Lofzang Circus Motorrit Kleverskerke Dag Zeskamp Slavernij Biggekerke EN 21 WALCHEREN VOLOP EVENEMENTEN Oren, ogen en tijd te kort kwam je zaterdag als je wilde genieten van alle evenementen op één dag. Zoals een dame zei die meedeed aan de Dag van de Dialoog: „Als ik vrienden in Amsterdam vertel wat er op Walcheren allemaal te doen is, zijn ze verbaasd." En gelijk had ze. 10.58 21 15.10 k J maandag 3 juli 2017 WA Wat een prachtige dag! Maurits Sep MIDDELBURG Het lag niet aan de locatie, het was gemeend. De dia logen over het Middelburg van nu en straks - zaterdag in de Oost- kerk - mondden uit in een lange lofzang. „Blij dat ik terug ben." „De gezelligheid en verbonden heid van een dorp, de voorzienin gen en evenementen van een stad." Dromen over de volgende 800 jaar waren er ook. „Meer ap partementen voor ouderen." „Su persnelle trein- en luchtvaartver bindingen." „Bruggen slaan naar andere geloven en culturen." „Duurzame woongemeenschap pen." „Dat we niet worden ver zorgd door robots, maar door echte mensen." 00 VLISSINGEN Was het de hele dag al een circus van evene menten op Walcheren, het enige echte circus van de dag stond op de boulevard in Vlissingen. Cirque Pardi is daar vrijdag neergestreken als aftrap van het festival Onderstroom dat vol gende week losbarst. Wie er za terdagavond geen zin meer in had, kon zondagmiddag. En dus tijdens Onderstroom, van don derdag 6 tot en met zondag 9 juli. De echte liefhebber kan een passe-partout kopen voor alle voorstellingen. En waarom niet? FOTO'S LEX DE MEESTER KLEVERSKERKE Eens in de vijf jaar pakt Kleverskerke groots uit. Zaterdag was het weer zover en dat hebben ze er geweten ook. Het waren echt niet alleen de dorpelingen zelf die zorgden voor drukte en gezelligheid op de Kle verskerke Dag. Vanuit de wijdere omgeving kwamen mensen naar het dorp. Met prijsjes uit de loterij, MIDDELBURG Strijd en samenwer king. Daar draaide het zaterdag om tijdens de zeskamp tussen Middel burgse wijken. Om te winnen moest goed worden samenge werkt, benadrukte Patrick de Guchteneire, coördinator sport en bewegen van de gemeente. En dat sloot mooi aan bij de doelstellingen van de Stichting Middelburg 800: de verbondenheid tussen de Mid delburgers bevorderen. Het team ABS/Binnenstad bracht nét een beetje meer water over de hinder- nisbaan dan het team Minaret uit de wijk Reyershove. fotoaartvanbel- stapels boeken, speelgoed en tweedehands spullen gingen ze weer weg. En met een gerookt visje. Het geld dat met de Kle- verskerkedag is verdiend, gaat naar het onderhoud van de kerk, stichting Leergeld en een project in Pakistan. Hoeveel geld is opge haald, wordt vandaag pas be kendgemaakt. MIDDELBURG „Andiamo!" De stem van André Verwijs schalt door de haven van Middelburg. „Laten we gaan!" - maar dan op zijn Italiaans. De andere roeier is immers een Venetiaan. Staand in hun gondel duwen ze de roeispanen door het Middelburgs water, onder de Beatrixbrug door en terug. Eén van de kleine demon straties van het Venetiaans roeien. Wedstrijden waren er zaterdag ook tijdens Voga Veneta. André en zijn vrouw Helen Verwijs kregen het voor elkaar om het evenement naar Middelburg halen voor de viering van 800 jaar stadsrechten. En onge twijfeld hebben toeschou wers spontaan zin gekre gen in een vakantie naar Venetië. An diamo! MIDDELBURG Gashendels open en rijden maar. Het duurt ruim vier minuten voordat de laatste motor rijder de Rijnstraat uit is. Vanuit het hart van de Molukse wijk in Middelburg vertrokken zater dag enkele honderden motorrijders voor de elfde editie van de Motorrit voor de Moluk- ken. „Ik rijd voor het eerst mee", vertelde Judy Matulessy uit Utrecht. In haar geval was dat letterlijk 'meerijden': achterop bij haar man. Haar broer was er ook, hij is vice-voorzitter van de Molukse motorclub Sahabat. „Het is een mooie ontvangst hier", vond Judy. „En het is zo mooi dat deze wijk elk jaar zo veel moeite doet voor een goed doel op de Molukken." ■priïf <0* n «VS MIDDELBURG „Ja, er zijn ook goede gesprekken gevoerd vandaag. Eén echtpaar heeft wel een uur met ons staan praten. Die mevrouw kwam zelfs nog even terug." Katty Duran knikt: het Keti Koti Festival was meer dan een feest met muziek, dans en heer lijke hapjes om de afschaffing van de slavernij te vieren. In de kraam waar zij stond, zaterdag op het Abdijplein, lag een groot rood boek met ideeën voor een Slavernijmuseum in Middelburg. Enkele bezoekers vulden het aan met aanmoedigingen, met als rode draad: goed dat er meer aandacht komt voor de geschiedenis van de slavernij. BIGGEKERKE Ja, het staat er echt: ruim 15.000 euro heeft de evenementendag in Biggekerke op gebracht voor de inrichting van het nieuwe gebouw voor de school en het dorpshuis. Het hele dorp deed dan ook zijn uiterste best om geld in te zame len voor de nieuwe 'multifunctionele accommoda tie' die de gemeente bouwt. Een sponsorloop door schoolkinderen, een verkoop van spullen, vertoning van dorpsfilms. Het was een drukke zaterdag in Biggekerke. Waar nog lang van kan worden nage noten als de school/dorpshuis is ingericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21