C9 Wees zuinig op de dammen IJZE L m Parelketting b 2 De gemeenteraad van Schouwen- Duiveland hakt vanavond de knoop door over de aanleg van Brouwerseiland. Waarschijnlijk gaat een ruime meerderheid akkoord met het bestemmingsplan en de gevraagde bouwvergunning. BESLISSING GEMEENTERAAD STAAT MUZIKANTEN Commentaar De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland beslist vandaag over Brouwerseiland. Dat bouwproject aan de binnenzijde van de Brouwersdam is omstreden. De tegenstanders vin den dat het aan de kust zo langzamerhand wel vol genoeg is. Zij zien geen heil in de aanleg van een duur resort op een plaats waar jan en alleman nu in alle vrijheid recreëert en vooral veel wind surft. Over de gepresenteerde grote economische voordelen zijn zij zeer sceptisch. Terecht, blijkt uit onderzoek. De uitgesproken voor standers zitten bijna allemaal in het kamp dat ruim baan wil voor economische ontwikkeling - altijd en overal en koste wat kost. Ver der zijn er veel eilanders die kennelijk niet warm of koud worden van dit bouwplan. De aanleg van Brouwerseiland past binnen de huidige regels. Dus de Schouwse gemeenteraad kan vrij kiezen. Het zou mooi zijn als de raad probeert over de grenzen van de gemeente te kijken. Na tuurlijk is de stem van de eilandbewoners belangrijk. Maar het is verstandig ook rekening te houden met al die andere mensen die nu regelmatig op en rond de Brouwersdam verblijven. Wie zich het open Brouwershavensche Gat herinnert, zegt wel licht dat het met die lelijke dam nooit meer wat wordt. De bouw van het misplaatste Port Zélande zal die mening hebben versterkt. Maar je kunt ook betogen dat de Zeeuwse waterkeringen door de jaren heen een unieke waarde hebben gekregen. Het zijn gebieden die bepaalde landschappelijke indrukken bundelen tot een speciaal gevoel. Sportvissers, surfers, badgasten en zelfs vluchtige passanten herkennen het. Omgevingsanalisten spreken dan van een 'plek met een verhaal'. Goed voor de geest. Ruig, ruim, vrij. We hebben er in Nederland te weinig van. Niemand zou zo'n gebied moeten clai men. Petje af voor de gemeenteraad die dit argument goed weegt. Petje af voor de gemeenteraad die het belang van ruige, ruime, vrije gebieden goed weegt ALMANAK Het waren warme dagen vorige week. Ook in dat verzorgingste huis ergens op Walcheren voelde de hitte aan als een klamme deken. Een verzorgster stapt een kamer binnen en treft de als ijdel bekendstaande be woonster slechts gekleed in een parelketting aan. De verzorgster vraagt: 'Zullen we je nachthemd aandoen?' 'Nee, wil ik niet', is het ant woord. 'Zal ik dan je ketting af doen?' 'Nee wil ik niet!'En dan volgt er met een vette knipoog en een schalkse lach: 'Laat die maar om, je weet maar nooit wie er nog langs komt!' Raad Reimerswaal steunt pulsvisserij Naereboutpenning mevrouw Kraak Pretletters krijgt dankzij Peter traas 1175 euro in laatje Wemeldinge Derde editie Festival Geniet Vanavond geeft de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland waar schijnlijk groen licht voor Brou werseiland. Tegenstanders - bijna t9.ooo mensen ondertekenden een petitie - likken reeds hun wonden en maken zich op voor het vol gende gevecht. Die ronde wordt uitgevochten in de ring van de Raad van State, die de procedure nog eens goed tegen het licht houdt. Tot uiterlijk 29 augustus hebben ze om in beroep te gaan te gen het raadsbesluit, schetst Gert- Jan Buth namens de Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMf) het marsplan. De natuurbeschermers trekken als één front op met de fanatieke groep (internationale) windsurfers, die haar favoriete