II Louter lof voor wijkje Poortvliet Camping 't Vëerse Meer kan met driehonderd plaatsen uitbreiden Pronkstukken te koop op de allereerste veiling 7 In Kats opent zaterdag het nieuwe (vijfde) Zeeuwse veilinghuis. In Het Katshuis. zwaait Ben Witte er de hamer. BH in antiek is een gok." Twintig jaar geleden betrok Elly Prins - toen partner van de inmid dels overleden fantasyschrijver Wim Stolk - Het Katshuis. Van huis uit evenementenorganisator, is zij de drijvende kracht achter onder meer de Tuindagen van het Katshuis en verschillende Zeeuwse seizoensfairs. Twee jaar geleden werd het toch al riante huis uitgebreid met de naastgele gen boerderij. Dat resulteerde in een vloeroppervlak van 700 vier kante meter. Samen met haar part ner, bouwkundig ingenieur Remco van Heumen, nam Prins de ruimten grondig onder handen. Het resultaat is een adembene mende aaneenschakeling van hoge, sfeervolle ruimtes waarin verrassend gebruik is gemaakt van wandbekleding. Zelfs een toilet- bezoek is in Het Katshuis een feest voor de ogen: wanden in goud, zwart en grijs en een uitgekiende verlichting geven de kleinste ka mertjes de allure van een schilde rij van Klimt. Bij de verbouwing zijn als het even kan tweedehands bouwmaterialen gebruikt. Maar los van het interieur zijn het vooral de spullen die overal staan uitgestald, die de aandacht trek ken. Duidelijk is wel dat hier een verzamelaarsechtpaar woont: niet één, maar elf zilveren cloches (af- dekschalen voor gerechten) op een rij. Niet twee, maar tien tabouret- jes en pianokrukjes bij elkaar, alle maal even sleets van pluche: „Want wij bekleden niets. Je krijgt het goedkoper in originele staat. Zo hou je geld over om je eigen stoffering te kiezen", verklaart Prins. Wie vrijdag of zaterdag Het Kats huis bezoekt, kan ook niet om de tuin heen. Van ver af waait de zoete geur van rozen de bezoeker tegemoet. De 1,4 hectare fraai be plante tuin is vrij toegankelijk. Vandaagveilinghuishetkatshuis is het publiek van 10.00 tot 18.00 uur welkom op de kijkdag. Net als zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Om 13.30 uur begint de veiling. Informatie: Drie- a vierduizend euro moet hij opbren gen, de 'Nieuwe Cro- nyk van Zeeland', ge drukt in 1696. De uit gave, met onder meer beschrijving en wapenkaarten van de Zeeuwse adel, is zaterdag 1 juli een van de pronkstukken op de allereerste veiling van het gloednieuwe Zeeuwse veilinghuis 'Het Kats huis' in Kats. Eveneens te koop: de kop van een wild zwijn (richtprijs 10 euro), een collectie 'costume je wellery' met duur uitziende, doch valse sieraden en twee peperdure gemberpotten van Chinees porse lein uit de zeventiende eeuw. „Richtprijs 2200 voor de grootste", zegt veilingmeester Ben Witte. „Precies dezelfde exemplaren staan in het Rijksmuseum." Witte is door Het Katshuis inge huurd als vaste veilingmeester en heeft veertig jaar ervaring. „Ik ben gepensioneerd. Voorheen heb ik gewerkt bij Verhagen in Middel burg, het Middelburgs Veiling huis, Venduehuis de Jager in Goes, mijn eigen Veilinghuis Witte. En ik heb nog een winkel gehad, An- tiquités B. Witte in Middelburg. Ja, ik was gestopt. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Toen Elly Prins me vroeg, heb ik ja gezegd. Zij had de locatie, ik de kennis." De echo van het verleden is geld waard. „Maar koop alleen antiek of oude spullen omdat je ze écht mooi vindt", tipt Witte. „Beleggen Koop alleen antiek of oude spullen omdat je ze écht mooi vindt. Beleggen in antiek is een gok Als de gemeenteraad volgende week instemt met de komst van een nieuwe kleine woonwijk bij de entree van Poortvliet, wordt na de zomer één van de oude loodsen op die locatie al gesloopt. Dat stelde Vincent van der Male van Timek Planontwikkeling deze week tijdens de commissievergade ring in Tholen. Echt nodig was het niet dat hij de leden van de diverse fracties nog eens toesprak, want die waren allang overtuigd van de kwa liteiten van het plan. „Een prachtig plan", vond Rob Duijm (CDA). „Het aanzien kan alleen maar beter worden", vervolgde Cor Oudesluijs (ABT). De VVD riep de ontwikke laar op zo snel mogelijk te starten. Zelfs SP'er Kees Slager, die vaak wel een kritiekpuntje heeft, deed een duit in het zakje. „Ik ga mee in de lofzang. Laat het dus maar snel ge beuren." De grote kwaliteit van het plan zit hem ook in de sloop van de oude bedrijfspanden die nu op de be wuste locatie staan. Ze ontsieren de entree van het dorp behoorlijk. Wanneer de bouw van de nieuwe woningen begint, hangt af van de snelheid waarmee ze worden ver kocht. De eigenaar van Camping 't Veerse Meer in Wolphaartsdijk, VVD- raadslid Stan Jasperse, heeft in 2015 van de gemeente Goes een perceel landbouwgrond van ruim zeven hectare aan de Muidenweg ge kocht. Dat bevindt zich aan de zuidzijde van de bestaande camping. Jasperse wil deze uit breiden en met dat doel is de grond ook aan hem verkocht. De huidige camping heeft momenteel zo'n 400 standplaatsen. Op twee lege terreinen op de camping zou den er nog 65 bijgeplaatst kunnen worden. Daarvoor is geen vergun ning nodig. Het totale aantal plaat sen op de bestaande camping kan daarmee dus op 465 uitko men. De uitbreiding op het aange kochte perceel zal naar verwach ting bestaan uit ongeveer 250 nieuwe standplaatsen voor hoog waardige verblijfsrecreatie met bijbehorende voorzieningen, we gen, paden en landschappelijke in passing door middel van tien me ter brede groenstroken. Camping 't Veerse Meer zal na de uitbrei ding dus in totaal ruim zevenhon derd plaatsen hebben. Op het nieuwe gedeelte van de camping komen luxe, moderne recreatie woningen (chalets) met een op pervlakte van maximaal 70 vier kante meter. Daarnaast komen er stacaravans. De uitbreiding, die in lijn is met gemeentelijk en provin ciaal beleid, moet de camping hel pen aan een jaarrondbezetting. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met het plan. vrijdag 30 juni 2017 Kijken en kopen in Het Katshuis www.veilinghuishetkatshuis.nl Ondine van der Vleuten Kats Elly Prins in Het Katshuis. Veilingmeester Ben Witte. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE -Ben Witte, Veilingmeester Rob Paardekam Poortvliet Camping 't Veerse Meer in Wol- phaartsdijk kan uitbreiden met zo'n driehonderd plaatsen. Dat staat in het bestemmingsplan dat deze week door burge meester en wethouders is goedgekeurd. Luc Oggel Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60