Stroomknooppunt verrijst bij Rilland Share a Perfect Day 4 Scholen waarschuwen ouders voor vreemd gedragende automobilist Een gezellige dag uit! Pt Volgens directeur Fons Neelen van obs Parelmoer werd zijn school woensdagavond door een ouder op de hoogte gesteld. Een auto met ge blindeerde ramen en Belgisch ken teken zou kinderen achtervolgen en langzamer gaan rijden op het moment dat de kinderen ook lang zamer gaan lopen. „Dit is voor de kinderen erg beangstigend en wij willen u dan ook adviseren om uw zoon/dochter niet alleen te laten buitenspelen, maar altijd met een aantal kinderen", schrijft de school aan de ouders. De auto is alleen door de kinde ren gezien. Ook zijn er tot nu toe geen andere meldingen bekend. „Wij vinden het onze taak om ou ders te infomeren", verduidelijkt Neelen de keuze voor de waarschu wing. „Een aantal jaar geleden hebben we dat ook in overleg met de politie gedaan in een vergelijkbaar geval. Toen ging het om een wit busje." Deze keer ging er geen overleg met de politie aan vooraf. Te vaag Politiewoordvoerder Mireille Aal- ders bevestigt dat woensdag rond 19.00 uur een telefonische melding binnenkwam. Als er daadwerkelijk iets gebeurt, adviseren we ouders meteen de politie te bellen „Maar de informatie is vaag. Drie kinderen van 7 a 8 jaar hebben de auto gezien, ze hadden het gevoel achterna te worden gezeten. Moge lijk was dat een grijze auto en mo gelijk had die auto een Belgisch kenteken. Er zijn geen collega's ter plaatse gekomen, omdat we geen indicatie hadden dat de auto nog steeds zou rond rijden. Als er daad werkelijk iets gebeurt, adviseren we ouders meteen de politie te bellen en niet uren later." Zelfde lijn Buurschool cbs Het Kompas heeft dezelfde mail gisterochtend ook verspreid onder ouders. Volgens di recteur Marleen de Goeij is vooraf geen overleg gevoerd met de andere school of met de politie. „Maar we willen in deze zaken een zelfde lijn trekken als Parelmoer." „Een voorbereidingstijd van iets meer dan twee jaar is heel snel voor een project van deze omvang", zegt hij. Het schakelstation, dat een knooppunt wordt van stroomsnel- wegen in vier richtingen, wordt zes voetbalvelden groot. Het funda ment ligt er al, een pak zand van een meter dik. „De toplaag wordt 1.91 meter boven NAP. Hoog genoeg om als de dijken doorbreken spat- water bij extreem hoog water te doorstaan." TenneT heeft nog meer voor zorgsmaatregelen genomen. Als eerste 38okV-station van Neder land wordt 'Rilland' opgebouwd in drie zogeheten rails. „Als één van de rails in onderhoud is en de tweede valt in storing, kan het sta tion nog doordraaien." Vanaf de snelweg zal het station zeker de eerste jaren goed zichtbaar zijn. De bliksemafleiders worden 24 meter hoog. Langzaam maar ze ker wordt het station aan het zicht onttrokken door bos, vertelt land schapsarchitect Jhon van Veelen. „Tussen het station en de snelweg komt een bosrand. Ook het oude populierenbos dat vorig jaar is ge kapt wordt herplant. Niet meer met populieren die netjes in rijtjes staan, maar met inheemse boom soorten, vooral elzen." Ook aan de andere kant van het hoogspan ningsstation komen bomen. Dat is om bewoners van buurtschap Zuidhof, die vrij uitzicht op de pol der zien verdwijnen, tegemoet te komen. Nadat Sjouke Bootsma van op drachtgever TenneT en Lei Um mels van uitvoerder Spie de eer ste van de in totaal 1200 heipalen sloegen, blikte Bootsma nog even terug op de geschiedenis. Al vanaf 2008 wordt er nagedacht over een nieuwe 38okV-lijn tussen Borssele en Tilburg, maar tot vier jaar gele den was het station Rilland nog niet in beeld. Het besluit om de lijn op te knippen in twee delen, de komst van grote windparken op de Noordzee en de behoefte aan een stabieler stroomnet bij de Belgen, maakte dat tot de bouw van het schakelstation werd besloten. Volgens Bootsma is met de bouw van het station en de nieuwe lijn van Borssele naar Rilland ruim 400 miljoen euro gemoeid. Wanneer de lijn zelf kan worden aangelegd, is nog onzeker. Naar ver wachting doet de Raad van State eind dit jaar uitspraak over de be zwaren die tegen het project zijn ingediend. Gebruik actiecode: AD17SAPD Ga naar pzc.nl/perfectday vrijdag 30 juni 2017 Verdachte auto in Yerseke Laat kinderen niet alleen buiten spelen. Die waarschuwing heb ben twee basisscholen in Yer seke verspreid, nadat een ouder aan de bel trok over een auto mobilist die zich vreemd zou hebben gedragen. De politie re lativeert het voorval. „Eigenlijk is er niets gebeurd, wij zouden scholen niet aanraden om zon der grondig overleg zo'n mail te sturen die voor veel onrust kan zorgen." Joeri Wisse Yerseke -Mireille Aalders, politie De eerste paal voor het hoogspanningsstation Rilland is geslagen. Vlnr: Toine Koks (veiligheidskun dige), Lei Ummels (directeur Spie), Eric Vogels (projectleider) en Sjouke Bootsma (seniormanager Ten- net). FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Als een warm mes door de boter. Zo soepel zakte gister middag de eerste heipaal voor hoogspanningsstation Rilland de grond in. Die souplesse is symbolisch voor het project vol gens Patrick Piepers van netbe heerder TenneT. Joeri Wisse Rilland Hoe lang is het geleden dat u samen op stap bent geweest? Juist, veel te lang! Kom daarom op 30 juni, 1 of 2 juli naar Share a Perfect Day. Geniet van concerten van topartiesten (zoals Kensington, Guus Meeuwis, Jan Smit, Miss Montreal, Edwin Evers Band, Kris Kross Amsterdam, Lange Frans, Do, DI-RECT, Nielson, Vengaboys, Sunnery James Ryan Marcianoj, doe mee aan workshops (van o.a. topstylist Fred van Leer en schaatskampioen Mark Tuitert) en ga lekker shoppen. Dat allemaal onder het genot van lekker eten en drinken. Zorg dat u erbij bent en beleef dit perfecte dagje uit! 30 juni, 1 en 2 juli 2017 I Hilvarenbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32