Hoek treft bekenden, derby O O) 0) O 12 ZE Kerkhove al na twee sets klaar in Londen Zeilbroers maken indruk op Bermuda Lesley Kerkhove. foto lex de meester Van der Klooster met Oranje naar Finland ZEEUWSE DEBUTANT TOUR DE FRANCE Dat Marco Minnaard (28) nu voor zijn debuut in de Tour de France staat, hadden maar weinigen in 2012 kunnen bevroeden. „Hij is eigenlijk te lief om wielrenner te zijn." Lesley Kerkhove kan deelname aan het hoofd toernooi van Wimbledon al uit haar hoofd zetten. De Zierikzeese was al na twee sets uit geschakeld in haar eerste partij op het kwalifi catietoernooi. Haar tegenstandster Kaia Ka- nepi uit Estland was met 6-t 7-5 te sterk. Dat betekent dat Kerkhove al in de eerste kwalifi catieronde is uitgeschakeld in Londen. In de dubbel heeft ze nog wel kansen. Met de Wit-Russische Lidziya Marozava begon ze gisteren aan haar partij tegen Kristie Ahn en Madison Brengle. Bij 6-4 3-6 werd het duel stilgelegd. Vandaag wordt de partij hervat. De broertjes Rex (13) en Quint Caminada (11) hebben een goede indruk achtergelaten tij dens hun verblijf op Bermuda, waar ze deel namen aan de America's Cup. Na de eerste wedstrijddag - vorige week donderdag ston den er zeven races op het programma - stond het tweetal op de vijfde plaats. Deze positie werd een dag later, toen er vijf wedstrijden werden gevaren, met succes ver dedigd. Zaterdag kwamen de broertjes uit Dishoek nog een keer in actie, tijdens de half time-show van de grote America's Cup. Deze race werd over de hele wereld live uitgezon den. Rex en Quint gaven eerlijk toe best ner veus te zijn geweest, maar lieten dat niet mer ken op het water. Ze werden knap vierde. Anouk van der Klooster uit Arnemuiden maakt deel uit van de selectie van Oranje on der 16 voor het toernooi om de Nordic Cup. De keepster reisde gisteren met Oranje af naar Finland, waar de ploeg het in de groepsfase opneemt tegen Duitsland, Denemarken en Noorwegen. Van der Klooster is niet als enige Zeeuwse international op pad. Zaalvoetbal doelman Youssef Ben Sellam begint met Oranje onder 17 jaar vandaag aan het vierlan- dentoernooi in Portugal. Spanje is vanaf 18.00 uur in Vila Real de tegenstander. m Van Goethem App Hoe rijd je in een pelo ton? Wanneer eet je tijdens een wedstrijd? Hoe train je als wiel renner? Allemaal vra gen waar Marco Minnaard je gedu rende zijn eerste seizoen als 'vol waardig' wielrenner in 2012 een steeds uitgebreider antwoord op kon geven. Hij had potentie als wielrenner, dat zeker, maar de in middels 28-jarige coureur uit We meldinge was tot zes jaar terug in de eerste plaats mountainbiker. „Ik dacht: misschien ben ik wel ge schikt om Parijs-Roubaix te rijden", vertelt Minnaard. Tot 2012, zijn eer ste jaar bij de opleidingsploeg van Rabobank, was klimmen of het rij den van een goed klassement nooit in het hoofd van Minnaard opgeko men. Om uit te vogelen wat voor type renner hij is, krijgt Minnaard bij Rabobank een gevarieerd pro gramma voorgeschoteld, met daarop alle mogelijke wedstrijden. „Rabobank was de perfecte leer school voor mij", blikt hij terug. Mountainbiken Enthousiast gemaakt door zijn va der, Jan Minnaard, sluit de Beve lander zich op tienjarige leeftijd aan bij mountainbikevereniging X- Treme. Even later verbindt hij zich ook aan ZRTC Theo Middelkamp, om wedstrijden op de weg te rij den. Het wegwielrennen staat in het teken van het mountainbiken bij Minnaard. „Er zat op jonge leeftijd al wat in bij die jongen", vertelt Patrick Tol- hoek, de begeleider van Minnaard als mountainbiker en de man die de afgelopen drie seizoenen zijn trainingsschema's maakte. „Hij is heel gedisciplineerd. Je moet Marco eerder remmen dan dat je hem aan moet sporen. Hij combineerde het mountainbiken en wielrennen al tijd met studie of werk, dus hij had nog een bepaald overschot." „Hij kon zware trainingen goed aan", vervolgt Tolhoek, zelf twee voudig Tourdeelnemer en als mountainbiker actief op de Olym pische Spelen van 2000. „Ik had re gelmatig contact met de bonds coach van de nationale selectie. Hij testte de mentale weerbaarheid van zijn renners weieens. Als ze dan een trainingsritje van vier uur hadden gemaakt en weer terug bij het hotel waren, zei hij bijvoor beeld: 'We doen er nog een rondje bij jongens'. Marco was dan de eer ste die weer wegfietste, zonder te mopperen." Minnaard eindigt in zijn jeugd twee keer op het podium bij het Nederlands kampioenschap mountainbike en nestelt zich meerdere keren bij de beste tien bij In merkte dat