Superoma (93) werkt al 77 jaar voor hetzelfde bedrijf 5 We krijgen zo veel hulp aangeboden dat we even nee zeggen tegen vrijwilligers Rotterdam en Den Haag gaan mogelijk samen de Invictus Games organiseren. De steden hebben zich kandidaat gesteld om het sportevenement voor gewonde oorlogs veteranen in 2020 in Nederland houden. Kleindochter Nadine Koppers deelde dins dag een aantal foto's op Twitter van haar oma tijdens het bedrijfsuitje van DTZ Za delhoff naar IJsland. Ze plaatst wel vaker tweets over haar oma, die scherp en gees tig uit de hoek kan komen. Zelfs nu ze de respectabele leeftijd van 93 heeft bereikt. Foto's van Rika in een warmwaterbron, voor een geiser en zelfs in een helikopter. Mensen op sociale media reageren massaal op de foto's. 'Mag ik jouw oma adopteren', werd Nadine zelfs gevraagd. Van het feit dat ze 'viraal gaat' snapt Rika niet zo veel, wel vindt ze het heel leuk dat ze zoveel po sitieve reacties krijgt. „Zelfs uit Engeland kreeg ik een telefoontje! Maar ik heb het gewoon heel erg naar mijn zin. Ik leef." Onderwijzeres Het was niet haar plan om 77 jaar lang op dezelfde loonlijst te staan. Voor de Tweede Wereldoorlog wilde Rika onderwijzeres worden. Maar toen de Duitsers alle scho len bezetten, besloot ze als kinderoppas te gaan werken. Toen ze eenmaal 19 jaar was, ging ze niet meer naar school en bleef ze voor DTZ Zadelhoff werken. Op 93-jarige leeftijd loopt Rika er nog steeds één dag per week rond. Met mooi weer fietst ze naar kantoor, bij slecht weer wordt ze opgehaald en weer thuisgebracht. „Het is heel gezellig. Ik heb leuke collega's. Het is als een soort familie voor me. Ze willen me niet meer kwijt", lacht Rika. Superoma Rika verovert nu de harten op internet. Kleindochter Nadine is trots en blij voor haar oma. „Het is ook een enorme opsteker voor haar. Zo fit oud worden heeft ook een andere kant, namelijk dat het niet iedereen is gegund. Ze heeft afge lopen jaar veel mensen verloren. Dus dit doet haar heel veel goed. Ze straalt!" Het plan is klaar. De or ganisatie staat. Als de Britse beschermheer prins Harry op 11 juli ook zijn zegen geeft, dan kan het volgens oud-land- machtgeneraal Mart de Kruif, een van de initiatiefnemers, niet meer mis gaan. „Ik heb werkelijk niemand gehoord die deze spelen niet een keer in Nederland wil houden", zegt De Kruif. Sportkoepel NOC*NSF steunt het idee. De burge meesters van Rotterdam en Den Haag willen het graag. De Tweede Kamer is unaniem voor, de minister van Defensie vindt het idee 'sympathiek', bedrijven willen graag sponsor wor den en het 'regent' nu al vrijwilligers die zich aan bieden. „We krijgen zelfs zo veel hulp aangeboden dat we even nee moeten zeggen te gen de mensen die dit initia tief een warm hart toedragen, omdat we nog niet weten of we het ook daadwerkelijk mo gen organiseren. Dat is een hele rare ge waarwording", zegt De Kruif. Nog maar drie jaar gele den werden de allereerste In victus Games in Londen gehouden op initiatief van prins Harry. Hij is ervan overtuigd dat een sportevenement voor ge wonde oorlogsveteranen een posi tieve invloed heeft op het welzijn van de militairen die hun land dapper dienden. Deelnemers kun nen hier laten zien wat ze nog in hun mars hebben na alle ellende die ze hebben mee moeten maken. Het winnen van goud op een van de elf disciplines is de ultieme be kroning, maar niet het hoogste doel. „Het gaat erom dat elke deel nemer hier zichzelf overwint", zegt De Kruif. Die gedachte is precies de reden waarom De Kruif zich met hart en ziel inzet om het evenement naar ons land te krijgen. Want hoe mooi zou het zijn als Nederland iets terug zou kunnen doen voor al die militairen die gewond zijn ge raakt. In nog geen halfjaar tijd is het idee in een stroomversnelling geraakt. Afgelopen december had niemand er ook maar één seconde over nagedacht. Een etentje waar bij de oud-landmachtgeneraal aanwezig was, veranderde alles. Sober karakter In het plan dat nu is ingediend bij de Invictus Games Foundation verwacht de organisatie twee- tot drieduizend deelnemers en hun begeleiders uit meer dan twintig landen. Zij doen mee aan elf spor ten die zullen worden onderge bracht op sportlocaties in Den Haag en Rotterdam. Gedacht wordt aan twee voetbalstadions, zwembaden zoals het Haagse Hof- bad en het Rotterdamse Hart van Zuid, het Topsportcentrum en sportcampus Zuiderpark. Een fietswedstrijd in Rotterdam over de Erasmusbrug en terug via de Willemsbrug? „Ik zie dat helemaal zitten", zegt De Kruif. Volgens De Kruif moeten de spelen vooral 'een sober karakter' krij gen en is het nadrukke lijk niet de bedoeling dat de krijgsmacht zelf de ver wachtte kosten van mini maal 25 miljoen euro gaat ophoesten. Door alle be zuinigingen van de afgelo pen jaren kan het leger dat geld nu echt niet missen, weet hij als geen ander. „Maar ik heb er alle ver trouwen in dat er met sponsors genoeg geld bij elkaar wordt gebracht." vrijdag 30 juni 2017 De 93-jarige Rika Koppers is al sinds de Tweede Wereldoorlog in dienst van de familie achter vastgoedonderneming DTZ Zadelhoff. Als tiener was ze de kin deroppas van de huidige directeur, in middels doet ze nog één dag per week lichte klusjes op kantoor. En nog steeds met veel plezier. Michelle Sakkers Amsterdam Nederland in de race voor paralympics voor soldaten Rika geniet in een warmwaterbron tij dens het personeelsuitje op IJsland. —Mart de Kruif Raymond Boere Den Haag M Prins Harry in gesprek met militairen die meedoen aan de Invictus Games van 2016. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5