plekje verloren ziet gaan. Om te voorkomen dat projectontwikkelaar Matthijs Zee- lenberg met de bouwvergunning op zak direct de zandopspuiters van Boskalis laat aanrukken, vraagt de ZMf in een voorlopige voorziening om opschorting van het raadsbe sluit. In de praktijk komt dat al snel neer op driekwart tot anderhalfjaar vertraging van het project, ver wachten beide partijen. Die linkse directe brengt de felste tegenstan ders in ieder geval nog minstens één vol seizoen surfplezier aan de Brouwersdam. Dat jaartje kan er dan ook nog wel even bij. Zeelenberg heeft zijn Brouwerseiland zorgvuldig voor bereid en de stemmingen gekneed. Op basis van een 'bidbook' werd in 2010 een samenwerkingsovereen komst met de gemeente aangegaan en het pad naar de archipel geëf fend. Die overeenkomst mocht niet worden uitgelegd als een keiharde garantie dat de gemeente de plan nen onderweg door alle stormen zou loodsen. We kunnen altijd nog stoppen, zonder dat dit voor ons vervelende financiële gevolgen heeft, hielden de verantwoordelijke wethouders Ad Verseput en zijn Persoonlijk vind ik het prima als het doorgaat. Maar ook als het er niet komt. Het maakt me eigenlijk niet zoveel uit opvolger Wout van den Berg (bei den WD) van meet af aan vol. Pas na het besluit vanavond is voor de gemeente de weg terug afgesloten en zal uiteindelijk blijken of er alle reden is voor trots of bitterheid. De rol van de raad in het hele pro ces is een bijzondere. Negentien duizend handtekeningen tégen het plan en de verkiezingen van maart in het vizier, bezorgt menig fractie Voor al uw inlijstwerk lijstenmakerij Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl donderdag 29 juni 2017 COLIJNSPLAAT Kinderen van de vier Noord-Bevelandse ba sisscholen mochten gisteravond laten horen wat zij zoal ge leerd hebben tijdens het muziekproject 'Het hele eiland speelt'. Daarin werkten de scholen samen met de plaatselijke muziek verenigingen en de Zeeuwse Muziekschool. In dorpshuis De Brug in Colijnsplaat sloten de jonge muzikanten het project af met een optreden, fotomarcelledavidse Tip? redactie@pzc.nl KRUININGEN De gemeenteraad van Reimerswaal wil dat het college zijn uiterste best doet om de toekomst van de pulsvisserij te waar borgen. De raad heeft hiervoor een motie aan genomen. Volgens de raad is de pulsvisserij van groot belang voor de vis serijsector en biedt het voordelen op het gebied van milieu- en diervrien delijkheid en duurzaam heid. WOLPHAARTSDIJK Mevrouw G.C.J. Kraak- van Loo heeft gisteren uit handen van burgemees ter Verhulst (I) van Goes de Frans Naereboutpen ning ontvangen. Mevrouw Kraak is sinds 2002 heel actief als vrij williger voor de ouderen- soos De Griffioen in Wol- phaartsdijk. WEMELDINGE Met een zwemtocht van Kattendijke naar Wemel- dinge heeft Peter Traas, directeur van Traas On- gediertebestrijding, 1175 euro opgehaald voor Stichting Pretletters. Dat deed hij door zich te la ten sponsoren voor een zwemtocht van Katten dijke naar Wemeldinge. Hij legde de tocht van 3,8 kilometer gisteravond in 1 uur en 7 minuten af. Pret letters stimuleert lezen bij het gehandicapte kind. Hof Keizersweel aan de Hoogeweg in Wemel dinge is zaterdag het decor van de derde edi tie van Festival Geniet. Van 10.00 tot en met 20.00 uur zijn er workshops, food- trucks, lekker eten, kin dertheater, shopping, een bakwedstrijd en muziek. Alle informa tie op festivalgeniet.nl. Wordt het ja Marcel Modde Scharendijke - Eva Kuit, Bruinisse |de specialist in LIJSTEN Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzcl.nl n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57