Tommy Wieringa 'Vervolg de aso-asielzoekers' SUPERSTUNT: ICOONWIJN MET 98 PUNTEN €7,95 13 VIMONE Lang geleden wilde ik eens op de SP stemmen Over het algemeen koester ik een diepe minachting voor vastgoedontwikke laars; proleten die zakendoen met andere proleten. Die andere proleten zijn meestal politici van de VVD. Soms gaat zo'n politicus naar de gevangenis (Ton Hooijmaijers), soms loopt hij nog vrij rond (Jos van Rey). De WD is hofleverancier van politici die malafide banden heb ben met het bedrijfsleven, meestal op het terrein van vast goed. Een enkele keer gaan ze over lijken (Henry Keizer). conflict over het gebruik van de openbare ruimte. In Zeeland wil een projectontwikkelaar 325 luxe vakantievilla's bouwen op een paar kunstmatig opgespoten ei landen. Terzijde van de Brou- wersdam moeten ze komen, in het Grevelingenmeer; deze vil laatjes kosten 300.000 tot 1,2 mil joen euro, het project draagt de opgewekte bijnaam 'Ibiza aan de Grevelingen'. Er komt een jacht haven, wat horeca met witleren strandbedden, rosé, sateetjes, het gebruikelijke werk. En natuurlijk een hek en een slagboom; de rij ken weten wel hoe ze zich de ar moedzaaiers van het lijf moeten houden. je zeggen, het neemt alleen wat ruimte in beslag in het Grevelin genmeer; netto hebben meer mensen plezier van het water, de lucht en het strand. Een groepje surfers verzet zich nog en natuurbeschermers heb ben hun traditionele bezwaren laten horen. Ook de SP is vanzelf sprekend tegen. SP-fractievoor- zitter Anita de Vos zegt in de krant: 'Een megalomaan project voor de happy few waar niemand op zit te wachten'. Lang geleden wilde ik eens op de SP stemmen, tot ik las dat de partij voornemens was de eerste klas in de trein af te schaffen. Schielijk trok ik mijn stem in; al op jonge leeftijd vond ik het pret tig om me te kunnen terugtrek ken uit de massamaatschappij waar vraatzucht en luidruchtig heid de boventoon voeren. Met andere woorden: waar de lui zich de godganse dag lopen vol te vre ten en veel te hard praten omdat thuis de tv altijd zo hard staat. Vaak leggen ze hun schoenen op de bank. Vos ademen het gruwelijke ideaal van de egalitaire samenleving. In haar wereldbeeld vertegenwoor digen de 'happy few' een minder waardige mensensoort met een verachtelijke hang naar luxe en comfort. Ik deel het sociaal-de mocratische principe dat ieder een dezelfde mogelijkheden hoort te krijgen om zijn talent te ontwikkelen, maar veracht de puriteinse reflex om de bezit tende klasse het genot te willen ontzeggen. Dit genot valt uiteen in een materiële en een immateriële kant. De materiële kant bestaat uit de consumptie van luxegoe deren: een villaatje op Schou- wen-Duiveland, het witlederen strandbed, de Audi Qj e-tron quattro. De immateriële kant er van is wat mij betreft interessan ter, en heeft te maken met onaf hankelijkheid. Het is een diepge voeld genot als je je weet vrij te kopen uit de massamaatschappij, met haar vervuilde lucht, haar la waai en haar gemiddelde nor men. Het is best duur, maar stilte, ruimte en afzijdigheid van over heid en medemens zijn gelukkig te koop. Ondertussen zijn de betreffende Noord-Afrikaanse asielzoekers al lang gevlogen. De Limburgse burgemeester ging er afgelopen december met gestrekt been in: hij vorderde een noodbevel uit waarmee hij tussen 21 december en 2 januari huisarrest oplegde aan twintig overlastgevende asielzoe kers op het azc in Weert. De groep maakte zich in de peri ode daarvoor schuldig aan diefstal len, inbraken, vernielingen en inti midatie. Zes hadden lak aan het huisarrest en gingen, volgens Heij mans, weer in de fout. Het OM besloot in maart de zes niet te vervolgen voor het breken van het huisarrest. Justitie vindt het noodbevel dat de burgemeester uit vaardigde niet voldoende onder bouwd en acht de kans op 'succes volle vervolging' te klein. „Het noodbevel was niet op de persoon toegespitst en dat is vereist", aldus het OM. Eerder hadden rechtswe tenschappers ook al kritiek op de burgemeester: een noodbevel is volgens hen niet de oplossing. Heijmans maakte