Dylan Groenewegen lacht kuchje weg 24 Feyenoord en FC Utrecht verwikkeld in een ware machtstrijd McEnroe: spijt van uitspraken Haase 'out' in tweede ronde FBI onderzoekt toewijzing WK Sofyan Amrabat dient morgen ge woon aan te sluiten bij zijn werkge ver FC Utrecht. De 20-jarige mid denvelder, die wat extra rust kreeg omdat hij zich na het seizoen moest melden bij de nationale ploeg van Marokko, had er stiekem al reke ning mee gehouden dat hij zich maandag als nieuwe speler van Fey- enoord mocht melden. Maar dat moment lijkt, hoewel in de voetballerij zaken met de mi nuut veranderen, ver weg. Feyen- oord deed tweemaal een bod op Amrabat, tweemaal veegde de lei ding van FC Utrecht het van tafel. Iets meer dan twee miljoen was niet voldoende om Frans van Seu- meren, Jordy Zuidam en Erik ten Hag aan het twijfelen te brengen en een kleine drie miljoen maakte evenmin veel indruk. FC Utrecht wil meer dan vijf mil joen hebben voor de speler die nog twee seizoenen onder contract staat in de Galgenwaard. De trans fer van Sébastien Halier hebben de druk bij de nummer vier van Ne derland om de spelers van de hand te doen weggenomen. Zelfs nu met Sander van de Streek de potentiële opvolger voor Amrabat al in huis is gehaald en Sean Klaiber ook als ver vanger kan fungeren, weigeren ze in de Domstad te buigen. Max Huiberts, technisch direc teur van AZ, sprak onlangs in het Noordhollands Dagblad zijn ver wondering uit over het feit dat clubs als Feyenoord en PSV bij de verkoop van hun spelers de hoofd prijs eisen om vervolgens hoofd schuddend te reageren als de klei nere clubs de prijzen van hun ta lenten noemen. „We vechten voor elke speler", zegt Ten Hag. „Maar als de juiste prijs wordt betaald, weet iedereen wat er kan gebeuren." Feyenoord zou het simpelweg kunnen opgeven en vervolgens kunnen schakelen naar plan B. Maar dat is minder eenvoudig dan het klinkt. In de voetballerij wordt vaak gesuggereerd dat er meerdere scenario's mogelijk zijn, maar vaak is er helemaal geen plan B en dat lijkt ook nu het geval. Giovanni van Bronckhorst wil Amrabat. Boven dien is de landskampioen bijna moreel verplicht om zijn uiterste best te blijven doen voor het broer tje van Nordin Amrabat. De jonge speler weet al geruime tijd wat hij kan verwachten en bovendien heeft hij laten weten niets liever te willen dan verhuizen naar Feyen oord. Kortom: zijn hoofd zit al bij een avontuur in Rotterdam. FC Utrecht kan op zijn beurt de prijs laten zakken en een oorspron kelijk genoemd transferbedrag van tussen de 5 en 7 miljoen lijkt inder daad wat aan de hoge kant. Maar in de Galgenwaard houden ze voorals nog hun poot stijf, ook al omdat na RB Leipzig nu ook Red Buil Salzburg zich heeft gemeld. Het is een nieuwe ervaring voor Feyenoord, waar ze meemaken dat de status van kampioen en deelne mer aan de Champions League ook nadelen met zich meebrengt. Ver kopende clubs voelen dat er meer te halen valt en handelen daar naar. Het kuchje Als de camera's draaien, dan valt het mee. Maar Dylan Groenewe gen kan en probeert het niet te verbergen in het volgestroomde hotel Melia in Düsseldorf. Hij heeft een kriebel in zijn keel. De 24-jarige sprinter kucht. Best vaak. „Op het NK was ik al een beetje snotterig, dat zag ik ook terug in mijn wattages van de sprint. Dat leek helemaal nergens op. Het is een klein griepje, moet ik gewoon even uitzweten." Geen zorgen, zegt hij, maar volgens de wieier- wetten: dit is verre van ideaal. De kansen Het griepje verandert niets aan zijn plannen. Groenewegen her haalt: „Ik wil voor een ritzege gaan." Kuch. Hij heeft het route- boek al uitgeplozen en telt 'zeven of acht kansen'. Zondag in Luik de eerste. „Alles