Raad Borsele trots op eigen beleid Goese is in te huren als kleindochter 6 Meningen over inzamelen zijn nog verdeeld De Goese fracties spraken gister avond over het collegevoorstel om per 1 juli 2018 over te gaan op het diftar-systeem: hoe beter inwoners hun afval scheiden, hoe minder ze betalen. Per grijze bak die minder aan de straat wordt gezet, kan vier euro worden bespaard. Volgens burgemeester en wethouders is dat de beste methode, afgezet tegen de aspecten kosten, milieu en service, maar daar denkt een aantal fracties anders over. Oppositiepartijen Groenlinks en PvdA denken dat het beter is om te kiezen voor om gekeerd inzamelen, waarbij inwo ners hun restfval zelf moeten weg brengen naar ondergrondse contai ners. Dat raadden overigens ook een klankbordgroep en adviesraad aan. Maar waar GL-raadslid Carel Bruring het milieu benadrukt, dat volgens hem het uitgangspunt is van de hele operatie, wegen voor het college kosten en service zwaar der. „Het is een behoorlijke ingreep Het is een behoorlijke ingreep, en service is voor bewoners ook een punt en service is voor inwoners ook een punt", zei wethouder Loes Meeuwisse. „Als je het draagvlak verliest, halen we de milieudoel stelling ook niet." Ze wees daar naast opnieuw op de - steeds re ëlere - mogelijkheid dat provincie- breed wordt overgaan op naschei- ding, wat het risico van desinveste ring met zich meebrengt. Bijna alle fracties vroegen zich verder af hoe wordt omgegaan met medische en therapeutisch afval. Chronisch zieken, mindervaliden en mensen met baby's hebben door het gebruik van (incontinentielui ers meer afval. „Voor hen is diftar geen eerlijk systeem", betoogde SP- raadslid Astrid de Jong. Ze wees naar buurgemeente Kapelle dat dif tar al invoerde en die groepen co- penseert. Meeuwisse vond het een goede suggestie en zegde toe er op terug te komen. Het is de bedoeling dat in de ge meente twintig extra inzamelpun ten komen voor plastic, metaal, drinkkarton (pmd), glas en kleding. De locaties worden nog bepaald. De raad neemt volgende week een de finitief besluit over het nieuwe af valbeleid. Uit alle fractiebijdragen tijdens de behandeling van de Kadernota gis teravond spreekt een zekere trots dat het financieel goed gaat en de inwoners over het algemeen een goed aanbod van voorzieningen hebben. Veel kritiek op de uitge zette kaders voor het komende jaar is er dan ook niet, al mag het van de PvdA en het CDA allemaal wel wat concreter. De blikken van de meeste fracties waren gisteravond vooral op de periode na de raads verkiezingen van volgend jaar ge richt. SGP/CU en ook D66 vragen aandacht voor het 'vervoer van de toekomst'. „Wij willen graag kijken Borsele als pilotgemeente voor innovatieve en duurzame mobiliteit naar mobiliteit in de brede zin", zei Gijsbrecht Gunter (SGP/CU). „Wij stellen voor dat Borsele een pilotge meente wordt op het gebied van in novatieve en duurzame mobiliteit", aldus Levien de Putter (D66). De fracties zullen er later op terugko men, maar tevredenheid over heerste, zoals over het succes van het project Borsele 2030, waarin dorpsbewoners zelf mogen aange ven wat zij belangrijk vinden voor hun eigen dorp. De PvdA opperde een fonds in te stellen om burger initiatieven te ondersteunen. Daar zal fractievoorzitter Arno Witkam nog wat harder voor moeten lob byen; het CDA ziet daar de nood zaak nog niet van in. Het was so wieso niet de avond van punten scoren. Het bleef bij ballonnetjes oplaten en meningen peilen. Zoals over Sloepoort, waar bijna alle frac ties in hun betogen over begonnen. Het Havenbedrijf onderzoekt de kansen van een facilitypark (Sloe poort nieuwe stijl). Gisteravond bleek dat met name LPB, VVD en PvdA daar mordicus tegen zijn. Het idee is ontstaan toen Hende rikx, oprichtster van ZorgPlezier, regelmatig met haar dochtertje in het verzorgingstehuis kwam bij haar oma en de oma van haar vriend. Niet alleen haar oma, ook de andere bewoners fleurden volgens de Goese altijd op van de bezoekjes. „Het is heerlijk om te zien hoe mensen genieten van persoonlijke aandacht en de vrolijke fratsen die mijn dochtertje uithaalt", zegt Henderikx. „Tegenwoordig kun je van alles adopteren; een boom, een rotonde, zelfs een kip. Zo ontstond het idee om mezelf als kleindochter te laten adopteren." Door middel van de 'adoptie' wil Henderikx meer betekenen voor ouderen en