ik als mountainbiker tekortkwam op techniek de wereldbekerwedstrijden. In 2010 en 2011 verdedigt hij de kleu ren van het Rabobank Offroad- team. In de voorbereiding op het mountainbikeseizoen traint hij veel mee met de continentale ploeg van Rabobank, het oplei dingsteam van het 'grote' Rabo bank. Piet Kuijs, ploegleider van het opleidingsteam, ziet tijdens de trainingen dat Minnaard wat in zijn mars heeft. Dat ziet Kuijs ook in de wedstrijden. Zo wordt Minn aard in 2010 tamelijk uit het niets zesde op het NK voor renners tot 23 jaar. Vlak na het WK mountain bike van 2011, waar Minnaard de wedstrijd niet uitrijdt, zitten hij en Kuijs rond de tafel om te praten over een overgang naar het conti nentale team. Meteen na het ge sprek hakt Minnaard de knop door: hij gaat op de aanbieding van Kuijs in. Hij gaat zijn focus naar de weg verleggen. Maar gaat er daarmee geen po tentiële mountainbiketopper aan Minnaard verloren? Zelf denkt hij van niet. Hij heeft nooit spijt gehad van zijn beslissing. „Ik merkte dat ik als mountainbiker tekortkwam op techniek en de laatste jaren is de sport alleen nog maar technischer geworden." Ook Tolhoek vond de carrièreswitch van Minnaard geen verrassende. „Ik had het idee dat de rek er bij het mountainbiken wel uit was voor hem. Bij het wielren nen lag wel een uitdaging. Daar kon hij nog veel terrein winnen." Ronderenner Bij Rabobank krijgt Minnaard een vrije rol toebedeeld, maar minstens even vaak stelt hij zich dienend op voor zijn talentvolle ploeggenoten. „Ik vernam van de ploegleiding dat hij zich veel wegcijferde", zegt Ko Blok, die Minnaard lange tijd bij Middelkamp bijstond. „Dan zeiden ze: 'Heb je nog meer van die man nen? Die wil ik er graag bij hebben, ze doen alles wat ik zeg'." „Minnaard is een heel aardige jongen", gaat Blok verder. „Eigen lijk te lief om wielrenner te zijn." Je moet als renner soms met je vuist op tafel slaan, vindt Blok. „Maar dat zit niet in zijn karakter. Wat in zijn voordeel was, is dat hij stappen bleef maken. Hij heeft een enorme drive. Daarmee dwingt hij resulta ten af." Hoek komt acht bekende clubs te gen. Achilles Veen, Argon, Jodan Boys, Noordwijk, RVVH, Smits- hoek, Swift en Ter Leede zaten het afgelopen seizoen namelijk ook al in dezelfde competitie als de Zeeuws-Vlamingen. Over nieuwkomer Rijsoord heb ben Kloetinge en MZC'n nog wel wat informatie. Die ploeg kroonde zich op de laatste speeldag tot kam pioen, waardoor Kloetinge als nummer twee de nacompetitie in moest. Daarin bleek Smitshoek - dat zich uiteindelijk handhaafde in de hoofdklasse - een maatje te groot. Zeeuwse derby Vlissingen treft in de hoofdklasse B in EHC, Gemert, Groene Ster, Hal steren, IFC, RKSV Nuenen en OSS'20 zeven andere bekende ploe gen. De Walcherse club was in de nacompetitie om een plek in de derde divisie bovendien verant woordelijk voor de degradatie van Jong FC Den Bosch, dat daardoor nu een klassegenoot is. Goes is een van de nieuwkomers en zorgt zo voor een Zeeuwse derby. De Bevelandse club greep naast de titel, die naar Baronie ging, maar verzekerde zich via vijf wed- Zondagclubs Goes en Vlissingen zitten samen in de hoofdklasse B strijden in de nacompetitie alsnog van promotie. Daardoor treffen Goes en Baronie elkaar opnieuw. De Zeeuwse Halsteren-trainer Ruud Pennings en -spelers Josimar donderdag 29 juni 2017 TENNIS Rex en Quint Caminada. foto monique cami- NADA-KALKMAN ZEILEN VOETBAL Brian van Goe them (Philippine, foto), renner van Team Roompot- Nederlandse Lo terij, staat zondag aan de start bij de Slag om Norg. De Drentse klassieker over 190.5 kilome ter vangt om 15.00 uur aan in Roden en finisht in Norg. De zege ging vorig jaar naar Fabio Ja- kobsen. Hij toonde zich de sterkste in de sprint. I Wanty-Groupe Gobert, de wieler ploeg van Tourde butant Marco Minnaard, heeft een app ontwik keld voor de eer ste deelname aan de Ronde van Frankrijk. Met de applicatie kunnen fans de renners van de Belgische formatie 'van bin nenuit' volgen. Verder is er ruimte gemaakt voor live- verslaggeving van de etappes, nieuwsberichten, video's en foto's. De app is beschik baar voor zowel Android- als Apple-telefoons. Een omgeschoolde Arwin Willemsen Wemeldinge - Marco Minnaard De Zeeuwse hoofdklassers Goes, Hoek en Vlissingen zijn in gedeeld. De zondagclubs nemen het komend seizoen tegen el kaar op in de hoofdklasse B, ter wijl Hoek in de zaterdag-hoofd klasse A zit. Mitchell Minnaard Zeist a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66