Speeltuin laat historie Hulst herleven 6 Band heeft een hit met 'Wudder will'n de Joy terug' zv De Duts'n zijn vier gedreven en vooral creatieve muzikanten die hun versie van bestaande liederen in een geheel eigen versie en in het dialect van Kezand ten gehore brengen. Eind juli staan ze op festi val WeitjeRock in IJzendijke. In 2014 werden de vier Duts'n, Matthijs Quaars (drums), Jelmer Haertjens (basgitaar), Brennan Caboor (gitaar/zang) en Benjamin Moll (gitaar) gekozen als beste Zeeuwse coverband, met hun lied over ambachtelijke kroketten: 'En we draoi'n, we draoi'n ze mé d'and'. Anno 2017 belooft hun liedje over de sluiting van de be kende disco Joy in Cadzand-Bad dit succes zelfs te overtreffen. De Duts'n is een vriendengroep van zes man die al sinds de mid- Al spelende komt de tekst. Als we er zelf mee moeten lachen, dan is het goed delbare school met elkaar omgaan: „De andere twee zijn actief voor ons op Facebook en helpen wel eens met de op- en afbouw." Speciaal voor hun optreden in IJzendijke worden er twee nieuwe nummers geschreven. „Eerst kie zen we een bestaand nummer en dan schrijven we de tekst", vertel len de heren. „In het begin bepa len we ons bij het spelen tot be paalde klanken die lijken op Zeeuws. Zie het maar als 'dialec tisch'. We hebben bepaalde woor den als basis, zo komt er nu een lied over Woösburg en eentje over Bresjes. Al spelende komt de tekst. Als we er zelf mee moeten lachen, dan is het goed. Meestal ontstaat een nieuw lied binnen een uur. Dan volgt het aanpassen en scha ven. Nee, niet alle woorden zijn Zeeuws, het moet wel rijmen." Hun liedje over de Joy is herken baar voor streek- en generatiege noten. Iedereen tussen de 18 en 40 jaar uit het Land van Kezand is wel eens in de Joy geweest. De disco wordt gemist en de Duts'n ver woorden dat: 'Jao, wudder will'n de Joy terug, wudder will'n de Joy terug - ALLEMAOL!' Wijkraad Hulst Binnenstad wilde graag een nieuwe speeltuin op de stadswallen in de binnenstad. Die wens viel prima te combineren met het gemeentelijk toeristisch project Versterk de Vesting en zo is door medewerkers van de gemeente en het Hulster bedrijf PVB Zeeland een opzet gemaakt voor wat De Vindplaats gaat heten. De Vind plaats laat kinderen, maar ook vol wassenen, de historie van Hulst be leven. Op het Brederodebolwerk worden als het ware archeologische 'vondsten' bovengronds gehaald. De stadswallen van Hulst hebben immers een rijk verleden. In de Tachtigjarige Oorlog is tussen de Spanjaarden en de Staatsen hevig gevochten om Hulst in handen te krijgen. De speeltuin wordt niet ingericht met standaard toestellen. PVB Zee land uit Hulst maakt de inrichting van De Vindplaats zelf. Dat is aan PVB wel toevertrouwd, aangezien zij ook werken voor de Efteling en Plopsaland maken. Op de schetsen is onder meer een Spaanse helm te zien waarop geklauterd kan wor den. Via een interactieve kanonsko gel (een zogenoemde audiobol) wordt informatie gegeven over de Spaanse bezetting van Hulst. Het streven is De Vindplaats nog vóór de Hulster Vestingdagen (het laatste weekend van augustus) te openen. De speeltuin, inclusief ontwerp en uitvoering, kost in to taal 36.000 euro. Voor het project Versterk de Vesting is Europese subsidie aangevraagd. De komst van de nieuwe speeltuin in de Hul ster binnenstad krijgt ook kritiek. Via de Facebookpagina van de ge meente Hulst beklagen diverse Hulstenaren zich erover dat er voor andere speel tuintjes geen geld is. Molenstraat feesten eindigen met koers Countrymuziek in'tSchallemaaj Veel muziek tijdens kermis MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 30 juni 2017 De Duts'n zingen over Woösburg en Bresjes Misschien is het het uiterlijk? De helikopterpetjes, de