een feit Selecties voor benefietduel compleet 13 Na een teleurstellend verlopen seizoen 2013 - een knieblessure is een van de oorzaken - moet Minn- aard vertrekken bij Rabobank. Met hulp van oud-wereldkampioen Jan Raas, een goede kennis van de va der van Minnaard, dwingt de ren ner uit Wemeldinge een transfer af naar de nieuwe Belgische prof- Hoe langer een wedstrijd duurt, hoe sterker Marco wordt ploeg Wanty-Groupe Gobert. Hi- laire Van der Schueren is de ploeg leider van de equipe. Hij ziet een renner met klassementsmogelijk heden in de voormalig mountain- biker. Van der Schueren doelt in eerste instantie op koersen van ongeveer een week. Tolhoek gaat nog een stapje verder. „Een ronde van drie weken is ook geen probleem voor hem", denkt de Yersekenaar. „Hoe langer een wedstrijd duurt, hoe sterker Marco wordt. Zijn eerste dagen zijn over het algemeen zijn minste dagen, daarna wordt hij steeds beter. Ik heb hem nog nooit kapot zien gaan in een etappekoers. Neem augustus vorig jaar. Toen reed hij in korte tijd drie Franse rit tenkoersen achter elkaar. Hij ver teert dat allemaal goed." Bolletjestrui Minnaard is in zijn Wanty-periode evenredig met zijn ploeg gegroeid. De vier jaar oude formatie is pro fessioneler geworden. Het won met Enrico Gasparotto vorig sei zoen een eerste grote klassieker (Amstel Gold Race) en mag nu voor het eerst starten in de Tour de France. Minnaard, op zijn beurt, ontwikkelde zich verder in waar hij goed in is: klimmen. Vanwege ander spiergebruik was hij als PASPOORT mountainbiker een stuk zwaarder; inmiddels heeft Minnaard een klimmerslichaam. Ook leerde hij de voorbije jaren voorzichtiger met zijn krachten om te springen. Zijn uithoudingsvermogen werd bo vendien groter. Nog steeds boekt Minnaard elk seizoen progressie. „Mijn drijfveer om gemotiveerd te blijven", zegt hij. Die progressie betaalde zich in mei uit in de eindoverwinning van de Rhöne-Alpes Isère Tour. De Franse koers is weliswaar een wed strijd op het tweede niveau, maar betekende de eerste overwinning voor Minnaard. In wedstrijden met de wereldtop aan het vertrek is het niet langer alleen meedoen voor de renner van Wanty. Steeds vaker geeft hij de wedstrijd kleur. In de Ronde van Romandië en het on langs verreden Critérium du Dau phiné trok hij ten aanval. Ook in de Tour is Minnaard voornemens dat te doen. Wie weet gaat dat samen met een lang ge koesterde wens waar hij in zijn laatste jaar als mountainbiker ooit eens over uitweidde in een inter view met deze krant: „De afgelo pen jaren moest ik aan het begin van het seizoen mijn droomdoel opgeven bij de ploeg. Dan zei ik al tijd: 'Ik wil de bolletjestrui in de Tour om m'n schouders'." De komende drie weken krijgt Minnaard voor het eerst de kans om die droom te verwezenlijken. Maar met zijn deelname aan de 104de Tour de France gaat zaterdag sowieso al een grote droom in ver vulling. In navolging van succes volle Tourrenners als Cadel Evans en Jean-Christophe Péraud gaat nu ook Marco Minnaard als voormalig mountainbiker furore proberen te maken in de Ronde van Frankrijk. Pattinama, Jonathan Constansia, Roycel James en Abdoe Abdenbi kunnen zich verheugen op zeker twee duels in de eigen provincie. Volgende week woensdag krij gen de overige Zeeuwse clubs dui delijkheid. De organisatoren hebben niet al leen gekeken naar wat er op het veld moet staan, maar ook naar de omlijsting van het