C9 Seksspelletjes en opwinding vvv° Water ontharders PVV doet mee in Tholen Taart Bever Sport in Middelburg 2 Aldi mag niet naar Goese Poort Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen is na een grondige verbouwing gisteren officieel heropend. Mede-investeerder Jaap van der Doef kijkt rond in 'zijn' ziekenhuis. L <,o<V water i specialist Commentaar Ongewenst seksueel contact tussen kinderen op de basis school? Je wilt er liever niet aan denken. Deze week kwam naar buiten dat leerlingen van De Springplank in Den Bosch onacceptabele seksspelletjes met elkaar hebben gedaan. De school leiding probeerde het nieuws in kleine kring te houden. Dat is niet verstandig. Want alle ouders moeten meteen op de hoogte worden gebracht. Openheid kan veel onnodige opwinding voorkomen. In Zierikzee maakte het Bossche nieuws de tongen los over een in cident op de J.L. de Jongeschool. De politie bevestigt dat twee leer lingen zijn geschorst omdat zij iets hebben uitgehaald met twee veel jongere kinderen. Dat is niet zo fraai. Zelfs als we de feitelijke hande lingen met een beetje goede wil 'doktertje spelen' kunnen noemen, is het fout. Want als een kind uit groep 8 iets wil van een kleintje uit groep 1, is er sprake van overwicht en dus dwang. Bovendien zijn twaalfjarigen het stadium van 'doktertje spelen' allang voorbij. Het gaat hen om echte seksuele ervaringen. Die moeten ze met hun klas genootjes beleven, niet met kinderen van vijf. De politie houdt zich terecht op de vlakte over de identiteit van de kinderen. Want voor je het weet zijn zij voor de rest van hun leven gebrandmerkt als 'dader' en 'slachtoffer'. Maar wat meer informatie, over de feitelijke toedracht en over de maatregelen die de school heeft genomen, zou wel nuttig zijn. Dat voorkomt indianenverhalen en andere scholen zouden er misschien iets van kunnen leren. De summiere mededelingen van de politie wijzen vooralsnog op een relatief onschuldig incident dat hopelijk geen grote schade heeft aangericht. Bovendien zien de oudere leerlingen kennelijk in dat hun gedrag niet kan. En de school zoekt hulp en advies. Daarmee lijkt de angel uit deze kwestie. Openheid voorkomt wilde speculaties en geeft andere scholen de kans iets te leren GOES Supermarkt Aldi mag niet verkassen van het Molenplein naar Goese Poort, het bedrijventerrein bij de rotonde Tiendeplein aan de entree van de stad. Dat hebben bur gemeester en wethouders van Goes besloten. De grootgrutter had dat verzoek ingediend, maar het college neemt de detailhandelsvisie in acht. Daarin staat dat de huidige struc tuur van het winkelaanbod behou den moet blijven. Het devies is eer der inkrimpen dan uitbreiden. Op Goese Poort is wel grootschalige zogeheten 'perifere' detailhandel voorzien. Er komt een groot Chi nees-Indisch restaurant en bouw markt Gamma, die nog aan de Mar conistraat huist, gaat er naartoe. Maar die plannen lagen er al veel langer. THOLEN De PVV doet definitief mee aan de gemeenteraadsverkie zingen van volgend jaar in Tholen. Dat heeft de Zeeuwse afdeling gis teren bekendgemaakt. Het voornemen om mee te doen was eerder al uitgesproken. Volgens de partij is deelname in Tholen lo gisch, omdat de partij daar tijdens de afgelopen kamerverkiezingen veel stemmen kreeg. De PVV haalde 15,5 procent van de stemmen en werd daarmee de tweede partij. Als volgend jaar evenveel mensen op de rechtse partij stemmen, is dat goed voor drie zetels in de gemeen teraad. De PVV is nog op zoek naar inwoners die op de kandidatenlijst willen staan. De kans is groot dat PVV-Statenlid Vincent Bosch uit Poortvliet in elk geval een gooi naar een raadszetel doet. ALMANAK Haar collega's zongen deze week uitbundig voor haar. Als be dankje, want ter ere van haar dertigste verjaardag had de Vlis- singse