OZCAN AKYOL Agent betrapt op seks met minderjarige 'Candy' Seksuele voorlichting op school onder de maat of bel ons 088 - 70 70 600Vre,zen#n' 6 Column Het leek eerst op een slechte grap, of een overdrijving van het CDA, maar ze schij nen echt te bestaan: de arcadehal len voor kinderen vanaf twaalf jaar die tegen betaling helemaal los kunnen gaan op grijpmachines, games of bijvoorbeeld een ouder wetse roulette - uiteraard met kans op prijzen en beloningen. Kamer lid Madeleine van Toorenburg (CDA) noemt deze plekken kin dercasino's en wil dat ze door de staatssecretaris worden verboden. Dat is nogal een drastische oproep, die door politieke tegenstanders wordt gekwalificeerd als 'betutte ling', maar de christendemocraten zitten er niet altijd naast. richten ons voornamelijk op jongvolwassenen en bieden jong en oud, vaak samen, een leuk avondje uit. Vrien den, families en stelletjes komen naar onze locaties om in een sociale setting met en tegen elkaar te spelen." Amme- hoela. Zo lust ik er ook nog wel een paar. Het is Gamestate, een com mercieel bedrijf, louter te doen om winst maken. Ze zijn bewust blind voor de giftige uitwerking die der gelijke spelletjes op jonge kinderen hebben. De arcadehal is een gokpaleis ver momd als onschuldig kinderver tier. De bezoekers worden al op jonge leeftijd blootgesteld aan een verslavend virus. Op het moment dat ouders niet hun verantwoorde lijkheid nemen, moet de overheid ingrijpen. Dat doet zij ook om roken en alcoholmisbruik te gen te gaan - waarom niet met gokken? ondernemer financieel worden uitgekleed en besmet met de drang om steeds vaker en meer geld uit te geven aan spelletjes, gedreven door hebzucht in de vorm van een grote beloning. In mijn jeugd gingen mijn vriendjes en ik illegaal gok ken op voetbalwedstrijden, met hulp van een toevallige passant, die ons formuliertje wel bij de Pri- mera wilde inleveren. Veel van die jongens stonden op hun acht tiende verjaardag op de stoep van het casino. Dat is wat de arcadehallen te weegbrengen: gokken wordt ge normaliseerd en een aanzienlijk deel van de jeugdige bezoekers komt er nooit meer vanaf. Als het Gamestate daadwerkelijk om 'een leuk avondje uit' gaat, kan de direc tie de leeftijd aan de toegangspoort gewoon opkrikken naar 18. Dan ligt de verantwoordelijkheid ten minste bij de ouders. Nu worden kinderen aan hun lot overgelaten. Het is Gamestate louter te doen om winst te maken Een goed lespakket om te voorko men dat het fout gaat tussen kin deren bestaat niet. Dat stelt Nati onaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinde ren Corinne Dettmeijer in haar rapport 'Effectief preventief dat gisteravond werd gepubliceerd. „Seksuele vorming in het onder wijs is een belangrijke manier om seksueel geweld tegen te gaan. Maar scholen kunnen simpelweg nog geen methode uitkiezen waarvan bewezen is dat die slachtoffers en daders van seksu eel misbruik kan voorkomen. Die is er namelijk niet", zegt Dett meijer. Er zijn wel lesmethoden, maar om vast te kunnen stellen of die effect sorteren moet meer on derzoek worden gedaan. Het is volgens de rapporteur aan de mi nisters van Onderwijs en Volksge zondheid om de ontwikkeling van betere lespakketten te stimuleren. Daarbij is het óók belangrijk om specifiek aandacht te hebben voor kwetsbare groepen. Aandacht be steden aan seksuele weerbaarheid is verplicht op scholen met kinde ren tot en met 15 jaar. Maar bij kinderen ouder dan 15 jaar hebben scholen die verplich ting niet. Terwijl juist 16- en 17-ja- rigen een groter risico lopen om dader of slachtoffer te worden van seksueel geweld. Ook kinderen met een verstandelijke en/of li chamelijke beperking hebben een grotere kans om slachtoffer te worden