gisteren be kend zich niet bij de beslissing neer te leggen en het gerechtshof te vra gen justitie te dwingen de zes als nog te vervolgen. Hij voelt zich 'eenzaam in de aanpak van het pro bleem' en wil meer steun. „Dit is een principiële zaak. Bij burgers leeft het idee dat politici praten, we moeten laten zien dat we ook optreden." Hij wil hard zijn voor 'asielzoekers die het verpesten voor echte vluchtelingen'. Volgens Heijmans maakten de zes zich tijdens het huisarrest schuldig aan diefstal. Een OM- woordvoerder zegt dat de asielzoe kers voor die strafbare feiten wel vervolgd kunnen worden. Kansloos Of die zaak inderdaad loopt, kon het OM gisteren niet achterhalen. De gemeente Weert heeft nooit ge hoord dat het wel zo zou zijn. Ondertussen zijn de mannen al lang weg uit het azc. Hun asielver zoek was bij voorbaat kansloos. Het kan zijn dat ze terug zijn naar hun land van herkomst, waarschijnlij ker is dat ze in Europa in de illegali teit zijn beland. Eind 2016 en begin 2017 vroegen opeens honderden Marokkanen, Algerijnen en Tunesiërs per maand asiel aan in Nederland. Die aanvra gen zijn kansloos omdat hun lan den als veilig worden beschouwd. Ze zorgden in Limburg en Noord- Nederland tijdens hun opvang voor veel overlast. EXCLUSIEF VOOR NEDERLAND, BEPERKT TE RESERVEREN BIJ DE WIJNBOER OP WWW.WIJNOUTLET.NLVRESERVEREN HET SUCCESVERHAAL Bestel uw wijn via www.wijnoutlet.nl/reserveren Geen 18 geen alcohol. vrijdag 30 juni 2017 GO Genot Dat brengt me op een klassiek Niemand heeft er last van, zou Ook de woorden van Anita de Burgemeester Jos Heijmans van Weert wil dat de rechter justitie dwingt zes asielzoekers te ver volgen voor het negeren van hun huisarrest tijdens kerst en oud en nieuw. „We moeten laten zien dat we kunnen optreden." Cyril Rosman Weert Wijnmaker: Leonardo di Ammone In een van de mooiste hoekjes van Italië, de magische kustregio Puglia, zette de inmiddels 81-jarige wijnmaker in 1957 zijn Primitivostokken in de grond. Ambitieus als hij was, en is, ging hij voor een beperkte oplage exceptionele wijnen. De druiven hangen langer dan gebruikelijk aan de ranken. Pas als ze perfect rijp zijn worden ze met de hand geplukt. Door ze ook nog eens te drogen te leggen zoals bij de duurdere Amarone, worden de druiven waanzinnig geconcentreerd. Die methode van opa Leonardo wordt nog altijd toegepast. Met succes én lof van gerenommeerde wijncritioi en wijndrinkers. Wijngoeroe: Luca Maroni Er zijn maar weinig wijnen die het stempel 'Extraordinary' mogen dragen, maar deze Primitivo uit 2016 van wijnmaker Leonardo di Ammone is er --Tm.- - zo één. De wereldberoemde wijngoeroe Luca Maroni V beloonde de wijn met maar liefst 98 van de 100 I punten. Deze Primitivo is daarmee opgenomen op de lijst van de grootste wijnen ter wereld, waarop namen van prestigieuze huizen prijken als Petrus en Baron de Rothschild. Luca Maroni over deze exceptionele wijn: "Intens rood, delicaat purper doorregen. Boordevol indrukken van rood fruit, die deze Italiaanse druif zo typeren: bramen, geurige kersen, pruimenjam en pittige kruiden. Warm en weloverwogen rood. Eccezionale!" Wijninkoper: Ronny Bergsma "Wij onderhouden al jaren een vriendschappelijke band met de familie di Ammone", vertelt Ronny Bergsma van Wijnoutlet.nl. "Hierdoor mogen wij deze iconische wijn als eerste aanbieden tegen een ongelofelijk lage prijs", aldus de inkoper, die verwacht dat de prijs van deze Primitivo op de vrije wijnmarkt oploopt tot zo'n 35 euro per fles. Via Wijnoutlet.nl kunt u deze wereldprimeur nu rechtstreeks reserveren bij de wijnboer voor de stuntprijs van 7,95 euro, waarna de Primitivo vanaf 20 iuli rechtstreeks wordt geleverd. "Maar wacht niet te lang met reserveren", adviseert Ronny. "Gezien de beperkte oplage kan men slechts 12 flessen bestellen. En ja, op is op." Reserveer nu PUGLIA iNDICAZIONE GEOGRAFICA Tl PICA PASSITO Per fles bestellen ioo% proefgarantie ili outlet.nl topmerken teaen ie laaaste prijs Beste prijs kwaliteit Alle wijnen direct van de wijnboer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13