Plan voor coffeeshop mei rookverbod Over dijken en groen 6 Theeschenkerij Bouwlust krijgt geen subsidie OMGEVINGSVISIE DIGITAAL DISCUSSIËREN STELLINGEN Is het erg als de polder vol met zon nepanelen komt te liggen? En zo'n grote boerenloods, moet die per se achter groen worden verstopt? „Dit is hét moment om over de toe komst van het buitengebied mee te praten", zegt projectleider omge vingsvisie buitengebied Kitty Hen derson. De gemeente Schouwen- Duiveland heeft er een digitaal dis cussieplatform voor opgericht. Op de website toekomstschou- wen-duiveland.nl kunnen mensen hun mening geven en met elkaar in gesprek over de toekomst van het buitengebied. Het is nu nog een beetje pionieren, maar bij grotere gemeenten ziet Henderson her en der al voorbeelden van levendige platforms. „Waar mensen ideeën droppen en met elkaar in discussie gaan". Met dit platform sorteert de ge meente Schouwen-Duiveland voor op de nieuwe omgevingswet, die een stuk of 25 wetten en honderden regels die te maken hebben met de fysieke leefomgeving (zoals water, infrastructuur, ruimte en milieu) terugbrengt tot één wet. „Dat is een enorme verandering, ook in onze werkwijze. We zijn blij zo alvast met die nieuwe omgevingswet te kunnen oefenen". Want de Schouwen-Duivelandse structuurvisie buitengebied is na tien jaar - in 2019 - aan vervanging toe. In plaats van als gemeente zelf Waar mensen ideeën droppen en met elkaar in discussie gaan een boekwerkje op te stellen, zoals jarenlang gebruikelijk was, is nu in het diepe gesprongen. Gebaseerd op 35 interviews en aansluitend een drukbezochte gebiedsconferentie met belangstellenden is een aantal thema's geselecteerd. Die worden via het platform aan de kaak ge steld. „We zijn op zoek naar wat er in die omgevingsvisie buitengebied moet komen te staan. Welke kant willen we op? Welke keuzes moe ten gemaakt? En wat verwachten mensen van de gemeente, wat is onze rol daarin?" De toekomst van Schouwen- Duiveland houdt bij het buitenge bied niet op. Ook de toekomst van het toerisme heeft een plaats op het platform gekregen. En in de loop van het jaar komt de Schouwen- Duivelandse energieagenda daar nog bij. „Onderwerpen die veel met elkaar te maken hebben. Want leg je overal zonneparken neer bijvoor beeld dan doet dat wat met je land schap". Overlast is één van de redenen waarom in Middelburg al bijna tien jaar geen wiet meer te koop is. Door niet te kiezen voor een cof feeshop met een rokersruimte maar voor een winkelvariant zon der rokersruimte - een zoge noemde cannabis dispensary - kan de overlast worden verkleind, zei Marloes Hoeks dinsdagavond in de raadscommissie algemeen bestuur. „Veel klachten hangen samen met het roken ter plekke." De Vlissingse heeft samen met de eigenaar van een pand in Mid delburg een plan klaar liggen voor zo'n wietwinkel. Hoeks zou daar dan de bedrijfsleider van de coffe- shop worden. Hoeks wil de locatie niet noe men. „Maar het pand is groot ge noeg om te voorkomen dat zich rijen op straat vormen. Er kan al tijd overlast ervaren worden. Daarom is het steeds een kwestie van goede samenwerking met ge meente, politie, omwonenden en andere ondernemers in de buurt." Het grote verschil met een regu liere coffeeshop is dat in de canna bis dispensary wiet alleen gekocht kan worden, niet gerookt. Hoeks: „Omdat de nadruk ligt op het product en minder op het recreatieve gebruik, is er ook meer aandacht voor de kwaliteit van de cannabis." NIEUWERKERK Zorgboerderij Bouwlust tussen Zierikzee en Nieuwerkerk krijgt geen subsidie voor haar theeschenkerij. De instelling wil de schenkerij gebruiken als onderdeel van de in tegratie. De cliënten kunnen er werkervaring opdoen en met de bezoekers wordt 'de maatschappij' binnen gehaald. Maar het gemeen tebestuur vindt het initiatief niet vernieuwend