WK 4. Hirving Lozano is niet bang 5. Deelnemers experimenteren en testen 6. Ook B-elftallen kunnen een zomersprookje beleven Bon Tourgids 2017 O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop, Vivant THE READ SHOP AMSTERDAM Olympique Lyon heeft de beste papieren om Ajacied Kenny Tete in te lijven. De rechtsback ontbreekt in de selectie van Ajax die vandaag naar het Oostenrijkse Mayrho- fen vertrekt voor een trainings kamp. Kenny Tete, gewild door Olympique Lyon en Crystal Pa lace. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37