wielerflits.nl martin VAN DEN BOSCH Tolhoek tipt Porteen O O) 0) O Contador in z'n onderbroek 12 ZE Lars Oreel wint zomeravondkoers Kerkhove wint wel haar dubbelpartij Stephanie de Frel oppermachtig Lesley Kerkhove foto lex de meester Als je tien jaar geleden tegen Martin van den Bosch zou zeggen dat hij een fulltimebaan had aan zijn eigen website, zou hij je voor gek verklaren. Toch is het zo ver. Na het opzeggen van zijn baan stort hij zich nu met succes volledig op zijn website wielerflits.nl. Lars Oreel is woensdag winnaar geworden van een wedstrijd van de zomeravondwieler- competitie van ZRTC Theo Middelkamp en TMZ in De Poel bij Goes. In een lange spurt klopte Oreel zijn streekgenoot Nick de Mun- nik met een paar lengten verschil. Robin Ta len werd derde. In de laatste honderden me ters deed zich een valpartij voor met Pieter Vette als slachtoffer. De coureur uit Heinkens- zand kwam hier niet geheel brandschoon uit en er moet gevreesd worden of hij zaterdag deel kan nemen aan de Ronde van Kruinin- gen. De laatste wedstrijd van deze competitie op woensdag 12 juli is afgelast. Daardoor is de wedstrijd van 5 juli de laatste van dit seizoen. Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich op Wimbledon met haar dubbelpartner Lidziya Marozava geplaatst voor de tweede ronde van het kwalificatietoernooi in het dubbelspel. Het Nederlands/Wit-Russische koppel won gisteren de beslissende derde set met 7-5 van de Amerikaanse Kristie Ahn en Madison Brengle, nadat de partij woensdag bij een 1-1- stand in sets (6-4 3-6) was afgebroken. Kerk hove en Marozava zijn nu nog één overwin ning verwijderd van het hoofdtoernooi van Wimbledon. In het enkelspel werd de uit Zie- rikzee afkomstige tennisster woensdag uitge schakeld door Kaia Kanepi uit Estland. PAARDENSPORT Stephanie de Frel uit Koewacht en de vosmer- rie VMF Golden Dream waren bij hun debuut in Z2 oppermachtig, op de midweekse dres suur in Nieuw- en Sint Joosland. De Frel stuurde in de arena van het Hippisch Sport centrum in Nieuw- en Sint Joosland de zesja rige Jazz-dochter met de megascore van 74,26 procent naar de overwinning. De VMF-com- binatie uit Ellemeet sloeg hiermee een gat van ruim vijf procent met Romy Oudshoorn uit Dreischor en de merrie Patriska. „Heel fijn", was de reactie van De Frel. „Ik ben tevreden. Dit is een mooie opmaat naar het ZK over drie weken, waar ik van plan ben met Golden Dream te starten." Youth Cup Nieuwelink Van der Lijke „Eigenlijk is de website ontstaan door een ongelukkige valpartij in een wielerkoers in 2009. Leon Strötker was een veelbelovende Twentse wielrenner, maar kwam ongelukkig ten val en brak zijn pols. Hij had opeens tijd over en besloot een website over wielrennen te bouwen, wielerflits.nl. Ik was in die tijd al een fervent wielervolger en had contact met Leon. Na een half jaar vroeg hij me of ik de website wilde overnemen. En zo ge schiedde. Leon is trouwens wel al tijd betrokken gebleven bij de web site. Sinds een paar jaar heb ik een compagnon, Maxim Horssels. Sa men houden we ons fulltime bezig met de website. En nee, dat blijft niet bepaald beperkt tot veertig uurtjes per week. Op den duur was het echt niet meer te combineren met mijn reguliere baan. Dus ik be sloot de gok te wagen en ontslag te nemen. Dat pakt voorlopig prima uit." De 34-jarige Van den Bosch is ge boren en getogen in Terneuzen. Sinds een aantal jaren woont hij in Waddinxveen. „Ik ben destijds voor mijn vorige baan verhuisd. Nu Hoewel dat voorlopig nog niet aan de orde is, bestaat de kans dat hij dit najaar zijn debuut maakt in een grote ronde tijdens de Vuelta. Bo vendien laat de renner van Team LottoNL-Jumbo speciaal voor de PZC zijn licht schijnen over het deelnemersveld van de Tour. De Brit Chris Froome is de laatste jaren een zekerheid voor het alge meen klassement. De 32-jarige ren ner van Team Sky won de voorbije twee edities van de Tour de France. Toch komt Tolhoek dit jaar met een andere naam als eindwinnaar. „Ik denk dat de Australiër Richie Porte een grote kans maakt", vertelt de renner uit Yerseke. „Hij maakte een goede indruk op me tijdens het Cri- térium du Dauphiné, één van de laatste voorbereidingswedstrijden in aanloop naar de Tour de France. Bovendien vind ik het een mooie coureur. Ik hou van zijn koersstijl. Hij vliegt er altijd in en straalt kracht uit op de fiets. Ik hoop daarom dat hij Froome kan ver slaan." Tolhoek noemt niet de naam van de Colombiaan Nairo Quintana. Nochtans was de 27-jarige renner van Team Movistar de