Ti L A Intelligent fretje voor jacht op konijnen 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. Op zijn zolder met uniek interieur speelt Eindhovenaar Jan Mous (36) pool en darts en luistert hij vinyl plaatjes. I oen we ons huis uitzochten, moest daar in natuurlijk wel een ruimte zijn voor een pooltafel", vertelt Mous lachend tij dens een potje pool. „Dit doe ik al twintig jaar." Op de achtergrond klinken klassiekers uit de jaren tach tig als Sweet Dreams (Are Made Of This) van Brits synthpopduo Eu- rythmics. Midden in de mancave, op een ta pijt met opvallend vlakkenpatroon in zwart, blauw en rood, staat ie dan: de pooltafel. Daarnaast heeft de ruimte een dartbord, een bankstel, een bar inclusief platenspeler én geluids installatie, een bureau en een ook nog een televisie. Nog een bijzonderheid is het uit zicht op een oude begraafplaats, vlak bij hun huis in Eindhoven. „Veel mensen vinden dat niks, maar ik en mijn vrouw Simone vinden het juist prachtig." Dire Straits „Alles wat je ziet, is zelfgemaakt." Jan Mous, interieurbouwer van beroep, richtte de zolder in zijn huis naar ei gen ontwerp in. De ruimte is van alle gemakken voorzien, met inbouwkas- ten waar een koelkast gevuld met biertjes achter zit. Ongeveer een jaar was Mous bezig om de ruimte hele maal naar zijn zin te maken, wat lukte met hulp van zijn werkgever Smeulders Interieurgroep. Mous speelt in de mancave vaak een potje pool: dat doet hij in zijn eentje of met 'de jongens'. Geregeld komen vrienden van hem hier dar ten, een film kijken of een biertje drinken. Ook alleen vermaakt Mous zich er prima door muziek te luisteren. In zijn mancave alleen al bewaart hij zo'n 1.600 vinylplaten. „Ik hou vooral van de jaren tachtig. Dat is een goede grondlegger voor de muziek van nu", zegt hij. Trots showt Mous zijn col- De nostalgie van de platenspeler vind ik nog steeds leuk lectie. Er zijn platen van Kate Bush tot Queen: alle grote namen komen voorbij. „Mijn vader is net als ik fervent muziekverzamelaar. Vroeger luister den we vaak met het gezin naar ar tiesten als Modern Talking en Dire Straits. De nostalgie van de platen speler vind ik nog steeds leuk." Lucas De schuine zolderwand is aange kleed met gesigneerde foto's van poolspelers, uitgeprint door vrouw Simone en op toernooien voorzien van een handtekening. Aan diezelfde muur prijkt een artikel over de brui loft van Jan Mous uit het krantje De Biljartballen. „De foto is op onze dag gemaakt in het Snooker Poolcen- trum in Woensel. We hebben elkaar in een snookercentrum ontmoet." Hun zoontje Lucas (3) leerde in de mancave lopen en komt er net als zijn papa al graag. „Dan danst hij hier lekker rond of oefent hij alvast met poolen." ROCHELLE& OLENNA vrijdag 30 juni 2017 THE HE- EN 4 VERGUNNING M Bij hoge uit zondering is Jans vrouw Simone even op zijn zolder. FOTO TON VAN DE MEULENHOF Terug naar de eighties Nathalie Damen —Jan Mous Rochelle van den Brink (31) is dol op haar twee jarige Olenna: een bij zonder pienter fretje. „Olenna is ontzettend in telligent. Zo snapt ze pre cies hoe ze uit haar kooi kan komen door een harde buis tegen de rand van het hok te zetten. Ook kan ze zich enorm amuseren met denkpuz- zels die eigenlijk voor honden of katten bedoeld zijn. Op de foto staat ze met haar pup Banana-Toffee. Ze heeft namelijk pas een nestje gehad. Ik fok met fretjes, dus we hebben er nogal wat in huis. Maar Olenna is absoluut mijn favoriet. Binnenkort wil ik ook met haar gaan frette- ren. Dan gaan we op konijnenjacht. Daarbij zoek je een konijnenholle tje op en door een fretje aan de ene kant naar bin nen te laten gaan, kun je bij de uitgangen aan de andere kant konijnen van gen." Bang „De geur van een fret doet de konijnen denken aan die van een bunzing en dat maakt ze bang. Meestal jagen we op ver zoek, bijvoorbeeld bij boeren waar konijnen schade aan de gewassen toebrengen. Als ze gaat jagen, krijgt Olenna een halsbandje om met een zendertje zodat ik weet waar ze is. Fretjes komen niet makkelijk naar je toe. Maar als ik haar bij me heb en ik steek mijn hand uit, laat ze zich oppakken. Fretjes zijn dol op kroe len, en Olenna zeker." Martijn Schraven o O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48