Wees zuinig op de dammen Geld naar ruiterpaden, strandje en Nieuwvliet IJZEL m Parelketting 2 De gemeenteraad van Schouwen- Duiveland hakt vanavond de knoop door over de aanleg van Brouwerseiland. Waarschijnlijk gaat een ruime meerderheid akkoord met het bestemmingsplan en de gevraagde bouwvergunning. BESLISSING GEMEENTERAAD STAAT Commentaar De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland beslist vandaag over Brouwerseiland. Dat bouwproject aan de binnenzijde van de Brouwersdam is omstreden. De tegenstanders vin den dat het aan de kust zo langzamerhand wel vol genoeg is. Zij zien geen heil in de aanleg van een duur resort op een plaats waar jan en alleman nu in alle vrijheid recreëert en vooral veel wind surft. Over de gepresenteerde grote economische voordelen zijn zij zeer sceptisch. Terecht, blijkt uit onderzoek. De uitgesproken voor standers zitten bijna allemaal in het kamp dat ruim baan wil voor economische ontwikkeling - altijd en overal en koste wat kost. Ver der zijn er veel eilanders die kennelijk niet warm of koud worden van dit bouwplan. De aanleg van Brouwerseiland past binnen de huidige regels. Dus de Schouwse gemeenteraad kan vrij kiezen. Het zou mooi zijn als de raad probeert over de grenzen van de gemeente te kijken. Na tuurlijk is de stem van de eilandbewoners belangrijk. Maar het is verstandig ook rekening te houden met al die andere mensen die nu regelmatig op en rond de Brouwersdam verblijven. Wie zich het open Brouwershavensche Gat herinnert, zegt wel licht dat het met die lelijke dam nooit meer wat wordt. De bouw van het misplaatste Port Zélande zal die mening hebben versterkt. Maar je kunt ook betogen dat de Zeeuwse waterkeringen door de jaren heen een unieke waarde hebben gekregen. Het zijn gebieden die bepaalde landschappelijke indrukken bundelen tot een speciaal gevoel. Sportvissers, surfers, badgasten en zelfs vluchtige passanten herkennen het. Omgevingsanalisten spreken dan van een 'plek met een verhaal'. Goed voor de geest. Ruig, ruim, vrij. We hebben er in Nederland te weinig van. Niemand zou zo'n gebied moeten clai men. Petje af voor de gemeenteraad die dit argument goed weegt. Petje af voor de gemeenteraad die het belang van ruige, ruime, vrije gebieden goed weegt De raad praat vanavond over de 'ka dernota', waarbij alvast in grote lij nen wordt besproken hoe de begro ting van volgend jaar eruit komt te zien. Die - veel gedetailleerdere - begroting zelf komt in het najaar aan de orde. Nieuw Gemeentebelang stelde een voorstel op waarin B en W wordt opgedragen geld vrij te ma ken voor de komst van een strandje aan de Westerschelde bij Hoofd plaat, de aanleg van ruiterpaden en het opstellen van een 'masterplan' voor Nieuwvliet-Bad. Over die eer ste twee onderwerpen wordt regel matig gesproken, maar er is nog geen geld voor vrijgemaakt. In het masterplan Nieuwvliet worden alle (gewenste) ontwikkelingen, zoals de aanleg van een duinboulevard, vernieuwing van campings en op waardering van de infrastructuur, In een plan voor Nieuwvliet worden alle ontwikkelingen gebundeld gebundeld en met elkaar verbon den. WD en CDA haakten inmid dels bij het voorstel aan, waardoor dat al bij voorbaat een meerderheid heeft in de raad. ALMANAK Het waren warme dagen vorige week. Ook in dat verzorgingste huis ergens op Walcheren voelde de hitte aan als een klamme deken. Een verzorgster stapt een kamer binnen en treft de als ijdel bekendstaande be woonster slechts gekleed in een parelketting aan. De verzorgster vraagt: 'Zullen we je nachthemd aandoen?' 'Nee, wil ik niet', is het ant woord. 'Zal ik dan je ketting af doen?' 