evenement. „Na afloop hebben we een dj in de kan tine", vertelt Manuhuwa. „En er is ook een springkussen geregeld voor de kleinere kinderen." De entree is zaterdagmiddag gratis. Manuhuwa: „Er komen op meerdere plekken collectebussen te staan. En we hopen natuurlijk dat mensen lootjes kopen, waar mee ze kans maken op shirts van verschillende profclubs." Door verschillende profvoetbal lers zijn shirts geschonken van Tel star, FC Oss, Helmond Sport, FC Eindhoven, FC Volendam, Levski Sofia en Willem II. Gert-Jan van Leiden en Reguillo Vandepitte, die donderdag 29 juni 2017 2V MTB er in deTour de France - Patrick Tolhoek Geboren: 11 april 1989 Woonplaats: Wemeldinge Gewicht: 65 kilogram Lengte: 1,78 meter Ploegen: 2010-2011: Rabobank-Off- roadteam 2012-2013: Rabobank Conti nental Team 2014-heden: Wanty-Groupe Gobert (Bel) Beste prestaties: 1ste eindklassement Rhöne- Alpes Isère Tour (2017), 10de eindklassement Ronde van Oostenrijk, 7de eindklasse ment Ronde van Noorwegen (2016), 28ste eindklassement Ronde van Zwitserland, 14de eindklassement Tour des Fjords (2015), 4de Tour de Vendée (2014). ■4 Marco Minnaard in het Critérium du Dauphiné eerder dit jaar. FOTO VINCENT KALUT ■4 Marco Minnaard baant zich op de mountainbike een weg door de modder, foto johan van der heijden Hoofdklasse A, zaterdag Achilles Veen, AFC, Argon, FC Rijnvogels, 's Gravenzande, Hoek, Jodan Boys, Noordwijk, Nootdorp, Rijsoord, RVVH, Smitshoek, Ste- doco, Swift, Ter Leede. Hoofdklasse B, zondag Baronie, BVC'12, EHC/Heuts, Ge- mert, Goes, Groene Ster, Halste ren, IFC, Jong FC Den Bosch, Juli- ana'31, RKSV Nuenen, SV Meers- sen, OSS'20, UDI'19, Vlissingen, Woezik. De twee selecties die het zater dag tijdens de benefietwed strijd in Middelburg tegen el kaar opnemen zijn compleet. De broers Wouter en Robin Duim, die de wedstrijd samen met Jarreau Manuhuwa organi seren, zien respectievelijk vijf tien en veertien spelers in hun kleedkamer verschijnen. Het duel op het veld van Zeelandia Middelburg begint zaterdag om 14.30 uur, de opbrengst gaat naar de stichting Kinderen Kan- kervrij (KiKa). Barry van der Hooft Middelburg zaterdag beiden in actie komen, schenken shirts van hun voetbal- school Skills Control. Daarnaast is één van de prijzen bij de verlo ting een clinic voor een team. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Luc Martens. De twee teams zien er als volgt uit: Wouters Legends: Freek van der Maas (Zeelandia Middelburg), Klaas van Hecke, Ruben Holle mans, Remon de Vlieger (allen Goes), Teun Rentmeester (Nieuw- dorp), Lionel Fitsch (Baren- drecht), Mart de Kroo, Giovanni Siereveld (beiden Vlissingen), Wouter de Craene, Tom de Bonte (beiden Kloetinge), Sofyan Azza- gari, Rob Schalkoort (beiden Ka- pelle), Kyle Doesburg (ASWH), Wouter Duim en Jasper Leuvelink (beiden clubloos). Technische staf: Daan Eikenhout (De Meeuwen) en Bart Deprez (Smitshoek). Robins Dream Team: Joan van Belzen, Renzo Roemeratoe, Jar reau Manuhuwa (alien Vlissin gen), Gert-Jan van Leiden (ADO'20), Thijs Rentier, Yannick van de Woestijne (beiden Goes), Elias Wattimena (clubloos), Re guillo Vandepitte (Hoek), Etienne Mallie (Walcheren), Maas Boog aard, Menno de Nooijer (beiden De Meeuwen), Ruben van Winkel hof, Robin Duim (beiden Zeelan dia Middelburg) en Josimar Patti nama (Halsteren). Technische staf: Rogier Veenstra (Goes).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67