3 SMn&iHICE pW /ffi - fe .H 28 Ml VINCENT LUISTERT RADIO F xT! Concert en comedy, zou het gaan werken in De Kuip? Ja dus. Jandino Asporaat en Najib Amhali verzorgden een show waarbij meer hand in hand ging dan alleen de lach en de muziek. ■At FD Persoonlijk On Air is driven by Mercedes- Benz. Het wordt live uitgezonden op BNR Nieuwsradio vanuit het Amrath Hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam. Het is live radio in zijn puurste vorm. Je zet microfoons op tafel, je nodigt interessante gasten uit en klaar ben je. Op de achtergrond hoor je het espressoapparaat, het gerinkel van kopjes, vallend servies van een ober die nog bezig is aan zijn proefperiode en gedempt pratende mensen. Gezellig geroezemoes. Het wordt op zaterdagmorgen om 10 uur uit gezonden, tegelijk met de Nieuwsshow op Radio t. Maar kiezen is niet nodig, je kan, dat is zo lekker aan de radio van nu, een van beide programma's later beluisteren. Ik doe dat meestal met FD Per soonlijk On Air, via de BNR podcastservice. Dat heeft het grote voordeel dat je verschoond blijft van alle reclame, die wordt eruit geknipt. Die programmanaam, FD Persoonlijk On Air, bekt overigens helemaal niet lekker. Hij verwijst naar een katern in het Het Financieele Dagblad, FD Persoonlijk. Laat ik vanaf nu spreken over FDPOA. Bovendien, de naam FDPOA zegt niets over de inhoud. Ik heb het vanwege de titel heel lang niet beluisterd. Ik dacht: dat gaat over huidverzorging, wellness, je krijgt recensies over luxe resorts, gezondheidstips, zonkrachtwaarschuwingen, bikinilijnadviezen... Niets is minderwaar. FDPOA is culturele promoradio voor mensen die van het goede leven houden en smaak hebben of doen alsof ze het hebben. Er zitten leuke men sen die de tijd krijgen om het over hun 'passie', vroeger heette dat werk, te vertellen. Festivalont wikkelaar en oprichter van De Parade Terts Brink- hoff bijvoorbeeld, sterrenchef Stefan van Sprang en afgelopen zaterdag Sjarel Ex, directeur van Mu seum Boijmans Van Beuningen te Rotterdam. Presentator Paul Laseur voerde een geanimeerd gesprek met hem. Ex vertelde over het nieuwe Boijmans. De vaste collectie is flink opgeschud, de oude meesters zijn hun vaste hoekje kwijt, je loopt nu door het museum alsof je een tijdreis maakt. Daarnaast heeft FDPOA een paar vaste rubrie ken. Huis Te Koop, afgelopen zaterdag een kerk annex woning in het Friese Koudum, krijg je die ooit warm gestookt, vroeg ik me af en Kijkje In De Kast, een mooi miniportretje van een promi nente Nederlander. FDPOA is een programma dat een prominenter uitzendtijdstip op BNR verdient. Quote van de dag Een wonder dat de koning me nog herkent Cromwell de cel in 1,2 miljoen kijkers voor Van Leur COMEDY CONCERT i Hand in hand met hun kroost ver schenen ze voor de laat ste keer op het podium. Jandino Asporaat en Najib Am hali wilden hun kinderen laten zien wat het uitzicht was: een volle Kuip met lichtjes. De Rot terdammer met dochtertje Emy-Lee op de arm en zoontje Na dit weekeinde staan ook Najibs naam en die van mij op de magische muur Elijah aan de hand, de Amster dammer met zoontjes Noah en Novèll. De Kuip smolt. Trots vertelde Asporaat over de moeizame weg die hij en zijn familie hadden afgelegd richting dit succes. De overgang van Curasao naar Nederland, waar hij als io-jarige in 1991 neerstreek met zijn moeder. Sa men met drie broers en een zus op zoek naar een beter bestaan. Ze hadden het niet breed daar in IJsselmonde, op een steen worp van de Kuip. maandag 3 juli 2017 FDPOA Reageren? vincent@persgroep.nl Royaltyverslaggever Marc van der Linden stond na 100 kilo te zijn afgevallen weer oog in oog met koning Willem- Alexander. De Ameri kaanse acteur James Crom well (77), be kend door zijn rol in Babe, moet een week de cel in. Hij werd in 2015 gearresteerd tij dens een actie tegen een ener giecentrale en weigerde boe tes te betalen. TELEVISIE Het laatste weerbericht van Helga van Leur bij RTL heeft ruim 1,2 miljoen kijkers getrokken. Ter afscheid trok ze een zakdoekje uit haar jurk tevoorschijn en zei: „Ik ben voorbereid. Dag!" GO n 40.000 man ineen deuk om Dennis Jansen - Jandino Asporaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28