Raad is gedrag Marien Weststrate beu 3 Dit houdt het plan in, verschil van mening over het aantal banen OP BELANGRIJK KRUISPUNT BROUWERSEILAND klotsende oksels. Een stem vóór Brouwerseiland vanavond, zou im mers wel eens kunnen worden ver taald in duur zetelverlies. Hun ge moedsrust lijkt enigszins gestild door rekenmeesters. Die hebben vertaald dat krap twintig procent van de 19.000 tegenstanders daad werkelijk op Schouwen-Duiveland woont en dus straks het recht heeft zijn of haar vertegenwoordiger in de raad af te rekenen dan wel te be lonen voor de opstelling rond Brou werseiland. In een eigen cijferana- lyse komt Brouwerseiland BV slechts uit op acht procent van de inwoners die de petitie hebben on dertekend. Maar twintig procent van de be volking tegen het plan, is schijnbaar nog altijd meer dan het aantal voor standers. Want afgezien van de be treffende politieke partijen (LSD, VVD, SGP, CDA, CU), een enkele ondernemer en de projectontwik kelaar, laten die zich in deze hele discussie nauwelijks zien of horen. Waar is die stilzwijgende meerder heid dan, vraagt Anita de Vos zich af. Het SP-raadslid is een online pe titie gestart om, op de valreep, de voorstanders te mobiliseren en in beeld te krijgen. Tot gisteren had slechts één sympathisant zich ge meld. En toch zijn ze er onbetwist, die vele voorstanders. Alleen laten ze zich daar niet op voorstaan, ver moedt Eva Kuit uit Bruinisse. Het bericht dat ze los liet op het face- bookplatform Zieriknieuws maakte vele stemmen los. Wat Kuit stoort, is dat door het zwijgen van de voorstanders wordt gedaan alsof iedereen tegen Brouwerseiland is. „Persoonlijk vind ik het prima als het doorgaat. Maar ook als het er niet komt. Het maakt me eigenlijk niet zoveel uit. En ik denk dat heel veel mensen er zo instaan. Zeker in de Duivelandse hoek. Hoewel ik me goed kan indenken dat het hele maal niet zo verkeerd is om mensen die goed in de slappe was zitten deze kant op te trekken." De Reimerswaalse raad gaat nog steeds bekvechtend en rollebollend door het leven. Het is vooral Marien Weststrate die veel ergernis opwekt bij zijn collega-raadsleden. Het taalgebruik en de opmerkingen van de fractievoorzitter van Leefbaar Reimerswaal zorgden tijdens de raadsvergadering van dinsdag avond voor veel irritatie bij Thea Laban (VVD). Die irritatie liep zo hoog op dat Laban een schorsing aanvroeg voor overleg met alle frac tievoorzitters. 'Graaicultuur' De commotie begon toen West strate sprak over de toeristenbelas ting voor arbeidsmigranten. Hij had het daarbij over 'de graaicul tuur van het college' en sprak de hoop uit dat het college 'nog eens een keer zijn verstand gaat gebrui ken'. Dat viel verkeerd bij Laban en zij maakte kenbaar dat zij zich van deze uitspraken distantieerde. Dat was koren op de molen van Weststrate: „Dat is het enige wat mevrouw Laban naar buiten kan brengen tegenwoordig: eerst af wachten en dan kijken wat de an- deren zeggen. Maar we zijn dat ge wend." Waarop een nijdige Laban om een schorsing vroeg. „De heer Weststrate was daar ook voor uitgenodigd, maar hij bleef zitten", aldus Laban na het overleg. De griffier las een gezamenlijk op gestelde verklaring voor: „De frac tievoorzitters doen een appèl op alle raadsleden om elkaar én het college correct te bejegenen en geen waardeoordelen over elkaar uit te spreken. En zij verzoeken de voor zitter hierop toe te zien." Maar daarmee was de Reimers waalse kous nog niet af. Even later belandden Weststrate en SGP-frac- tievoorzitter Tin Janszen in een robbertje bekvechten, na wéér een opmerking van Weststrate. „Er zijn vele malen opmerkingen van uw kant geplaatst richting personen die zo zachtjesaan de pan uitrijzen. U heeft de opdracht gekregen om u fatsoenlijk te gedragen richting mederaadsleden", aldus Janszen. Dat ontaardde in een heen-en weertje met als onderwerp de ver beteragenda. Janszen: „Je moet je ook willen verbeteren, natuurlijk. Anders kun je wel eens een tik op je vingers krijgen." Waarop West strate antwoordde: „Meneer Jans zen kan zich niet meer verbeteren op zijn leeftijd." Die opmerking was reden voor burgemeester Piet Zoon om in te grijpen. Hij was immers opgeroe pen op het fatsoen toe te zien. „Me neer Weststrate, dit is een opmer king die niet conform de spelregels is." donderdag 29 juni 2017 Brouwerseiland bestaat uit 13 kunstmatige eilandjes in de Grevelingen langs de Brou- wersdam boven Scharendijke. Op die archipel komen 314 luxe vakantiewoningen, 93 permanent voor de verhuur en 225 voor de particuliere ver koop. De huizen kosten 575.000 tot 1,5 miljoen euro. Met de gemeente Schouwen- Duiveland is afgesproken dat minimaal de helft van het aan tal vakantiewoningen wordt aangeboden voor de verhuur. Schouwse economie Architect en projectontwikke laar Matthijs Zeelenberg heeft een sociaal-economisch on derzoek laten uitvoeren naar de beoogde effecten. Hij gaat zelf uit van een investering van 180 miljoen euro. Het Ken niscentrum Kusttoerisme be rekende dat de bouw in het eerste jaar ruim 250 banen oplevert. Brouwerseiland le vert de Schouwse economie jaarlijks 40 miljoen euro extra op. Er komen ruim 500 per manente banen bij, zegt hij. Tegenstanders lieten on derzoeksbureau Twynstra- Gudde in april van dit jaar een nieuwe berekening maken. Die komt uit op 110 perma nente banen en een jaarlijkse groei van de economie met 32,9 miljoen euro. Impressie in vogelvlucht van Brouwerseiland, impressie zeelenberg architectuur ^A^ Locatie en impressie van Brouwerseiland en één van de vakantiewoningen. IM;PRESSIES ZEELENBERG ARCHITECTUUR A Anita de Vos, SP-raadslid De gemeenteraad van Reimers- waal is het gedrag van Marien Weststrate beu. De raad heeft het Leefbaar Reimerswaal- raadslid in een gezamenlijke ver klaring opgeroepen zich fat soenlijk te gedragen. Willem Adriaansens Kruiningen A Marien Weststrate Plangebied Brouwerseiland in voormalige werkhaven Scharendijke Ellemeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58