verslaggeefster heel wat uren in de keuken gestaan om voor haar collega's lekkere taar ten te maken. Na het liedje ging iedereen weer over tot de orde van de dag. Zo ook de jarige. In de middag stuurde ze een Whats- App-berichtje naar haar chef, die op twintig meter afstand van haar zat. „Te lui om op te staan?", stuurde hij haar terug. Het ant woord liet zich raden. „Ja zeg, hallo! Ik ben ook geen twintig meer!" SP doet niet mee aan verkiezingen Stinkende glascontainers Fruitteeltroute met nieuwe stops Eilewoutsdijk Oeljebroelje zoekt vrijwilligers Genoegzaam kijkt hij rond in de ruime hal van het verbouwde Vlis- singse ziekenhuis. „Dit is wel even wat anders dan vroeger hè? Bijna een huislijke sfeer. Je hebt geen idee dat je een ziekenhuis binnenwan delt." Jaap van der Doef (83) kijkt op. „Of dit bankje nu van mij is?" Hij fronst de wenkbrauwen om di rect in de lach te schieten. „Nou, zo voelt het wel een beetje." Het is alweer twee jaar geleden dat hij samen met zo'n 650 particu liere en zakelijke investeerders geld inlegt voor de verbouwing van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Binnen drie maanden tijd haalt Zib crowdfunding - onder leiding van ondernemer Henk van Koeveringe - meer dan de helft van de benodigde 20,6 miljoen op. De Rabobank financiert de overige tien miljoen. Het ADRZ Vlissingen is het eerste Nederlandse zieken huis dat door crowdfunding wordt gefinancierd. „Ik ben blij dat ik geld ingelegd heb", vertelt Van der Doef terwijl hij stil staat bij een modern vormgegeven zitbank. „Een beetje anders dan de voorspelbare tafeltjes en stoeltjes", zegt hij. „Een kunst stuk op zich. Mooi." Dat vindt hij al rondkijkend ook MIDDELBURG - Buitensportwin kel Bever opent dit najaar een ves tiging in Middelburg. Die komt in de Langeviele, in het pand waar nu nog de Kijkshop zit. Volgens Wim van der Stok van Bever is de ope ning gepland in oktober of novem ber. „In Zeeland kun je fantastische buitengebieden vinden waar volop ruimte is om actief te zijn. Daarom is een Bever-winkel in Middelburg een mooie aanvulling op onze an dere winkels." Het is nog onbekend hoeveel mensen er gaan werken. £nj otj iaMerl vrijdag 30 juni 2017 H Tip? redactie@pzc.nl REIMERSWAAL De SP doet niet mee aan de gemeenteraadsverkie zingen in Reimerswaal. De in 2014 opgerichte werkgroep heeft genoeg leden (51) om een offici ële afdeling te worden, een vereiste van de SP om mee te doen aan ver kiezingen. Maar volgens Hans Braak van de 'afde ling in oprichting' zijn onder hen onvoldoende potentiële raadsleden. De SP richt zich nu op de opbouw van de afdeling. GOES Containers vol lege drankflessen op een ter rein bij sportpark Het Schenge in Goes blijven daar nog tot na de zomer staan. Dat antwoordt de gemeente op een klacht over stank die ze volgens sporters veroorzaken. De containers, die er al weken staan met inhoud, zijn van de Zeeuwse Rei nigingsdienst. Een nieuwe locatie is nog in aanleg en pas na de zomer gereed. KAPELLE De Fruitteeltroute gaat dit jaar over de gemeen tegrenzen. Nieuwe stops zijn er op het Marktveld in Kloetinge bij het Koets huis van de familie Lens hoek en bij DLF in Ka- pelle. Natuurlijk zetten ook diverse fruittelers die dag hun deuren weer open. Deelnemende fiet sers kunnen op 12 augus tus tussen 09.00 en 12.00 uur bij het museum beginnen aan de route van 35 kilometer. Cultuurfestival Oelje broelje in het Fort Eile woutsdijk is op zoek naar vrijwilligers. Fami liefestival Oeljebroelje wordt op 27 augustus gehouden in Fort Eile woutsdijk. Er is een kunstmarkt en er zijn verschillende optredens en workshops. Info: cul- tureleraadborsele.nl De nieuwe ingang van het ziekenhuis, fotos lex de meester 'Daglicht, Jeffrey Kutterink Vlissingen Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57