NYNKEDE JONG Speechverbod voor Erdogan in Duitsland Hennis: 'Open grenzen voor militair transport' of bel ons 088 - 70 70 600 V s ^174/ 6 rzom„k"''H Column De Turkse president is volgende week vrijdag en zaterdag aanwe zig bij de top van de G-20, 's we relds negentien rijkste landen plus de EU. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Sigmar Gabriel reageerde meteen afwij zend op het verzoek dat Turkije gisterochtend indiende bij de Duitse gastheren. Hij gaf daarvoor een politiek en een veiligheidsargument. De po litiekorpsen hebben het zo druk met het beveiligen van de twintig staatshoofden en regeringslei ders, dat ze onvoldoende man schappen hebben voor een groot scheepse samenkomst van Duitse Turken. Bovendien is een poli tieke toespraak van Erdogan voor zijn aanhangers ongewenst, aldus de bewindsman. Geen enkele leider van buiten de EU krijgt toestemming om in Duitsland een toespraak te hou den in de aanloop naar de Bonds dagverkiezingen in september. Scheldpartij Premier Rutte nam in maart het zelfde standpunt in en verbood toespraken van de Türkse minis ters van Buitenlandse Zaken en van Familiezaken vlak voor de verkiezingen. Tijdens de hoog opgelopen diplomatie rel schold Erdogan Nederland uit voor een D Een politieke toespraak van de Turkse president is ongewenst 'nazi-overblijfsel' en werd de Ne derlandse ambassadeur de toe gang tot Turkije ontzegd. Het conflict is nog niet bijgelegd. Ook de relatie tussen Turkije en Duitsland staat onder druk. Erdo gan beschuldigde het land van nazi-praktijken toen Turkse mi nisters werd verboden er cam pagne te voeren voor het referen dum om Erdogan meer macht te geven. Ook is hij boos om de steun die Duitsland verleent aan de vijanden van Turkije, zoals ac tivisten van de Koerdische PKK. Want, stél Rusland waagt het toch en valt één van de oostelijke NAVO-landen aan. Dan is op stel en sprong zwaar materiaal naar onze oostgrens vervoeren, een il lusie. Vroeger, ja, tijdens de Koude Oorlog, tot aan de val van de Muur, was snel wapentransport geen probleem. Maar sindsdien is er veel veranderd. In veel landen zijn de havens en spoorwegen geprivatiseerd of zijn er geen platte wagons meer voor zwaar materieel. Nieuwe bruggen en viaducten zijn niet altijd op het gewicht van tanks berekend en in Europa zijn er strengere voor schriften voor het vervoer van chemische stoffen. „Twee jaar geleden al hebben we ontdekt dat versterkingen dagen te laat kunnen aankomen. We zijn zo druk bezig geweest met expe dities naar verre oorden, dat we onze kerntaak - de verdediging van ons eigen grondgebied - voor een deel weer opnieuw moeten leren", aldus een Navo-bron. Ook wil Hennis een 'militair Schengengebied', zonder moei lijke grenspassages en vergunnin gaanvragen. Snel versterking kunnen sturen is belangrijk omdat de alliantie dit voorjaar strijdkrachten statio neerde bij vier oostelijke bondge noten die zich door de toene mende Russische agressie onveilig voelen. In totaal zitten er in Polen, Estland, Letland en Litouwen 4.500 man, met een Nederlandse bijdrage van 250 man in Litouwen die binnenkort wordt afgelost. Ook Roemenië telt een multina tionale brigade en er gaan extra schepen naar de Zwarte Zee. De NAVO houdt er rekening mee dat ze haar 'versterkte voor- i Stél Rusland valt NAVO-land aan, dan is snel militair materiaal vervoeren een illusie waartse aanwezigheid' jaren in stand moet houden en ze dus op rotatiebasis steeds nieuwe troe pen naar haar oostgrens moet stu ren. De suggestie van Hennis om grensformaliteiten te schrappen zodat