ZEILWEDSTRIJD KAPSEIZEN JACHT De ervaren zeezeilers Frans Maas (79) en Freddy Franssens (70) uit Breskens en vermoedelijk ook de vermiste Hannes Goegebeur (18) uit Terneuzen stierven zaterdag voor de kust van Oostende. *2" Walcheren Paskal Jakobsen van organisator Blof bekijkt vanaf de 'vuurtoren' naast het hoofdpodium van Concert at Sea de mensenmassa op de Brouwersdam, tijdens het optreden van Racoon. Het festival beleefde opnieuw een geslaagde editie Bij de Watersportvereniging Bres kens heerst verslagenheid na de dood van (vermoedelijk) drie le den. Twee leden, Andreas Zwanen burg, de 17-jarige kleinzoon van Maas en Zeeuws-Vlaming Robert Tan (53) liggen in het ziekenhuis in Brugge, evenals de andere geredde drenkeling de Belg Jannes Toussein (37)- Hun jacht Capella kapseisde za terdagmorgen tijdens de The Light Vessel Zeilrace voor de Belgische kust. Een afgebroken kiel is vrijwel zeker de oorzaak, zegt de Belgische politie. De drie werden gered door het baggerschip Reynaert, dat het eerst op de onheilsplaats was, 17 ki lometer uit de kust van Oostende. Maas en Franssens lagen toen al le venloos in het water. Hannes Goe gebeur wordt nog vermist, maar de autoriteiten hebben weinig hoop dat hij nog in leven is. De zoektocht werd zaterdagavond na zonsonder gang definitief gestaakt. Het is een enorme klap, zegt voorzitter Marnix Lippens van de Watersportvereniging Breskens. „Allereerst voor de familie. Daar naast voor de vereniging. Versla genheid is het goede woord. Frans Maas was al sinds de jaren vijftig lid. Een erelid dat veel heeft gedaan voor de vereniging. Hij stond altijd klaar met raad en daad. Nooit was hem iets te veel. Hij genoot ook in ternationaal aanzien. Trouwens, Freddy Franssens was evenzeer een clubicoon. Een scheepsbouwer die veel werd gevraagd om masten op te tuigen." Ook de organiserende Konink lijke Belgische Zeilclub Zeebrugge is 'in shock', zegt havenmeester Be- noit Vanden Haute. „Normaal is dit het feestje van het jaar, met muziek en veel pinten. Zaterdagavond hing er echter een begrafenissfeer. Het is de eerste keer in vele decennia Light Vessel-zeilrace dat er zich zo'n drama afspeelt." Het jacht sloeg om 8.30 uur om. Hoe de kiel kon breken, is een raadsel. Om dat het zo plot seling ge beurde, kon de beman ning geen noodsignaal afgeven. Dat de organisatie pas een kleine zes uur later alarm sloeg, roept veel vragen op in de zeilwereld. Was er voldoende contact en wedstrijdbegeleiding? Vol gens Vanden Haute beschikte de wedstrijdorganisatie over een ver- Het is de eerste keer in vele decennia Light Vessel-zeilrace dat er zo'n drama gebeurt gunning en is er intensief contact geweest met autoriteiten om ri sico's te beperken. De deelnemende jachten werden echter niet begeleid door volgboten in de 185 kilometer lange race. Bij de start en halverwege de route lagen begeleidingsschepen. Tussen die twee punten was het zeven tot acht uur varen en daar ging het fout. Vanden Haute benadrukt dat de wedstrijdorganisatie een paar keer heeft geprobeerd de Capella via de marifoon en mobiele telefoon te bereiken. „Maar uit de kust is er vaak geen of heel slecht bereik. We kregen geen contact. Toch maakten we ons niet meteen zorgen. Frans Maas was een ervaren zeezeiler. Pas om 14 uur voelden we: dit klopt niet!" 21°C Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws z P1t/mP5 en pzc.nl/tourdefrance EERSTEETAPPE 1. Geraint Thomas 16.04 2. Stefan Küng +0.05 3. Vasil Kirijenka +0.07 7. Jos van Emden +0.15 TWEEDE ETAPPE 1. Marcel Kittel 4.37.06 2. Arnaud Démare +0.00 3. André Greipel +0.00 5. Dylan Groenewegen +0.00 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Geraint Thomas 4.53.10 2. Stefan Küng +0.05 3. Marcel Kittel +0.06 7. Jos van Emden +0.15 Het was weer zó! Verslagenheid na zeildrama Frank Balkenende Breskens i'- m J Bergingsoperatie van de Capella voor de Belgische kust. FOTO VBRZ/VRIJWILLIGE BLANKENBERGSE ZEEREDDINGSDIENST Start/finish Light Vessel Race Lengte: 100 zeemijl Zoekgebied naar vermist bemanningslid uit Terneuzen De Capella kapseist 17 km uit de kust Zeebrugge Blankenberge Oostende -Benoit Vanden Haute »P3 maandag 3 juli 2017 Hollands zomerweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1