voorbije ja ren één van de grootste uitdagers van Chris Froome voor het eind klassement. Hij heeft echter dit sei zoen al een loodzware Giro d'Italia in de benen. De geschiedenis leert ons dat het steeds lastiger wordt om zowel in de Giro als in de Tour mee te doen om de eindzege in het zelfde jaar. In de strijd om de groene trui is Peter Sagan de laatste jaren onge naakbaar. Hoewel de Slowaak op papier niet de beste sprinter is, weet hij elk jaar in de bergetappes vol doende punten te sprokkelen om de groene trui veilig te stellen. De wereldkampioen van Bora-Hans- grohe kan dit jaar met een zesde groene trui het record van de Duit ser Erik Zabel evenaren. Volgens Tolhoek ligt dat in de lijn der ver wachtingen. „De andere sprinters weten de laatste jaren niet in de buurt van Sagan te komen in het puntenklassement. Hij sprint zo wat altijd naar een topvijfklassering in de massasprinten en pakt vervol gens voldoende punten in de berg ritten." komt het eigenlijk wel goed uit dat ik in de Randstad woon. Ik houd me vooral bezig met het organisa torische gedeelte van de site en heb veel afspraken met adverteerders. Hiervoor moet ik om de haverklap in Amsterdam zijn. Maar ik kom nog zeer regelmatig in Zeeuws- Vlaanderen hoor, want ik voetbal nog in het derde elftal van Spui." Voor wielerfanaat van den Bosch is het natuurlijk een droombaan om zich fulltime met zijn passie be zig te kunnen houden. „De poten tie van de website zag ik al vrij snel. Maar ik had nooit kunnen beden ken dat we tegenwoordig per jaar zo'n dertien miljoen bezoekers op de website ontvangen. Wat ons ge heim is? We werken met een team van freelancers, die allemaal één ding gemeen hebben: een tomeloze passie voor de wielersport. Ik denk dat we heel goed aanvoelen wat de Nederlandse wielerfan interesseert. We doen er ook alles aan om inno vatief bezig te zijn met de web site. Zo vrijdag 30 juni 2017 WIELRENNEN TENNIS Het wielerweekeinde in Kruiningen wordt vanavond zoals gebruikelijk afgetrapt met een wedstrijd voor TMZ-renners. Het wielercomité Rentoc probeert iedere categorie startgele genheid te bieden in het kermisvierende dorp. Daarin is vanavond dus plaats ingeruimd voor de renners van de vrije bonden. Morgenavond komen de elites, beloftes en amateurs in actie. Zij worden om 19.15 uur weggeschoten voor hun wedstrijd over 80 kilo meter. Wielrenner Antwan Tolhoek (Yerseke) gaat vanaf maandag met Team LottoNL-Jumbo en kele weken op hoogtestage in het Oosten rijkse Kühtai, vlakbij Innsbruck. Tennissers Daan Hendriks (Goes) en Brian Ver- schuure (Yerseke) staan in de finale van het dubbel spel tot en met 16 jaar op de Kristog Vliegen Youth Cup in Brussel. In het enkelspel kwam Hendriks tot de kwartfinale. 1 Voetbalclub Zee- landia Middelburg heeft een nieuwe assistent-trainer gevonden. Tom Nieuwelink, afge lopen seizoen nog hoofdtrainer van Zaamslag, volgt Ralph Zegers op en wordt de rech terhand van Den nis de Nooijer, die eveneens nieuw is bij de zondag tweedeklasser. Wielrenner Nick van der Lijke rijdt met Team Room pot-Nederlandse Loterij de Oester- reich Rundfahrt. de internationale etappekoers gaat zondag van start met eeen ultra korte proloog van 800 meter. De langste rit is woensdag en telt 226 kilometer. Valpartij leidt tot Bas Dingenouts Waddinxveen Als verslaggever ter plaatse komt Martin van den Bosch nog wel eens op plekken waar de gemiddelde wielerfan nooit zal geraken. „Twee jaar geleden was ik bij de openingstijdrit van de Giro in San Remo. Samen met de andere verslaggevers zitten we in een afgesloten ruimte naar een tv-scherm te kijken. Vanuit mijn ooghoek zie ik een materiaalman van de Tinkoff-ploeg de ruimte binnenkomen. Hij begint zenuwachtig heen en weer te lopen en legt van alles klaar. Ik kan het niet helemaal plaatsen, want we zitten per slot van rekening in een persruimte. Maar voor ik het weet, staat opeens de hele Tinkoff-ploeg inclusief Alberto Contador in de zaal. De persruimte is een verkleed ruimte geworden. Dat was mooi op zijn Italiaans geregeld. Maar goed, ik vond het prachtig. Dat zijn echt van die dingen die je als gemiddelde wielerfan nooit zal meemaken. Ik bedoel, hoeveel mensen hebben Al berto Contador nou in zijn onderbroek gezien?" Morgen begint met de Tour de France de wedstrijd waarnaar alle wielerfanaten een jaar lang uitkijken. De 23-jarige Zeeuwse renner Antwan Tolhoek droomt van deelname aan het grootste wielerevenement ter wereld. Job de Feijter Yerseke a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67