B Van Mollematot Minnaard: ze zetten niet te hoog in 11! 23 Noviteit voor Team Sky 17 14c RUGNAMEN ring van Duitsland aan de wieler sport. Net als Martin, Degenkolb, Greipel en Geschke. Bij elkaar goed voor 26 ritoverwinningen in de laatste zes editie van de Tour, slechts eentje minder dan nummer één Groot-Brittanië. Sinds 2011, toen Martin en Greipel hun eerste Tourzeges boekte, ging geen jaar voorbij zonder Duits succes. Kittel en co spraken zich vaak en consequent uit tegen doping. Kit tel en Degenkolb zaten aan tafel met de hoofdredactie van ARD en samen met Martin togen de twee sprinters naar de redactie van Bild om daar een verklaring te onderte kenen dat de drie schoon rijden. Deze Tourstart in Duitsland is een mijlpaal. Maar nu wil Duits land meer. En Tony Martin, hui zenhoog favoriet voor de 14 kilo meter lange tijdrit van morgen, moet ze dat geven. „Het is al gewel dig dat we dit bereikt hebben. De interesse van het publiek zo groot, dat heb ik nog nooit meegemaak. zegt Martin. „Ik zie al die mensen voor me, fans die voor mij schreeu wen. Hopelijk kan dat me die halve kilometer per uur meer geven. Dat beetje extra om me binnenste bui ten te keren." Publiekslieveling dankzij zijn karak ter, het slijm op zijn wangen en zijn tijdens de Tour almaar woester wor dende knuffelbaard. Was in de Giro belangrijk als knecht en mentor voor winnaar Tom Dumoulin, mag nu voor zijn eigen kans gaan in de ber gen. Een ritzege boekte hij nog nooit. In zijn derde jaar bij de profs moet hij de sprinttrein van Michael Matthews, volgens hem een uitdager van Peter Sagan voor de groene trui, door het peloton loodsen. Werkte na het mbo even als fiets- technicus bij De Fietsgigant in Vrie- zenveen, maar is inmiddels al jaren een trouwe pion in de sprinttrein van (de voorlopers van) Sunweb. Marcel Kittel en John Degenkolb, nu uitge vlogen, zijn hem dankbaar. Een die naar zonder eigen belang. Laatbloeier. Werd op zijn achten twintigste pas prof bij Skil-Shimano. De Limburger is gezien zijn leeftijd wegkapitein, maar met de ervaring van Ten Dam en Timmer hoeft hij die taak gelukkig niet alleen te dra gen. Kan fantastisch vertellen over het aantrekken van de sprint. Weet dat hij zelf nooit pure massasprints zal winnen, maar vindt zijn rol mooi. Maar op dit moment wordt nationaal kampioen Sinkeldam vooral gevraagd naar door zijn aangepaste kampioen strui. Hij werd al eens vierde (2010) en zesde (2015) in het klassement, maar laat die ambities nu volledig varen. Zal zich eerst op achterstand laten rijden en daarna meespringen in de vroege ontsnappingen in de bergen. Neemt een gok. Mocht vorig jaar proeven aan de Tour, mengde zich in de massasprints met een vierde plaats als beste resultaat. Zou na iets meer dan een week uit stappen, maar haalde Parijs. Wil nu de eerste Nederlandse sprintzege in de Tour sinds Jeroen Blijlevens (1998) boeken. De openingstijdrit zaterdag in Düs seldorf past de specialist als gegoten. Is daarmee een van de favorieten voor het eerste geel. Maar hoe fris is hij nog? Hardrijder die tot diep in de laatste kilometer nog voor Groenewegen en zijn lead out-man Robert Wagner zal zitten. Won vorige maand met een solo in de Tour des Fjords zijn eerste profzege ooit. Een loyale knecht, met als enige indi viduele overwinning een rit in de zesde etappe van de Ronde van Lang- kawi, 'dreigde' vorig jaar plots we reldkampioen te worden in Qatar. Het mocht niet zo zijn. TREK-SEGAFREDO Vocht meermalen voor het podium, maar werd achtereenvolgens 6de, 10de, 7de, 11de. Dit jaar wordt hij niet bij de eerste 10 van het klassement verwacht. Moet nu Alberto Contador bijstaan in misschien wel zijn laatste kans op een Touroverwinning. \£mi Boezemvriend van John Degenkolb. Ze zullen zich nu niet in elk sprintde bat mengen. Zal net als Mollema pas tevreden zijn als Contador een goed klassement rijdt. CANNONDALE I ta Werd dit jaar nog vierde in de Ronde van Vlaanderen. Heeft in de Tour niets aan zijn specialisme: het rijden over kasseien. Toch neemt Cannon- dale de hardrijder voor het derde jaar op rij graag mee naar Frankrijk. Vrijbuiter in een Russische ploeg zonder Russen. Schrijf zijn naam maar op voor de overgangsetappes. De Tukker won dit jaar de zwaarste rit in de Ronde van België en vorig jaar de Ronde van Luxemburg door Philippe Gilbert te kloppen. WANTY-GROUPE Minnaard, zonder twijfel de onbe kendste Nederlandse deelnemer, staat aan de start samen met nog acht Tourdebutanten in zijn ploeg. Reed jarenlang op de mountainbike, schoolde zich om. vrijdag 30 juni 2017 GO Team Sky, de wielerploeg van topfavo- pa riet Chris '"KOO/l/lg Froome, heeft een pri meur tijdens de komende Tour: rugnamen (zie inzet). Op Twitter meldde Sky dat ze een persoonlijk tintje willen geven aan de uitrusting van de ploeg. In de voetbal wereld is het al heel gewoon, maar in het wielerpeloton zijn rugnummers van oudsher de methode om onderscheid te maken. In de moderne sport wereld is een ouderwets lijstje met rugnummers en bijbeho rende namen vrij onhandig. Vetgedrukte namen bieden daarom uitkomst. De Britse ploeg rijdt ook niet meer in het standaard zwart, maar in een wit tenue. Alle maal voor de herkenbaarheid. Voor de overige 189 renners is overigens wel een lijstje met rugnummers noodzakelijk, want de noviteit wordt alleen doorgevoerd bij Team Sky en niet bij de andere teams. eigen land Speel mee met het grootste Tour Wielerspel van Nederland, zie onze website Zo oranjegekleurd als de Giro zal deze Tour niet worden. Toch dro men deze vijftien Nederlanders van succes, zelf of anders wel van hun kopman. Pim Bijl Düsseldorf SUNWEB 1 Laurens ten Dam (36) 9de Tour 2Mike Teunissen (24) 1ste Tour 3 Albert Timmer (32) 7de Tour 4Roy Curvers (37) 6de Tour 5 Ramon Sinkeldam (28) 3de Tour LOTTO-JUMBO 6 Robert Gesink (31) 7de Tour 7 Dylan Groenewegen (24) 2de Tour 8^ 2 Jos van Emden (32) 2de Tour 9Timo Roosen (24) 2de Tour Tom Leezer (31) 4de Tour Bauke Mollema (28) 7de Tour Koen de Kort (34) 6de Tour Dylan van Baarle (25) '3de Tour KATOESJA OMaurits Lammertink (26) I 1ste Tour Marco Minnaard (28) 1ste Tour Marcel Kittel toont zijn guitige glimlach tijdens de ploegenpre- sentatie in Düsseldorf. F0T0AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23