het land is op! 8 Belgische jongen heeft voorkeur voor cardiologie Sinds hij in 2015 met zijn ouders van het Belgische Oostende naar Amsterdam verhuisde, zit hij op privéschool Winford. Het afgelo pen halfjaar heeft hij daar met twee vingers in zijn neus de eerste twee klassen van het gymnasium afge rond. En waarschijnlijk is hij nog voor de zomervakantie ook al door de lesstof van Frans en Duits van de derde klas heen. Een extra uitdaging was dus wel kom. Zijn vader, tandarts Alexan der Simons, zag dat zijn zoon vaak snuffelde in zijn medische boeken. „Daarom zijn we naar de Universi teit van Amsterdam gestapt, om te vragen of zij iets voor Laurent kon den betekenen." En zo is het geko men dat Laurent nu een halve dag per week studeert aan het AMC, waar hij de beginselen leert van medisch onderzoek. „Laurent snapt dat hij de middelbare school moet doorlopen, maar die stof is niet aan hem besteed. Op het AMC heeft hij de tijd van zijn leven." Laurent heeft een voorkeur voor cardiologie. Zijn grootou ders, die veel voor hem zorgen, zijn beiden hartpatiënt. Simons: „Hij hoopt heel erg dat hij zijn opa en oma ooit kan helpen." Huiswerk Zijn gymnasiumdiploma zal Lau rent naar verwachting volgend jaar al op zak hebben. Als hij een jaartje ouder is mag hij later naar bed, en kan hij dus meer doen aan zijn huiswerk. Universiteiten tonen al interesse voor hem. Het genietje zit niet de hele dag met zijn neus in de boeken. Hij gaat ook naar een dj-school en besteedt veel tijd aan muziek. Vol gens zijn vader is Laurent weten schapper in de zuiverste zin van het woord. Hij lijkt dus niet de nieuwe Martin Garrix te worden. vrijdag 30 juni 2017 GO -OTO ALAMY STOCK PHOTO Laurent, de jongste onderzoeker ooit (7) HELP, De Malediven staan voor wuivende palmen, hagelwitte stranden en een diepblauwe zee. Maar de hoofdstad Malé barst volledig uit zijn voegen. Bouwers kunnen geen kant meer op. Tijd voor een atol met wolkenkrabbers. Gerben van 't Hof De zevenjarige Laurent Simons is begonnen aan een nieuwe stap in zijn nu al glansrijke car rière: hij is de jongste weten schappelijk onderzoeker ooit aan het AMC. Laurent heeft een IQ van meer dan 145, zó hoog dat zijn intelligentie niet te meten valt. Lezen en schrijven doet hij al vanaf zijn tweede. Hannah Stöve Amsterdam Laurent, met een model van het menselijk hart. FOTO DINGENA MOL Malé Vanuit de lucht lijkt Malé op een soort miniatuur- Manhattan in de enorme Indische Oceaan. Meer en meer Maldiviërs trekken naar de hoofdstad. Het inwoneraantal is in tien jaar tijd met 52 pro cent toegenomen. Er leven ruim 160.000 mensen samengeperst op nog geen zes vierkante kilome ter, minder dan twee meter boven de zeespiegel. „Er valt nauwelijks te leven. Zo druk is het", zegt voetballer Jamal Dibi, die enkele maanden in Malé speelde bij New Radiant S.C. „Mijn vrouw en ik besloten destijds dat ik er alleen heen zou gaan en dat is achteraf een goede beslissing ge weest. Overal brommers, dag en nacht chaos, uitlaatgassen." De huren zijn exorbitant. Soms leven wel 40 mensen in een flatje van 24 vierkante meter. De stad zit geregeld zonder drinkwater. Van alle ge produceerde vuilnis is een apart eiland ontstaan. Zolang mensen naar Malé blijven trekken, gaat de stad de lucht in. Begin jaren negentig waren de hoogste gebouwen twee verdiepingen hoog, nu is dat 25 verdiepingen. Met stoepen ervoor die vaak minder dan een meter breed zijn. Bij gebrek aan bewegingsruimte bracht Dibi het grootste deel van zijn tijd door op het trainings veld en in het stadion. „Maar daar trainden en speelden alle acht clubs uit de competitie. Dus ook op het veld was het altijd druk. Bovendien bleef er met al die voetballers weinig over van de grasmat, dus zelfs daar was nauwelijks groen te bekennen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8