versterkingen bij een escale rend conflict daaraan geen tijd verliezen, is meteen goed opge pakt. Amerika, Frankrijk, Duits land en Groot-Brittannië steunen het idee. De andere obstakels weg ruimen is een taak van elke lid staat afzonderlijk. Als antwoord op het assertievere Rusland gaat de NAVO daarnaast weer regel matig zeer grote oefeningen hou den (met rond 30.000 man). De eerste is volgend jaar in Noorwe gen. A SOS, de Britse webwinkel, had zijn nieuwe badmode online gezet. En waar hun modellen normaliter gefotoshopt worden zodat je geen moedervlek ken of sinaasappelhuid meer ziet, zag je bij eentje haar striae duide lijk zitten. En nu zult u mis schien denken: is dat nou nieuws, De Jong? Maar we hebben er weer een voorjaar op zitten waarin vrouwen ineens het idee krij gen dat ze nog 'biki- niklaar' moeten wor den. Ik ken genoeg vrouwen die - als je zegt hoe goed ze er uitzien - meteen melden hoeveel kilo's ze nog kwijt willen ra ken voordat ze op va kantie gaan. Die vrouwen gaan online op zoek naar een nieuwe bikini, zien op al die websites model len met perfecte licha men, en denken: zo zal ik er nooit uitzien. Die bikini staat mij waar schijnlijk heel stom, want mijn buik is geen plank, maar het jam merlijke overblijfsel van drie zwangerschappen en mijn boven benen schuren bij het lopen tegen elkaar aan. En dus rennen ze nog maar een extra rondje en knagen ze chagrijnig op een stengel bleekselderij, omdat dat li chaam bikiniklaar moet zijn. Om vervolgens op het strand niet te genieten van de zon, maar te mopperen op de vetrollen. Maar er is een kente ring gaande. Vrouwen bladen reppen steeds minder over biki niklaar worden. Afvallen, oké. Als je dat wilt. Maar niet als hei lig 'moeten'. Je lijf is bikiniklaar wanneer jij een bikini hebt aangetrokken. Je bent ook prachtig wanneer je niet maatje XS hebt. 'Body positive' noemt men dat, en het is een groot goed. Hoeveel dagelijkse frustratie scheelt het als je gewoon blij kunt zijn met je lijf? Dat je kunt den ken: dit ben ik, met die hangtieten en die lubberende bovenarmen. Met dit lijf ga ik de zon in, omdat dit nu eenmaal mijn lijfis. Als ik er iets aan wil veranderen, doe ik dat voor mezelf. Niet omdat ik wil vol doen aan een schoonheidsideaal dat me opgedrongen wordt door anderen. Het lijkt maar één striaebil, daar op de website bij ASOS. Maar het is onderdeel van iets veel groters: de langzame evolutie van het zelf beeld van de vrouw. Dat mét put ten en strepen net zo bikiniklaar is als zonder. Je lijf is bikiniklaar wanneer jij een bikini hebt aangetrokken 7,5% korting Kijk voor alle aanbiedingen op onze website! r 1 1 AAA _A _A reizennl (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) vrijdag 30 juni 2017 GO @Nynke Striaebil Duitsland heeft laten weten dat de Turkse president Erdo gan volgende week in Ham burg zijn landgenoten niet mag toespreken. Berlijn is niet van plan hem een 'podium te bie den van waar hij de binnen landse problemen kan aan kaarten'. Mare Guillet Istanboel Europa moet open grenzen krijgen voor militair transport. Dat zegt demissionair defen sieminister Jeanine Hennis op een bijeenkomst met haar NAVO-collega's in Brussel. Frans Boogaard Brussel per boeking nuv.a. J stipreizen.nl (stip)® Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. De korting is uitsluitend geldig op nieuwe boekingen. *Zie onze website voor alle voorwaarden. Let op: Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen. De korting is reeds in deze prijzen verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6