Schoolslag krijgt extra aandacht eigen ploeggenoten z% c? SPEL 13 Op de locatie van Marina Beach Braakmankreek strijden 170 deel nemers van 44 zwemclubs in ver schillende categorieën om de ere plaatsen. In het kanaal Hoeke-Sluis verschijnen 260 zwemmers en zwemsters van 45 verenigingen aan de start. Op de koningsnummers van de vrije slag verdedigen Janina Beckers en Remco van Althuis hun titels. Wietse Beerens, winnaar van de Scheldebekerwedstrijd Vlissin- gen-Breskens 2014, behoort tot de voornaamste concurrenten van de zwemmer van SBC 2000. Ook alle Zeeuwse toppers die nationaal goed scoren zijn van de partij. Interland Het langebaanzwemmen in Sluis wordt afgesloten met een interland Nederland-België voor schoolslag zwemmers. Die werd vorig jaar door de KNZB voor de eerste keer in Hoorn gehouden. De selectie wordt gemaakt aan de hand van de nationale top tien. „We hebben een Zeeuwse primeur. De opzet is om het schoolslagzwemmen te promo ten", vertelt voorzitter Wim Egger- mont van de organiserende Stich ting Open Water Zwemmen Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder wordt er in Sluis voor de eerste keer een zwemloop (5 en 8 kilometer) gehouden. In De Braakman is het de tweede editie. „Het kost extra verkeersregelaars. Het aantal (80) vrijwilligers is gelukkig gegroeid. De inschrijving valt echter tegen", stelt hij vast. De weersvooruitzichten voor spellen voor zaterdag niet veel goeds. „De deelnemers zullen daar weinig last van hebben. Voor de toeschouwers hebben we een extra tent neergezet, mocht het gaan re genen", verzekert Eggermont. Waar de laatste jaren steeds meer langebaanwedstrijden in Neder land verdwijnen, blijft de Zeeuws- Vlaamse organisatie overeind. „Dit jaar zijn er weer al vijf wedstrijden van de kalender geschrapt. We Wietse Beerens, de winnaarvan Vlissingen-Breskens in 2014, behoort tot de kanshebbers staan er financieel veel beter voor. We hebben sinds jaren een subsi die gekregen van de gemeente Sluis. Een vorstelijke bijdrage. Men is er gelukkig van doordrongen dat het evenement publicitair veel waarde heeft. Cindy van Goethem, moeder van kinderen van Zwem- club Koewacht, schenkt vanwege de opening van haar kantoorpand ook nog eens een mooi bedrag." Het langebaanzwemmen begint zowel in De Braakman als in Sluis om 10.30 uur met het koningsnum mer vrije slag voor mannen. In het bergklassement ziet Tol- hoek zijn ploeggenoot Robert Ge- sink ver komen. „In de Ronde van Romandië en Ronde van Californië heb ik gezien dat hij in orde is. Hij begint voor het eerst aan de Tour de France met een ander strijdplan. Robert gaat voor een ritzege in de bergetappes en dan strijd je auto matisch mee om de bergtrui." De 104e editie van de Tour de France begint morgen met een veertien kilometer lange individu ele tijdrit rond het Duitse Düssel- dorf. Dat is voor de ploeg van Tol- hoek meteen een uitgelezen kans op een ritzege en de gele leiderstrui. „Primoz Roglic kan zeker een gooi doen naar de ritzege in de eerste etappe", bevestigt Tolhoek. „Hij rijdt dit jaar fantastisch in de tijd ritten en vorig jaar verloor hij op een haar van Tom Dumoulin de openingstijdrit in de Giro." Aange zien laatstgenoemde samen met de andere begenadigde tijdrijder Ro han Dennis ontbreekt in de Tour de France, staat Roglic hoog genoteerd bij de bookmakers. Volgens Tol hoek is Roglic misschien zelfs tot meer in staat. „Hij won dit jaar de Ronde van Algarve, eindigde als vierde in Tirreno-Adriatico, als vijfde in de Ronde van het Basken land en als derde in de Ronde van Romandië. Dan sta je ook meer dan je mannetje in hooggebergte. Sa men met George Bennett en Ro bert Gesink kan hij dus ook in de lastige etappes een gooi doen naar de ritzege." Tot slot heeft zijn ploeg ook een ijzer in het vuur voor de vlakke etappes met sprinter Dylan Groe- newegen. „De Ster ZLM Toer was een uitstekende generale voor hem. Hij wint daar twee etappes en klopt met André Greipel en Marcel Kittel de absolute sprinttop. Als hij die lijn doortrekt, is hij een grote kans hebber voor een ritzege", besluit Tolhoek. hebben we iedere maandagavond een online wielertalkshow, de enige in Nederland. Onze vaste analist is Michael Boogerd en er zijn vaak actieve wielrenners te gast. Je kunt het in principe zien als een soort Voetbal International voor de wielersport." Zelf probeert Van den Bosch ook regelmatig op de racefiets te stap pen. Eerder deze maand deed hij nog mee aan de Ride for the Roses. „Dat is natuurlijk een prachtig evenement, waar ik als Zeeuws- Vlaming vanzelfsprekend bij moest zijn. Ik rijd ook graag in Bel gië. Eén van de mooie dingen van wielrennen is dat je al die be kende parkoersen gewoon zelf kunt rijden. Ik vergelijk het altijd met voetbal. Als supporter zul je normaliter nooit in Bernabeu kunnen spelen. De Muur van Ge- raardsbergen en de Oude Kware- mont fiets je echter zo op." Gevraagd naar zijn favoriet voor de komende Tour de France kan ook Van den Bosch niet om Chris Froome heen. „Ik vond hem in de Dauphiné niet zo sterk rijden. Toch zie ik hem weer als de duide lijke favoriet voor de eindzege. Voor ons Zeeuwen is het erg leuk dat Marco Minnaard meedoet aan de Tour. Als de Nederlanders het goed doen, merk ik dat gelijk aan de bezoekersaantallen op de web site. Op de dag dat Tom Dumoulin de Giro won, had den we zelfs 150.000 unieke bezoe kers. Aar dige gast trou wens, die Dumoulin. We volgen hem al heel lang en hij is nog steeds erg bena derbaar voor ons. Net als de meeste wielrenners trouwens. Over het algemeen heel normale gasten, die alle tijd voor ons nemen." In de loop der jaren is wieler- flits.nl uitgegroeid tot de grootste wielerwebsite van Nederland. Ook in België krijgt de website lang zaamaan voet aan de grond. „Ui teraard willen we ook in België steeds populairder worden. Dat is natuurlijk het wielerland bij uit stek. Van onze bezoekers is nu al zo'n twaalf procent afkomstig uit België. We hopen dat we ook daar steeds groter gaan worden." Speel gratis mee en maak de Tour nóg spannender! vrijdag 30 juni 2017 succesverhaal De toppers in het langebaan- zwemmen van Nederland komen dit weekeinde naar Zeeuws- Vlaanderen. Zaterdag wordt na de succesvolle herstart van vorig jaar de tweede Braakman race gehouden. Een dag later vindt in Sluis de 45ste editie van de langebaanwedstrijd plaats. Aector Doorns Sluis Dit weekend worden 2 van de 5 openwaterzwemwed- strijden gehouden die mee tellen voor de Zeelandbeker. De populariteit van wielerflits.nl heeft Martin van den Bosch een nieuwe fulltime job bezorgd. FOTO ORANGE PICTURES ERIK VAN KORDELAAR Inschrijven kan nog tot zaterdag 1 juli, 12:00 uur k Doe nu mee! Ga naar pzc.nl/wielerspel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68