Groenewegen op moment suprème even ingesloten 3 Met deze vorm moet ik absoluut meer etappes kunnen winnen tJÊÊÊ vooral op dag 2, heeft Kittel veel ge daan. „Wie dacht dat wielrennen dood was in Duitsland, hebben we vandaag het ongelijk bewezen. Na alle dopingproblemen in deze sport was er een lange periode waarin de mensen geen interesse toonden in deze sport of ze stonden langs de kant met borden met daarop het woord EPO. Het enthousiasme van al die fans vandaag laat zien dat deze sport hier weer wordt geac cepteerd. Ik zal deze etappe daarom nooit meer vergeten." Met de teller op één spreekt hij vol vertrouwen over het binnenha len van meer zeges in Frankrijk. Kansen krijgt hij zat, want veel meer dan voorgaande jaren worden de snelle mannen in het peloton bediend. Nog liefst zeven etappes lijken op voorhand voorbestemd om in een massasprint te eindigen. Daarom zijn ze er allemaal. Dé- mare, Greipel, maar ook Mark Ca vendish, Dylan Groenewegen, Na- cer Bouhanni, Alexander Kristoff. Zij, en al die andere aanwezige rappe mannen, moeten op zoek naar het antwoord op de vraag hoe Kittel in hemelsnaam is te kloppen na een vlakke etappe. Overlevingsmodus In Luik doet Kittel veel zelf, zijn sprinttreintje is ontspoord in een totale wirwar aan wagonnetjes die allen hun topsprinter kwijt zijn. „Dat gaan we dit jaar nog veel vaker zien", denkt Kittel. „Er zijn hier zo ongelooflijk veel sprinters dat ie dereen in de overlevingsmodus aan het rijden is. Ik kwam nu redelijk laat aan het front en dat bleek een groot voordeel." Wordt hij dit jaar net zo opper machtig als in 2014 met zijn vier ze ges? „Met deze vorm moet ik abso luut meer etappes kunnen win nen." Hij strijkt even met zijn handen over de groene trui. „Ik zal ook ze ker blijven vechten voor deze trui, maar de afgelopen vijfjaar won er met Peter Sagan geen pure sprinter maar een allrounder. Zelfs als ik weer vier ritten win, is de enige manier om de trui te veroveren als Sagan ziek wordt of om een andere reden de race verlaat." maandag 3 juli 2017 GO - Marcel Kittel (29) LUIK Tientallen ogen kij ken hem vragend aan, maar drie minuten lang trapt Dylan Groenewegen (24) stoïcijns door zonder op te kijken. Hij staart naar de grond. Dit is geen renner die warm wordt van een vijfde plek, dit is een sprin ter die het niet is gelukt te winnen. „Vijfde", zegt hij zuchtend wanneer hij zelf het seintje geeft om aan het vragenvuur te beginnen. In zijn eerste krachtmeting deze Tour met alle topsprin- ters heeft hij zijn mannetje gestaan. De voorbereiding in de laatste kilometers is goed verlopen, ondanks het ontbreken van de gevallen Tom Leezer. Maar op het moment suprème zit hij heel even ingesloten, vertelt hij terwijl hij zijn haren fatsoe neert. „Toen ik vol wilde aanzetten, zat Greipel naast mij. Dat is wel jammer. Ik zeg niet dat ik Kittel anders geklopt had, maar er had wel meer ingezeten." De glijpartij in de openings tijdrit van zaterdag heeft hem geen parten gespeeld. Wel was de regen op weg naar Luik verraderlijk. Ver voor de finale haalt hij zijn bril al van zijn neus. „Want ik zag helemaal niets meer." Op dag 4 wacht hem in Vit tel vermoedelijk een nieuwe kans. Na de machtsgreep van Kittel zal iedereen voor het achterwiel van Kittel knokken, weet ook Nico Verhoeven, ploegleider van Lotto-Jumbo. „Na vandaag is er niets veranderd. Ik heb gezien wat ik al wist. Als alles klopt, kunnen wij hier met Dylan winnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34