Ik kom terug! Reggestede: doorzichtige truc Met de reparatie van een vorig bestemmingsplan lijkt de gemeenteraad in Hulst te voorkomen dat er naast Life Garden meer winkels buiten de stad komen. Er zitten echter nog een paar flinke adders onder het gras. Antwan Tolhoek geeft tips *K Kom ^et 2,0 Op^,me°l Alstublieft, een cadeau voor u en een ander! Kijk snel in deze krant. Met het nieuwe bestemmingsplan, dat de raad komende maand goed keurt, repareert Hulst een onge wenst gat in het vorige plan. Dat gaf, door het verkeerde gebruik van het woordje 'tevens', onbedoeld de mo gelijkheid om naast Life Garden aan de Absdaalseweg detailhandel te beginnen. Dat wil het gemeentebe stuur nu net niet: drie winkelcentra in Hulst (binnenstad, Stationsplein en Morres) is meer dan genoeg, vin den B en W, ondernemers en een meerderheid van de gemeenteraad. Ontwikkelaar Reggestede rook z'n kans en vroeg toestemming om ter plekke panden voor retail neer te zet ten. Naar verluidt hebben Action en Lidl belangstelling. In het gemeente huis schrokken ze zich een hoedje, maar in eerste instantie kon een ver gunning niet geweigerd worden. Met een omweg lukte dat uiteindelijk als nog: Hulst keurde het ontwerp van Reggestede uiteindelijk af op basis van welstandseisen en vroeg de ont wikkelaar met een nieuw plan te ko men. Dat zou dan beoordeeld wor den op basis van het nieuwe bestem mingsplan, dat nu dus wordt goedge keurd. En daardoor kan het complete verzoek worden afgewezen. Het is nogal ingewikkeld allemaal, en het kan nog complexer worden. Want Hulst is er hiermee niet. Min stens twee gevaren dreigen. Ten eer ste is Reggestede bij de rechtbank in beroep gegaan tegen de afwijzing van het eerste plan. De ontwikkelaar spreekt van een 'doorzichtige truc, die de rechter heus wel doorziet'. Die rechter doet binnenkort uitspraak, daarna kunnen partijen nog naar de Raad van State. Krijgt Reggestede ge lijk, dan lijkt het erop dat Hulst als nog bebouwing moet toestaan. Achter die dreigende onweersbui hangt nog een tweede. Als de ont- Binnenkort doet de rechter uitspraak in het hoger beroep van Reggestede wikkelaar bot vangt, is de komst van retail naar de Absdaalseweg welis waar afgewend, maar dreigt een forse schadeclaim van Reggestede. Die schermde eerder met een bedrag van meer dan 8 miljoen euro. Hulst zelf schat het gevaar in op 1,2 miljoen. „Als het al tot een claim komt", pro beerde wethouder Jean Paul Hage- man commissieleden gerust te stel len. Dat lukte maar ten dele. Overi gens wil een ruime raadsmeerder- heid het risico wel lopen: het toe staan van detailhandel op die plek zou voor meer schade zorgen, omdat het in de binnenstad tot leegstand zou leiden, vinden zo wel Hageman als de meeste fracties. Alleen SP en Progressief Hulst lieten een ander geluid horen. „Dit risico is veel te groot, en het gevaar voor de onderne mers wordt overschat", riepen Dennis Lensen (PH) en Mildred van der Poorten (SP) in koor. „Laat die mannen maar bouwen." Een meer derheid van de raad gaat op 13 juli echter akkoord met het nieuwe be stemmingsplan. De uitspraak van de rechtbank over het eerdere plan van Reggestede is echter interessanter. Die komt binnen een paar weken. It vrijdag 30 juni 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Hulst nog niet af van problemen ZEELAND12 'Hee, ga je dat ook nog opruimen!' Mandy Brouwers uit Schoon- dijke hoort het nog wel eens als ze op haar paard Yke door het dorp loopt en die een grote boodschap op straat laat vallen. „Ik ruim het altijd netjes op, maar dat kan natuurlijk niet meteen. Dus denken sommige mensen dat ik er niet meer naar omkijk." Mandy heeft een simpele, maar heel doeltreffende oplossing bedacht: ze prikt bordjes in de poep met de geruststellende mededeling: 'Ik kom het zo opruimen. Groetjes, Mandy.' „Ik vind dat mensen wel een beetje toleranter mogen zijn. Dat probeer ik op deze manier met een knipoog duidelijk te maken", vertelt ze. En dat werkt. „Ik krijg er ontzettend veel complimenten voor." fotocamileschelstraete Martijn de Koning Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61