Ik kom terug! ftl Oppositie: een groot risico Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Schouwen- Duiveland heeft gisteravond de weg vrij gemaakt voor de aanleg van Brouwerseiland. Antwan Tolhoek geeft tips *K K0PA XC op^,r^| WW*) Alstublieft, een cadeau voor u en een ander! Kijk snel in deze krant. Voor de één een droom die uitkomt, voor de ander een gitzwarte nacht merrie; projectontwikkelaar Mat- thijs van Zeelenberg krijgt zijn ge vraagde bouwvergunning voor 13 ei landjes in de Grevelingen en de bouw van 314 luxe vakantiebunga lows. Zoals al werd verwacht stemde een ruime meerderheid voor aanpas sing van het bestemmingsplan van het gebied boven Scharendijke. PvdA, SP, D66 en Alert! hielden voet bij stuk en stemden tegen de planontwikkeling. Ze probeerden nog wel het voorstel van de agenda te krijgen, omdat 'eerst de losse eindjes moeten worden opgelost'. „En dat zijn er nogal wat", wees SP-fractie- voorzitter Anita de Vos op nieuwe informatie die de afgelopen dagen nog bij de gemeente is binnengeko men. Opvallend was dat LSD-raads- lid Floor Fonteijne zich bij de oppo sitie aansloot. De rest van zijn fractie schaarde zich met WD, SGP, Chris tenunie en CDA achter de het plan. Dat bracht de stemverhouding in de raad op zestien voor en zeven tegen. De tegenstanders kwamen op ini tiatief van de PvdA met een amende ment, waarin werd aangedrongen op uitstel van de besluitvorming. Vol gens de oppositiepartijen neemt de raad een 'onaanvaardbaar groot ri sico', zo lang onduidelijkheid bestaat over de meest optimale plek voor een extra doorlaat in de Brouwers- dam. „De doorlaat kost op een an dere plek tien miljoen euro meer, tien miljoen. Peanuts!", beet Jos Hoeijmakers (Alert!) VVD-raadslid Tom Soeters toe. Soeters betwijfelde of de locatie Brouwerseiland wel zo'n optimale plek zou zijn voor de door laat als door de indieners van het amendement wordt gesuggereerd. Terecht, bleek even later uit het be toog van wethouder Wout van den Berg (WD). Hij had woensdag voor alle zekerheid nog even met Rijks waterstaat gebeld, dat de doorlaat op basis van voorstudies noordelijker in de dam situeert. De doorlaat is nodig om de waterkwaliteit van de Greve lingen te verbeteren. SGP-fractievoorzitter Florus van der Paauw wierp slim het econo misch rapport van Twijnstra en Weten we ook waar die 33 miljoen wordt uitgegeven? Gudde op tafel, dat de tegenstanders hebben laten uitvoeren. Die cijfers zijn beduidend minder rooskleurig dan het resultatenonderzoek in op drachtvan Brouwerseiland BV. Maar Twijnstra en Gudde gaat nog altijd uit van minimaal 110 extra banen voor de regio en een jaarlijkse op brengst van 33 miljoen euro, be toogde Van der Paauw. Hoeijma kers: „Maar weten we ook waar die 33 miljoen wordt uitgege ven? Is dat bij ons? Of is dat in Düsseldorf, of misschien op de Bahama's." De extra werkgele genheid ziet Alert! vooral gaan naar bedrijven die personeel uit de Randstad laten aanrukken. De discussie in de raad werd ge volgd door een volle publieke tri bune, bovenal gevuld door tegen standers. Een aantal moest enkele keren door burgemeester Gerard Ra- belink tot de orde worden geroepen. Op de tribune werd al geld ingeza meld om de beroepsprocedure voor de Raad van State te betalen. It vrijdag 30 juni 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Schouwen kiest voor luxe archipel ZEELAND12 'Hee, ga je dat ook nog opruimen!' Mandy Brouwers uit Schoon- dijke hoort dat wel eens als ze op haar paard Yke door het dorp rijdt als-ie een grote boodschap op straat laat vallen. „Ik ruim het altijd netjes op, maar dat kan natuurlijk niet meteen. Dus denken sommige mensen dat ik er niet meer naar omkijk." Mandy heeft een simpele, maar heel doeltreffende oplossing bedacht: ze prikt bordjes in de poep met de geruststellende mededeling: 'Ik kom het zo opruimen. Groetjes, Mandy.' „Ik vind dat mensen wel een beetje toleranter mogen zijn. Dat probeer ik op deze manier met een knip oog duidelijk te maken", vertelt ze. En dat werkt. „Ik krijg er ontzet tend veel complimenten voor." fotocamileschelstraete Marcel Modde Zierikzee - Jos Hoeijmakers, Alert!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29