Zeeuwse bouw houdt wind in de rug Poppies 9 4 FULLTIME OPERATORS INPAK s mum i (2-/3-ploegendienst) "TT waren heel blij met die gebiedsvisie, want eindelijk was er een document dat een eenduidig beeld schetste. Maar met het verstrijken van de tijd verslapten ook de goede voornemens en kwamen gemeen ten met allerlei plannen op de proppen die haaks staan op de afspraken in de gebieds visie. Helaas is die visie niet bindend, dus niemand die een ander op de vingers tikt." En dat is precies waar het volgens de wa tersportverenigingen aan schort: regie. Ze ven verschillende bestuurders (Provincie Zeeland, Waterschap Scheldestromen, Eén bestuurlijk orgaan dat alle wateren in de provincie beheert. Zoiets zouden wij hier graag zien Rijkswaterstaat en de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere) met zeven verschillende visies en belan gen, en allemaal hebben ze wat te zeggen over (een deel van) het Veerse Meer. Dat is volgens de gebruikers geen goede aanpak. „In Friesland hebben ze één bestuurlijk orgaan dat alle wateren in de provincie be heert", zegt Winde. „Zoiets zouden wij hier ook graag zien." Het rondje is bijna klaar, de contouren van Veere komen in zicht. Dat beeld, dat is goud. Op dit soort dingen moet je zuinig zijn, benadrukt Heesters. Met het Veerse Meer is het net zo. De kracht van het Veerse Meer is juist de weidsheid en het vele groen. „De veranderingen waarvoor wij pleiten, moeten de positie van het Veerse Meer als 'gezinspias' versterken", zegt Winde. „Het is goed als er rondom het water dingen komen die het voor fa milies leuk maken om te blijven plakken. Denk aan een kinderboerderij, een lig- weide met speeltuin of een ijskraampje." Ondertussen loodst hij Rosanne terug de haven in. De eerste regendruppels klet teren op het dek. Snel pakt het trio de re genkleding. Water is hartstikke leuk, maar alleen om op te varen. Zeeuwse bouw- en infrabedrijven hebben handenvol werk. Sinds 2015 trekt de nieuw bouw hard aan en daarmee ook de omzet van aannemers en infrabedrijven. Met 545 mil joen euro is de totale omzet van de Zeeuwse bouwsector op het niveau van voor 2008, toen de crisis begon. Aannemers en infrabedrijven zijn dan ook positief over hun orderportefeuille voor de middellange termijn, blijkt uit een enquête van Bouwend Zeeland onder aangesloten bouw- en infrabedrijven. „Bouwbedrijven houden de wind in de rug", zegt Bouwend Zeeland, een afdeling van Bouwend Neder land die 85 bedrijven in de provincie verte genwoordigt. De bouwbedrijven zijn voorzichtig posi tief over de omzetverwachtingen 2017. Meer dan de helft van de leden verwacht een om zetstijging in de eerste helft van dit jaar ten opzichte van die periode in 2016. Voor de tweede helft van het jaar verwacht 40 pro cent een omzetstijging. Voor 2018 verwacht bijna de helft van de leden dat de omzet ver der aanzwelt. Ruim een kwart van de ondervraagde le den (27 procent) spreekt van een 'grote order portefeuille'. Bijna twee derde (58 procent) vindt het aantal orders niet erg afwijken van wat het gewend is. Slechts 15 procent heeft te weinig orders. Die cijfers komen overeen met het lande lijke beeld, stelt Bouwend Zeeland. Wat be treft het aantal maanden werk dat in porte feuille is, zit Zeeland onder het landelijk ni veau. Waar Zeeuwse aannemers 7,2 maanden Volgens metingen van het CBS zal dit jaar de Zeeuwse bouwproductie met één procent dalen werk in portefeuille hebben, is dat landelijk gezien 8,9 maanden. Volgens metingen van het CBS zal dit jaar de Zeeuwse bouwproductie met 1 procent dalen, terwijl die in de rest van het land naar verwachting met 4,5 procent groeit. In Zee