maffe zon nebrillen of de regenboogbre tels? Verder is er eigenlijk niets dutserigs aan de leden van co verband De Duts'n te ontdek ken. Wilma Valk Oostburg -coverband De Duts'n A De Duts'n staan eind juli op WeitjeRock. Van links naar rechts: Matthijs, Jelmer, Brennan en liggend Benjamin, fotocamileschelstraete Op het Brederodebolwerk in de binnenstad van Hulst wordt een bijzondere speel- en ontmoe tingsplek gerealiseerd. Geen standaard toestellen uit de cata logus, maar speeltuig gebaseerd op de Spaanse bezetting van Hulst. Sheila van Doorsselaer Hulst KLOOSTERZANDE Drie dagen feest met kermis, rommel markt, braderie, live optredens, straat animatie en wielren nen. Dit is vanaf morgen de inhoud van de tweedaagse Molenstraatfeesten in Kloosterzande. Morgenochtend is de verkeersvrije Cloosterstraat het domein van de kin dervrijmarkt en bra derie, hondenwed strijden, een demon stratie van de tafel tennisclub SAR'72 met een tennisro- bot, het brandweer- spel voor de kinde ren en springkus sens. De kermis draait aan het Hof te Zandeplein. 's Avonds pakt de ho reca uit met live bands. Zondag staat weer in het teken van de grote brade rie. Verder is er een folklorefestival van Hava Naguila, een veiling, rondgang van harmonie St. Cecilia en live optre dens bij de horeca. Maandag is er om 14.30 uur een schie ting in De Linde en om 19.00 uur klinkt het startschot van de kermiskoers. OSSENISSE The OI'Timey Mes sengers spelen van avond in café Het Schallemaaj aan de Kipstraat in Osse- nisse. Ze brengen allerlei soorten countrymuziek, van snelle dance tot bal lads. Het voorpro gramma wordt ver zorgd door Theo de Koning en Gait Klein Kromhof, vanaf 20.30 uur. WESTDORPE Westdorpe is klaar voor vier dagen feest. Morgen be gint daar de kermis met muziek in De Tukker (De Ruuffoos) en 't Oude Raedhuis (Hardball). Zondag spelen daar respec tievelijk muziekver eniging Eikels worden Bomen en een Eddy Wally-imi- tator. In 't Oude Raedhuis is het zondag, maandag en dins dag gaaibollen, en maandag zorgt daar dj Peter voor de ambiance en dins dag speelt Corn Beans. Op de laatste dag, dinsdag, is in De Kirke een kermisvie- ring. Natuurlijk staan er ook vier dagen lang kermis attracties. NIEUW ONDERKOMEN DOW TERNEUZEN Nu nog werken medewerkers van Dow en het Business Process Service Center (BPSC) verspreid over verschillende locaties, eind 2018 komt hier een einde aan. Dow verwacht dat dan het nieuwe grote onderkomen be trokken zal worden aan het Maintenance Value Park in Ter- neuzen. Binnenkort zal begonnen worden met het bouwrijp maken van de locatie. In het nieuwe onderkomen kunnen 1.000 mensen werken. Dow verwacht een sterke groei van het aantal banen, met name bij het Service Center van Dow. Daarvoor wordt momenteel actief geworven. AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, kaart jes maken,; 19.00 uur: Jeugdsoos Downtown; De Halle, 13.30 uur: Creatief; BIERVLIET Braak manboerderij, 13.00 uur: Hindernisbaan voor kids; CLINGE Zaal Mal- pertuus, 13.30 uur: Prijskaarten, wan delen; GRAAUW Kunst parkje, 14.00 uur: Educatief kun- stevent; HOEK De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Gezelschapsdan sen; HULST De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; De Lieve, 9.00 uur: Bil jarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; Café De jonkheer, 22.00 uur: Nighthype dancefeest; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; PHILIPPINE Mos selmonument, 14.00 uur: Wande ling met gids; SINTJANSTEEN 19.00 uur: Jeugd soos; SLUISKIL Meulen- gat; 13.30 uur: Bil jarten; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Klaverjassen, soos; De Kameleon, 20.00 uur: Bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64