moet een keer per fect lopen. Dan kan ik winnen." Detopsprinters „Met Marcel Kittel, André Greipel en Mark Cavendish zijn er drie mannen met een veel groter pal mares. Zij zijn favorieten voor de sprints. Daaronder kom ik met nog een aantal sprinters. Ik ben nooit fan van een bepaalde renner geweest, maar Cavendish vind ik op een mooie manier sprinten. Het is een apart ventje, ik had al snel ruzie met hem. Vroeger keek ik naar hem en daarvoor naar Rob bie McEwen, Oscar Freire en Ma rio Cipollini. De laatste Neder landse sprintzege van Jeroen Blij- levens heb ik niet meegemaakt. Later heb ik beelden opgezocht." Desprinttrein Het is nogal wat. Je bent 24 jaar, Nederlandse hoop in bange sprintdagen. En dan een heuse sprinttrein speciaal voor jou. „In 2018 willen we de perfecte sprint- trein hebben, maar nu is die al goed." In de Ster ZLM Toer won hij twee ritten en werd goed gebracht. Maar de Tour is de Tour. „Natuur lijk wordt het chaos. Je hebt negen sprinttreinen en die gaan niet naast elkaar over de finish." De tweede „Vorig jaar was de Tour helemaal nieuw, werd ik op het laatst opge roepen, nu weet ik wat ik kan ver wachten. De hectiek, dat maak je nergens anders mee. Of ik beter ben geworden? Ja. En sterker. Ik denk dat ik een rit kan winnen." Kuch. ■cMHaSsunsifl vrijdag 30 juni 2017 Rotterdam Sofyan Amrabat tussen Fey- enoord-spelers in het onderlinge duel tegen de Rotterdammers. FOTO PIM RAS Dylan Groenewegen wacht zon dag in Luik zijn eerste krachtme ting met alle grote Toursprin ters. Dat er een griepje voorbij kwam, heeft zijn vertrouwen niet aangetast. Pim Bijl Düsseldorf Dylan Groenewegen. FOTO COR VOS T TENNIS John McEnroe (foto) had niet verwacht dat zijn opmerkingen over vrouwentennis zoveel los zouden maken. De oud prof liet zich in aanloop naar Wimbledon ontvallen dat Serena Williams bij de mannen op de wereldrang lijst niet hoger zou staan dan plek 700. McEnroe blijft achter zijn uitspraken staan, maar zal de vol gende keer iets bedachtza mer zijn. „Er is een niveau verschil tussen het man nen- en het vrouwentennis. Dat is niet wereldschok kend? Maar ik had die uit spraken beter niet kunnen doen. Ik wist niet dat het zo veel ophef zou veroorza ken", aldus McEnroe (58). TENNIS Robin Haase is er niet in geslaagd om de kwartfinales van het gras- toernooi in het Engelse Eastbourne te bereiken. De Nederlander gaf de wed strijd uit handen en verloor in drie sets tegen de Rus Daniil Medvedev: 6-4 1-6 2-6. Haase verraste vorige week nog met een zege op de mondiale nummer acht Dominic Thiem in Halle. Novak Djokovic heeft de halve finales bereikt van het grastoernooi van East bourne. De nummer één van de plaatsingslijst bij het voorbereidingstoernooi op Wimbledon versloeg in de kwartfinale met enige moeite de Amerikaan Do nald Young: 6-2 7-6 (9), zijn tweede zege op gras. ATLETIEK De controver siële toewijzing van de WK atletiek van 2021 aan de Amerikaanse stad Eugene krijgt een vervolg, nu de FBI en de strafafdeling van de belastingdienst in de VS, de IRS, de in 2015 ge maakte keuze voor Eugene gaat onderzoeken. Dat meldt de BBC. Eugene kreeg in april van dat jaar verrassend de organisatie van de wereldtitelstrijd toe gewezen zonder dat er sprake was geweest van een officiële procedure. Franse aanklagers zijn ook al een onderzoek gestart naar de beslissing van atle- tiekfederatie IAAF. Sofyan Amrabat tussen twee vuren Sofyan Amrabat wil graag naar Feyenoord, Giovanni van Bronckhorst wil hem hebben. Zolang de Rotterdammers de portemonnee niet trekken, houdt FC Utrecht de speler 'vast' in de Galgenwaard. Mikos Gouka Ard Schouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24