wr* !5?5 6 College beslist uiteindelijk over plan Wat is jouw wens voor Middelburg? Alle fracties, op de PvdA na, gaven aan tegen het Trekdijkplan te zijn. De PvdA wil schriftelijk reageren. Het college 'neemt de standpunten van de gemeenteraad mee', maar beslist uiteindelijk zelf of het ak koord gaat met het Bedrijventerrei nenprogramma Walcheren, waarin de Trekdijkontwikkeling is opge nomen. Het college had juist ge vraagd om instemming door de raad, maar van harte ging dat niet. Middelburg en Vlissingen bot sten lange tijd over de noodzaak van de Trekdijk. Middelburg argu menteert dat twee logistieke be drijven de gemeente hebben ge vraagd om grote kavels van min stens twee hectaren en dat onder zoek heeft uitgewezen dat die niet beschikbaar zijn op Walcheren, an ders dan op de Trekdijk. Vlissingen betwist dat. In dat Middelburgse onderzoek is echter niet gekeken naar het Sloegebied en het Borselse terrein Sloepoort, erkende wethou der John de Jonge. Volgens het on derzoeksbureau Ecorys willen de bedrijven dat niet om emotionele redenen. Onbegrijpelijk, vond de raad. Het Vlissingse college heeft de bezwaren tegen de Trekdijk inmid dels laten varen om een ander re den: een fonds van een miljoen Middelburg en Vlissingen botsten lange tijd over de noodzaak van de Trekdijk euro dat de provincie de gemeenten voorhoudt voor herstructurering van bestaande bedrijfsterreinen. Daar heeft Vlissingen voor Bas- kensburg wel oren naar. Zeker om dat de ondernemers van Baskens- burg tot twee keer toe hebben ge weigerd om zelf via een heffing geld te steken in een fonds om het bedrijventerrein te verbeteren. Dat geld mag niet leidend zijn, klonk het in de raad. Grote vrees is dat het Vlissingse bedrijven zijn die naar de Trekdijk willen. Dat kon wethouder John de Jonge niet ver tellen, omdat Middelburg niet zegt om welke bedrijven het gaat. Maar die kans lijkt klein, liet hij door schemeren. Het Vlissingse college is zelf niet gecharmeerd van een logistiek be drijf met grote loodsen en vracht wagens op het nieuwe bedrijven terrein aan de poort van de stad bij de A58, zei De Jonge tegen de raads leden die het nieuwe bedrijventer rein Souburg-Noord/Poortersweg opwierpen als alternatief. Nieuw en Sint-Jooslander Hans van Hal vroeg de raad met klem om een te genstem. Volgens Van Hal kan dat net een paar Middelburgse raadsle den overhalen om toch tegen de Trekdijk te stemmen. GroenRijk Middelburg De gesprekken zijn ongetwijfeld inspirerend en de locatie is dat zeker: de Oostkerk. Van 14.00 tot 16.00 uur kan iedereen aanschui ven aan één van de zeven dia- loogtafels. Het is niet de bedoe ling te debatteren en elkaar te overtuigen, maar te luisteren en te leren van elkaar, zeggen Mar- got Verhaagen en Nico Out van Stichting Middelburg in Dialoog. „Mensen zitten tegenwoordig zo vast aan hun eigen standpun ten. Dat vergroot de afstand tot elkaar. We moeten weer naar el kaar luisteren en kijken naar wat we gemeenschappelijk hebben, in plaats van naar de verschillen", vindt Out. „En je zult zien dat mensen graag vertellen, als ande ren bereid zijn te luisteren." De dialogen gaan over Middel burg en de Middelburgers. Over het leven in de stad, het wonen, de vrijheid voor jezelf en de an der. Verhaagen: „Het idee is om de gesprekken uit te werken en aan te bieden aan het gemeente bestuur. Niet als een beleidspro gramma, maar als inspiratie." IN DE REGIO Deuren Odulphuskerk staan open Avondconcert op het Veerse carillon MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Ridderspoor 'JSt Hibiscus Meisjesogen vrijdag 30 juni 2017 WA Raad Vlissingen: nee tegen Trekdijk De raad Vlissingen wil dat het college zich tegen een bedrij venterrein aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland keert. Claudia Sondervan Vlissingen Mortiereboulevard 2-0118-470400 groenrijkmiddelburg.n! Ma. t/m vr. 10.00-21.00 Za. 10.00-17.00 Zo. 12.00-17.00 Is jouw Middelburg ook het mijne? Maak jij Middelburg of maakt de stad jou? Is het na 800 jaar tijd voor verandering in en van Middelburg - en hoe dan? Vragen om zaterdag met anderen over te praten tijdens Middelburg in Dialoog. Maurits Sep Middelburg MELISKERKE De Odulphuskerk in Meliskerke wordt zaterdag 1 juli opengesteld voor bezichtiging. Tijdens de opening worden de twee or gels bespeeld. Ook wordt door Jo Steinbusch, secre taris van de ge meente Veere, de uitslag bekend ge maakt van een fo towedstrijd die ge houden is onder de jeugd van Melis kerke. De foto's worden in de kerk opgehangen. De opening is van 1 juli tot en met 9 september iedere zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. VEERE Stadsbeiaardier David van der Vlies geeft zaterdag 1 juli een zomeravond concert op het Veerse Stadhuis carillon. Van der Vlies speelt van 19.00 tot 20.00 uur mu ziek van Jan Kwist, die van 1949 tot 19533 stadsbeiaar dier van Veere was. De muziek is in de hele stad te horen, in de luister- tuin aan Markt 7 zijn de verrichtin gen van de beiaar dier live te volgen op een groot scherm. Om 18.45 uur geeft Van der Vlies een uitleg over het pro gramma. Toegang is vrij. EXCURSIE NAAR FORT RAMMEKENS RITTHEM Een gids van Staatsbosbeheer begeleidt zon dag 2 juli een excursie naar Fort Rammekens in Ritthem. De gids weet alles van de historie van dit bijna vijf eeuwen oude fort, dat voor de bescherming van de havens van Mid delburg en Antwerpen gebouwd werd. De aanwezigen be zoeken de kazematten, halfbastions en het hoofdbastion. Ook zien zij de resten van de Atlantik Wall en worden de plant- en diersoorten belicht. De excursie is om 14.30 uur. Aanmelden kan via www.staatsbosbeheer.nl/activiteiten. Op dinsdag 4 juli is er eveneens een wandeling naar het fort. Deze begint om 19.30. archieffoto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt DOMBURG Gemeentehuis, Tra verse 1, 09.00-12.00 uur - Expositie hoe den en haarcorsa- ges door Hanny Mallekote; Galerie Duinheuvel, Bad huisweg 2,12.00- 17.00 uur - Ver koopexpositie met werken die kunste naars maakten in het kader van de Schildersweek KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur- Openstelling privé- tuin 'Houtenhand- sche Hof MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; Zeeuws Museum, 10.00-16.00 uur- Handwerk Happe ning; St. Augusti- nuskerk, Zuidsingel 70, 20.00 uur - Concert ensemble 'So el Elcina' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Kasteel Westhove, 10.OO IZOO uur - Exposi tie 'De mens en om geving' door Ron Kalle; Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur- Activiteit 'Op pad met de imker' bij Terra Maris SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur - Workshop 'Van Spetter tot Aquarel' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Hoofdkan toor Damen, De Willem Ruysstraat 99, overdag - Laat ste dag fototen toonstelling 'Vete ranen ingezet in Dienst van de Vrede'; Vrijenho- venzaal, Basken- burgplein 8, 09.00 uur - Peutergym; Boekhandel 't Spui, 19.30 uur - Jan Vantoortelboom presenteert zijn nieuwe roman 'De Drager' WESTKAPELLE Markt, 10.00-19.00 uur - Seizoens- markt ZOUTELANDE Willibrordusplein, 11.00-15.00 uur- Catharinakerk open voor bezichtiging. Delphinium Geldig van wo. 28 juni t/m di. 4 juli 2017. OP=OP Fountain 0 19 cm. Per stuk Hibiscus Chiffon Forever Ever®. Diverse kleuren. 0 23 cm, I 70 cm Coreopsis 5*99 grandiflora. Vaste plant. W 0 19 cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34