mantelzorgers. Zeker in de zomer, waarin veel mensen op vakantie gaan, kan het volgens haar een uitkomst zijn. „De familie of mantelzorger weet dat er iemand is die even langsgaat en zorgt voor plezier en kan zelf met een gerust hart genieten van de welverdiende vakantie. De oudere zelf geniet en ik ook, want wie wil er nu niet een extra opa of oma om blij te maken?" Henderikx is in de maanden juli en augustus te 'adopteren' voor een half uur per keer, tegen een kleine vergoeding. Meer info is te krijgen via Henderikx via 06-57632729. IN DE REGIO Tentoonstelling 'Goes En- Passant' Mannenkoor zingt inTholen MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Rommelmarkt rond de kerk vrijdag 30 juni 2017 BE Afvalbeleid Goes roept vragen op De nieuwe manier van huishou delijk afval inzamelen die Goes over een jaar wil invoeren, roept binnen de gemeenteraad nog veel vragen op. Luc Oggel Goes Loes Meeuwisse, wethouder Een fonds voor duurzaamheid, meer aandacht voor huisvesting van arbeidsmigranten, opknap pen bedrijventerreinen, instellen rekenkamer. Een greep uit de wensenlijstjes van de raadsfrac ties van Borsele. Geen geldver slindende projecten. Wel ambiti euze gedachten, zoals nieuwe concepten ontwikkelen voor vervoer. Melita Lanting Heinkenszand -Levien de Putter, D66 Zeeuwse ouderen die deze zomer om gezelschap verlegen zitten, kunnen een kleindochter 'adopteren'. Marloes Henderikx uit Goes kan worden ingehuurd voor een gezellig praatje of om samen iets leuks te doen. Luc Oggel Goes Marloes Henderikx (m). GOES In de Grote Kerk in Goes is vanaf mor gen tot en met za terdag 22 juli de ten toonstelling 'Goes En-Passant' te zien. Er is werk te zien van negen kunste naars in een breed scala van technie ken en materialen in 2D en 3D. Zij tonen schilderijen in olie verf en acryl, ge mengde technieken, keramiek, glas, sculpturen in brons, metaal en hout. De tentoonstelling is dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur gratis te bezoeken. Op donderdag is de expositie tot 21.00 uur 's avonds ge opend. THOLEN Het christelijk Sint Annalands mannen koor Door Een dracht Verbonden geeft morgen een concert in de koor kerk van de Grote of Onze Lieve Vrouwe Kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur, toe gang is gratis. Het mannenkoor met 72 leden staat onder leiding van Peter Biermond, de GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling door cursisten praktische kunstge schiedenis; Kunst- Uitleen De Bevelan- den, 13.00-17.00 uur - Expositie schilderijen Atie de Visser; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur - Gratis Street- ball en Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Restaurant Le Beau, vanaf 18.00 uur - Expositie 'Urbex-fotografie' van Marieke Berke laar; Theater de Mythe, 20.00 uur- Dansvoorstelling studenten MBO Dans HANSWEERT Boomdijk, 14.30 uur - Remwegdemon stratie voor basis schoolleerlingen 'S-HEER ARENDS- KERKE Grand Café Poel- wijck, 18.30 uur - Avondvierdaagse KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie MG Schmidt- singel 1,13.00-17.00 organist is Leen Heijboer. NISSE Rond de Mariakerk in Nisse vindt mor gen de jaarlijkse rommelmarkt plaats. Bezoekers zijn wel kom vanaf 13.00 uur. Tussen 15.00 en 16.00 uur is het mo gelijk om over de prijs van spullen te onderhandelen, om 14.00 uur worden bijzondere artikelen per opbod verkocht. De opbrengst van de markt is bestemd voor onderhoud aan en restauratie van de Mariakerk. uur - Tentoonstel ling Botanische kunst 'Fruit in Beeld'; De Vroone, C.D. Vereekestraat 74,13.00-17.00 uur - Biljarten voor se nioren; Hervormde Kerk, 20.00 uur- Concert Zeeuws Jeugdorkest KRUININGEN Centrum, Markt, 14.00 uur - Kermis RILLAND Hontestraat, 14.30 uur - Remwegde monstratie voor ba sisschoolleerlingen YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 10.00-16.00 uur- Expositie keramiek Jos van Bommel. ROMMELROUTE GOES In de wijk Goes-West is morgen van 09.30-16.30 uur een rommelroute. Bewoners van adressen in de wijk ver kopen hun tweedehands spullen vanuit tuin, huis of garage. Er doen 55 adressen mee aan de rommelroute. Een platte grond met deelnemende adressen is op te halen bij de Ruil- winkel, wijkgebouw De Westkant, De Tweern en Stichting Zuidwester, locatie Rommerswalestraat. fotoelinelohman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59