Bouw havengebied gaat nieuwe fase in 6 Nieuwe metingen van verkeerslawaai CU Reimerswaal trekt één verzoek over de streep Woningen waarbij veel sprake was van verkeerslawaai in de huiska mers, zijn in het verleden al aange pakt in Borsele. Dat is gebeurd door de gevels en ramen beter te isole ren. „Dat project is zo'n vier jaar gele den afgerond", zegt wethouder Conny Miermans. Er is nog wat geld over en daarom gaat Borsele nu kijken naar de B-categorie; de woningen die bij de vorige ronde niet in aanmerking kwamen voor gesubsidieerde isolatie omdat ze minder urgent waren. Deze staan aan de Heinkenszandseweg, Post weg, Molendijk, 's-Heerenhoeks- edijk, Nissestelle en Clara's Pad. Al lemaal wegen waar 50 kilometer of harder mag worden gereden. De woningen staan op deze lijst Ook de achterkant isoleren betekent meteen een sprong in jeenergielabel omdat destijds is vastgesteld dat er sprake was van verkeerslawaai. „Maar inmiddels is er veel veran derd", zegt Miermans. „Meestal is het drukker geworden, soms stiller. Geluidsoverlast heeft ook te maken met of het verkeer vaak moet op trekken en afremmen." Verder hebben bewoners in de tussentijd vaak ook zelf allerlei verbeteringen aan hun woningen aangebracht. Daarom worden op alle locaties nieuwe geluidsmetingen gedaan en wordt ook binnenshuis geme ten om te kijken of sprake is van te veel verkeerslawaai. Als er teveel lawaai binnen in huis is, komt een eigenaar in aan merking voor isolatie van de voor gevel. „En dan kan eventueel voor een klein bedrag ook de achterkant geïsoleerd worden. Daarmee maak je meteen een sprong in je energie- label." Met deze mogelijkheid loopt Bor sele voorop in Nederland. „Het mi nisterie vond dat een leuke combi natie", zegt Miermans. „Daar had den ze zelf niet aan gedacht." Bewoners zijn overigens niet verplicht om hun huis te isoleren. Wie dat niet wil, hoeft niet mee te werken. Dan blijft alles bij het oude. Meteen na de bouwvak begint daar de bouw van het eerste ap partementencomplex. Uiteinde lijk moeten het er vier worden, waarvan één wat grotere, een zo geheten landmark. Volgens ont wikkelaar Roberto Truijers van Truijers Vastgoedontwikkeling uit Oostvoorne is het merendeel van de achttien appartementen in het eerste gebouw verkocht. Het complex, pal tegen de jacht haven aan, is straks onderdeel van de wijk Suzannaland. Binnen dat plan werden op het Havenplein al een nieuwe supermarkt en een woonservicecentrum gebouwd. Ook de Kleine Suzannapolder, waar grondgebonden huizen ko men, krijgt beetje bij beetje vorm. Bij de gemeente is weer opti misme over het plan dat aanvan kelijk traag op gang kwam. Er werd een paar jaar geleden zelfs 1,9 miljoen euro opzij gezet om voor spelde verliezen op te vangen. „Dat lijkt nog altijd voldoende", stelt wethouder Peter Hoek (fi nanciën). Vorig jaar besloten de drie marktpartijen met wie de ge meente de gronden in het gebied exploiteerde, waaronder bouwbe drijf Boogert uit Oosterland, uit Suzannaland te stappen. De raad koos er voor om toch door te gaan. Dat het CU-amendement voor een nader onderzoek naar alternatieve toe-en afvoerwegen voor de wijk Steehof in Yerseke niet is aangeno men wil overigens niet zeggen dat dat onderzoek er niet komt. „Me neer Jumelet wordt op zijnwenken bediend", aldus wethouder Jaap Sinke. „We gaan de verkeersafwik keling voor die wijk veel breder on derzoeken. Daarom acht ik dit Wegaan de verkeersafwikkeling voor Steehof veel breder onderzoeken amendement dan ook overbodig." Daar waren het CDA, de SGP en de VVD het mee eens, waardoor het niet werd aangenomen. Wat wel (unaniem) werd aange nomen, zij het in een iets aange paste vorm, was het verzoek om de ontwikkeling van de parkeerbe hoefte in Yerseke eens goed te gaan onderzoeken. IN DE REGIO Optreden Zeeuws Jeugdorkest Rondleidingen Museum de