van seksueel geweld dan i Scholen kunnen nog geen methode uitkiezen die effect sorteert kinderen zonder een beperking. Eén op de drie meisjes en één op de vijf jongens maakt voor hun achttiende levensjaar een vorm van seksueel geweld mee. Dett meijer: „We worden steeds weer opgeschrikt door verhalen over seksueel misbruik. Het laat zien dat we onze aandacht niet alleen moeten richten op slachtoffers en daders nadat het is misgegaan, maar dat we ook moeten kijken hoe we dit leed kunnen voorko men. Onderwijs heeft daarbij een belangrijke rol." De agent moest zich pas vandaag melden bij de rechtbank in Am sterdam. Huilend en schuldbe wust gaf hij aan veel spijt te heb ben van zijn beslissing om, nadat zijn toenmalige vriendin vreemd was gegaan, op de sekssite www.kinky.nl een vrouw te be stellen. In de advertentie stond dat 'Candy' 19 jaar oud was, maar dat lag in werkelijkheid anders. Toen de twee seks hadden in Diemen, was de jonge vrouw 17 jaar, elf maanden en een week. Drie we ken later zou de daad van de agent niet meer strafbaar zijn geweest. Seks met een minderjarige prosti tuee is verboden. Slachtoffers Volgens de officier van justitie had juist de agent beter moeten weten. Zo had hij niet eens gevraagd hoe oud ze was, laat staan dat hij an dere pogingen had ondernomen om achter haar echte leeftijd te ko men. Volgens de officier bestaan minderjarige prostituees ook niet: „Er bestaan in dit soort zaken al leen maar kinderen die slachtoffer worden van ontucht en door de wet beschermd dienen te worden omdat ze de consequenties van hun keuzes niet kunnen overzien." De advocaat van de verdachte plaatst enkele vraagtekens bij het verhaal van het OM. Zo blijkt vol gens hem dat de politie in het kader van een onderzoek een tap had gezet op de telefoon van het meisje. De raadsman vindt het raar dat de wet een minderjarig slacht- Er bestaan in dit soort zaken alleen maar kinderen die slachtoffer worden van ontucht offer wil beschermen, terwijl de politie tegelijkertijd niet ingrijpt als uit taps blijkt dat de man een afspraak met haar heeft gemaakt. De advocaat gebruikte het woord 'lokhoer' en stipte verder aan dat het slachtoffer bij de on derzoeksrechter nog zei dat ze zich helemaal geen slachtoffer voelt. Volgens de agent is hij niet ont slagen bij de politie 'omdat de lei ding de nuances van de zaak ziet'. Bovendien is gekeken naar zijn tot nu toe 'perfecte staat van dienst'. De rechtbank in Amsterdam doet op 12 juli uitspraak in de zaak. korting 7,5% korting Kijk voor alle aanbiedingen op onze website! donderdag 29 juni 2017 GO @ÖzcanAkyol Gokken Eigenaar Gamestate wast zijn handen in onschuld: „We ÏS De kinderen be grijpen helemaal niet dat ze door een gewiekste Seksuele voorlichting op scho len schiet tekort als je daar mee wil voorkomen dat jonge ren over de schreef gaan. Ba sisscholen en scholen in de on derbouw van het voortgezet onderwijs kunnen veel meer doen om te voorkomen dat het tussen jongeren misgaat. Victor Schildkamp Den Haag Een 27-jarige agent uit Amster dam is in 2014 betrapt op seks met een minderjarige prosti tuee. De agent werkt nog steeds bij de politie. Hij kreeg wegens ernstig plichtsverzuim alleen voorwaardelijk ontslag. Het Openbaar Ministerie (OM) eist nu een celstraf van zes maanden, waarvan de helft voorwaardelijk tegen de man. Chris Klomp Amsterdam —Officier van justitie rakanties stipreizen.nl (stip Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. De korting is uitsluitend geldig op nieuwe boekingen. *Zie onze website voor alle voorwaarden. Let op: Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen. De korting is reeds in deze prijzen verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6