'Nee wil ik niet!'En dan volgt er met een vette knipoog en een schalkse lach: 'Laat die maar om, je weet maar nooit wie er nog langs komt!' CDA: Pak onkruid aan Buurtbus komt na de zomer Borrel voor ondernemers Terneuzen Genoeg geld voor beeld Frank Koulen Vanavond geeft de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland waar schijnlijk groen licht voor Brou werseiland. Tegenstanders - bijna t9.ooo mensen ondertekenden een petitie - likken reeds hun wonden en maken zich op voor het vol gende gevecht. Die ronde wordt uitgevochten in de ring van de Raad van State, die de procedure nog eens goed tegen het licht houdt. Tot uiterlijk 29 augustus hebben ze om in beroep te gaan te gen het raadsbesluit, schetst Gert- Jan Buth namens de Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMf) het marsplan. De natuurbeschermers trekken als één front op met de fanatieke groep (internationale) windsurfers, die haar favoriete plekje verloren ziet gaan. Om te voorkomen dat projectontwikkelaar Matthijs Zee- lenberg met de bouwvergunning op zak direct de zandopspuiters van Boskalis laat aanrukken, vraagt de ZMf in een voorlopige voorziening om opschorting van het raadsbe sluit. In de praktijk komt dat al snel neer op driekwart tot anderhalfjaar vertraging van het project, ver wachten beide partijen. Die linkse directe brengt de felste tegenstan ders in ieder geval nog minstens één vol seizoen surfplezier aan de Brouwersdam. Dat jaartje kan er dan ook nog wel even bij. Zeelenberg heeft zijn Brouwerseiland zorgvuldig voor bereid en de stemmingen gekneed. Op basis van een 'bidbook' werd in 2010 een samenwerkingsovereen komst met de gemeente aangegaan en het pad naar de archipel geëf fend. Die overeenkomst mocht niet worden uitgelegd als een keiharde garantie dat de gemeente de plan nen onderweg door alle stormen zou loodsen. We kunnen altijd nog stoppen, zonder dat dit voor ons vervelende financiële gevolgen heeft, hielden de verantwoordelijke wethouders Ad Verseput en zijn Persoonlijk vind ik het prima als het doorgaat. Maar ook als het er niet komt. Het maakt me eigenlijk niet zoveel uit opvolger Wout van den Berg (bei den WD) van meet af aan vol. Pas na het besluit vanavond is voor de gemeente de weg terug afgesloten en zal uiteindelijk blijken of er alle reden is voor trots of bitterheid. De rol van de raad in het hele pro ces is een bijzondere. Negentien duizend handtekeningen tégen het plan en de verkiezingen van maart in het vizier, bezorgt menig fractie Voor al uw inlijstwerk lijstenmakerij 5 Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl donderdag 29 juni 2017 n Er moet meer geld naar toeristi sche voorzieningen in de ge meente Sluis, zoals een strandje bij Hoofdplaat, de aanleg van ruiterpaden en de ontwikkeling van Nieuwvliet-Bad. Dat vinden de coalitiepartijen in de ge meenteraad. Martijn de Koning Oostburg Tip? redactie@pzc.nl HULST De openbare ruimte in de gemeente Hulst verrom- melt langzaam maar zeker, onder meer door dat onkruid hard groeit. Dat vindt CDA-raadslid Karei Martinet, die het probleem aankaartte tij dens een commissiever gadering. Hij vroeg extra aandacht van B en W. Wethouder Diana van Damme wees erop dat er geen chemische bestrij dingsmiddelen meer ge bruikt mogen worden. SINTJANSTEEN Helemaal zeker is het nog niet, maar wethouder Diana van Damme (foto) heeft goede hoop dat er vanaf 1 september een buurtbus rijdt tussen Hulst en Sint Jansteen. Dorpsraad en gemeente raad willen dat al lang, maar Connexxion stelde eisen over de planning, omdat alle bussen op el kaar moeten aansluiten. „Het duurt enorm lang, maar we zijn er bijna", aldus Van Damme. DE GRIETE Ondernemend Terneuzen en café De Griete hou den donderdag 6 juli een business event in het café. Alle ondernemers zijn welkom voor een bor rel en barbecue. Liefheb bers kunnen ook deelne men aan een bikechal- lenge. De borrel duurt van 17.00 tot 19.00 uur. The Brightt zorgt voor de muziek. Aansluitend is er een barbecue. Daarvoor is opgeven noodzakelijk via cafedegriete.nl. Podium Porgy en Bess is in zijn opzet geslaagd. De crowdfundingsactie voor een beeld van op richter Frank Koulen heeft nu al vijfduizend euro opgeleverd. Rabo bank Zeeuws-Vlaande- ren verdubbelt het be drag van de actie. De gemeente Terneuzen draagt daarnaast 10.000 euro bij. Wórdt het ja Marcel Modde Scharendijke - Eva Kuit, Bruinisse DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62