land zullen in vergelijking met 2016 iets min der woningen worden gebouwd. Daarente gen groeit de utiliteitsbouw (zoals kantoren en bedrijfsgebouwen), waarmee Zeeland wel in de pas loopt met de landelijke trend. vrijdag 30 juni 2017 PC f 37 - Theo Winde, Jachtclub Veere UW REACTIE Uiteenlopende reacties op nieuws uit Yerseke. Twee basis scholen waarschuwden ouders hun kinderen niet alleen buiten te laten spelen. Een automobilist zou volgens één van de ouders het gemunt hebben op kinderen. Jeannie Jme Stalmans: „Goed dat de kinderen opletten. Is toch vreemd als een auto volgt en langzamer gaat rijden als zei ook langzamer gaan lopen ..Waarom pas een melding als wat gebeurd is? Ik respecteer dit enorm." Henk Tromp: „Waar is de tijd gebleven dat we onge stoord tot 's avonds "cowboy- tje" konden spelen of alleen op ons fietsje naar het zwembad konden gaan. Er komen steeds meer zieke mensen bij." ONLINE TOP-5 1. Meisje (18) verkracht op strand België terwijl vriend moest toekijken 2. Wielrenster zwaargewond bij aan rijding met bestelbus Yerseke 3. Gestoken door de Japanse kruis- kwal: 'Een harde steek en heel veel Pijn' 4. Scholen in Yerseke waarschuwen ouders voor verdachte auto 5. Leerlingen groep 8 geschorst na seksueel incident met kleuters op school in Zierikzee Kijk op www.pzc.nl of Q @pzcredactie facebook.com/depzc 1 @pzcredactie De Zeeuwse bouwsector gaat als een speer. Orders stapelen zich op en de to tale omzet - 545 miljoen euro- zit bijna weer op het niveau van voor de crisis. Frank Balkenende Goes MASTER BAKER VOOR ONZE VESTIGING IN MELISSANT ZOEKEN WIJ 2 ENTHOUSIASTE Functie-inhoud Verpakken van soezen, zodanig dat aan de kwalitatieve en kwantitatieve eisen wordt voldaan. Tijdig afvoeren en opslaan van gereed product op de juiste plaats inde magazijnruimte. Algemene omschrijving Selecteren van verpakkingslijnen, transportbanden en codeerapparatuur. Apparatuur instellen aan de hand van pro ductspecificaties van snelheid, maatvoe ring, temperatuur, controleren en zo nodig bijstellen in de PLC-gestuurde apparatuur (weger, afzakker, kartoneerlijn en robots). Instellen van coderingen (o.a. tijd, THT, productnummer). Klaarzetten van de benodigde verpak kingsmaterialen bij verpakkingslijnen. Visueel controleren van verpakkingen, resultaat van stapelen van pallets en wikkelen in folie. Aanvullen van voorraad kartonnen dozen, folie, stickers, kratten enz. Vullen van lijmreservoirs. Controleren van goede werking van machines. Oplossen dan wel tijdig signaleren van af wijkingen en storingen van niet-technische aard binnen bekende kaders door het bij regelen van apparatuur. Handmatig reinigen van verpakkingslijnen conform voorschriften. Specifieke handelingsvereisten Bedienen, instellen en regelen van apparatuur. (De)monteren van machines. Accuraat invullen van productiegegevens, instellen van coderingen. Opletten bij transporteren en nauwkeurig verrichten van handelingen, mede met het oog op veiligheid. Ons aanbod Poppies Bakery Nederland B.V. biedt je een zeer afwisselende baan in een plezierige en collegiale werkomgeving. Naast goede primaire arbeidsvoorwaarden met een marktconform salaris (volgens cao), krijg je ook goede secundaire arbeidsvoorwaarden en mogelijkheden om je verder te ontwik kelen. Interesse? Mail je brief met CV vóór 14 juli 2017 naarjobs.PBN@poppies.com t.a.v. de heer J.C. Breen. Wil je meer informatie? Neem dan contact op met Johan Breen via telefoonnummer 0187-608478. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. POPPIES BAKERY NEDERLAND B.V. T +31 (0)187 60 84 60 WWW.POPPIES.COM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37