Bevelanden Concert amateur organisten MIJN DORP, MIJN STAD Binnenkijken in Dorpskerk donderdag 29 juni 2017 BE- Borseïe gaat meer woningen isoleren Borsele begint met een tweede ronde om woningen beter te be schermen tegen verkeerslawaai. Op zes plekken in de gemeente staan huizen die daar wellicht voor in aanmerking komen. Daarvoor worden nieuwe ge luidsmetingen gedaan. Melita Lanting Heinkenszand -Conny Miermans, wethouder De metamorfose van het ha vengebied in Sint-Annaland gaat een nieuwe fase in. Na het Havenplein en de Kleine Suzannapolder zien inwoners na de zomer ook in het haven plateau activiteit. Rob Paardekam Sint Annaland Impressie van het eerste appartementencomplex dat op het Havenpla teau in Sint-Annaland wordt gebouwd. bron: truijers vastgoedontwikkeling. 3» ma 3 De ChristenUnie Reimerswaal heeft het voor elkaar: er komt een onderzoek naar de ver wachte parkeerbehoefte in Yer- seke. Een ander amendement van de partij, over een onder zoek naar de ontsluiting van de wijk Steehof in datzelfde dorp, haalde tijdens de raadsvergade ring geen meerderheid. Willem Adriaansens Kruiningen - Jaap Sinke, wethouder KAPELLE Het Zeeuws Jeugd orkest speelt mor gen in Kapelle. Het concert maakt onderdeel uit van de reeks 'Rondje Zeeland'. Het optreden vindt plaats in de Her vormde Kerk. leder een is om 20.00 uur welkom. GOES Historisch Museum de Bevelanden in Goes houdt in de maanden juli en au gustus iedere dins dag een rondlei ding. Om 11.30 uur staat een museum- gids klaar om be zoekers een uur mee te nemen langs de vaste ten toonstellingen. Daarna kunnen be zoekers de wissel exposities bekijken GOES Zeven amateuror ganisten verzorgen zaterdag 1 juli een concert in de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. Het gaat om orgelleer- GOES Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Be- weegtuin Goes- Zuid, 10.30 uur - In loop; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Wijkcen trum de Spinne, 16.00-20.00 uur- Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur - Wandelen in lingen van de Goese organist Arno van Wijk. Het concert begint om 13.30 uur. De toe gang is gratis. COLIJNSPLAAT De Dorpskerk in Colijnsplaat is van zaterdag 1 juli tot en met zaterdag 12 augustus iedere donderdag en za terdag open voor publiek. Het interieur van een van de oudste kerken op Noord- Beveland kan steeds tussen 13.30 en 16.30 uur worden bezichtigd. groepsverband; Bibliotheek, Sten geplein, 10.00-12.00 uur - Digitale in loopochtend; Hoef bladstraat 1,11.00- 12.00 uur - sporten 'S-HEER ARENDS- KERKE Grand Café Poel- wijck, 18.30 uur - Avondvierdaagse KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur - Bingo KORTGENE Kaaioprit 1,10.00- 17.00 uur - Open stelling Museum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw; BSO, overdag - Workshop over zwerfafval en plas tic soep KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen; Zorgcentrum Ter Weel, Willem Kos terlaan 1,14.45 uur - Optreden koor 'Boerengoed' KRUININGEN Centrum, Markt, 14.00 uur - Kermis SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur - E- book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 50+'; Moerzicht, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt. YERSEKE Wie al eens eerder bij de Yersekse 'zee-eterij' aan de jachthaven is geweest, zal verrast zijn door de uitbrei ding. Het restaurant is twee keer zo groot geworden. Burgemeester Piet Zoon verrichtte gisteren de openings handeling door de scheepsbel aan de bar te luiden. Eigenaar Jaap van Stee (op de foto met zijn vrouw Heieen) is trots op zijn zaak, die behalve ruim uitzicht over de Oosterschelde ook een blik op uitvergrote oude foto's biedt, waaronder een portret van 'opa Jaap op de ouwe kaaie'. HEROPENING ZEE-ETERIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59