en ook niet bevorder lijk voor de verschuiving van duur dere zorg naar welzijn. Bovendien, zo vinden B en W, is de theeschen kerij een uitbreiding van de be staande dagactiviteiten en die hoort bij de bedrijfsvoering als on dernemer. De zorgboerderij werd in juli vorig jaar geopend. Bouwlust verzorgt dagbesteding voor men sen met een verstandelijke beper king, licht dementerenden, men sen met niet aangeboren hersenlet sel en mensen met problemen rond eenzaamheid. IN DE REGIO Yoga op het strand bij Beachclub Concert amateur organisten MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 29 juni 2017 SD In gesprek over het buitengebied Esme Soesman Zierikzee Kitty Henderson Tot en met 21 juli staan er ver schillende hot items uit het buitengebied op het digitale platform. Zeven onderwerpen nu, volgende week vrijdag komen er nog meer stellingen bij. Een greep: Dijken zijn er zat op Schou wen-Duiveland. Maar zijn ze wel toegankelijk genoeg? En valt er nog meer mee te doen? Zoals bijvoorbeeld het beplanten van binnendijken. Agrarische bedrijven wor den steeds grootschaliger. Het aantal bedrijven neemt af. De komende 13 jaar zouden zomaar 100 boerenbedrijven er de brui aan kunnen geven. Wat komt daarvoor in de plaats en schermen we dat met groen af? Of moet het open landschap juist goed be waakt worden? Hoe kunnen we biodiversi teit verder ontwikkelen? Door meer natuur aan te leggen of zijn er ongebruikte mogelijk heden in de landbouw? Na- tuurinclusieve landbouw is een term die vaker opduikt en gaat over een bedrijfsvoering waar natuur en biodiversiteit onderdeel van uitmaken. Zelf ideeën? Meld het op: toe- komstschouwen- duiveland.nl. - Kitty Henderson, wethouder De Goese coffeeshop High Life wil uitbreiden naar Mid delburg. Het verzoek van dit bedrijf aan de gemeenteraad leidde tot het initiatiefvoorstel van de SP om toch weer een coffeeshop mogelijk te maken. Een meerderheid van de Middelburgse raad is daar nu nog tegen. Maurits Sep Middelburg SCHARENDIJKE Beachclub Perry's en Yogamundo hou den in juli en augus tus iedere zondag een yogales op het strand in Scharen- dijke. De activiteit 'Yoga on the beach' be gint steeds om 9.00 uur bij Beachclub Perry's aan Brou- wersdam 1 en duurt een uur. De lessen zijn zowel geschikt voor deelnemers met als zonder yoga-ervaring. Mee doen kost tien euro per keer, aanmel den is niet nodig. Deelnemers moe ten zelf een hand doek en/of matje meenemen. Meer informatie is te krij gen via de website www.yogamundo.nl en telefoonnummer 06-44295349. GOES Zeven amateuror ganisten verzorgen zaterdag 1 juli een concert in de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. Het gaat om orgelleer lingen van de Goese organist Arno van Wijk. Het concert begint om 13.30 uur. De toegang is gra tis. ZIERIKZEE Een croissantje, gitaarmuziek en een lekkere cocktail. Al met al best simpele dingen, maar voor de bewo ners van afdeling de Vliedberg van de Cornelia in Zierikzee maken die zaken hét verschil deze week. Drie dagen lang staat alles op de afdeling in het teken van vakantie. „Even bijtanken, even alles anders dan anders. Dat heeft iedereen toch weieens nodig. Ook als je niet op vakantie kunt gaan", zegt activiteitenbegeleidster Anneloes Vos. Er wordt gevist en gejeu-de-bould én bovenal genoten. „Heel bijzonder om te zien hoe mensen hiervan genieten", foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie tex tielkunst Annemarie Flapper; Tonnenma- gazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; 19.30- 23.00 uur: Bridge; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurvaartocht; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge; 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; Streek-en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00-17.00 uur: Wisseltentoonstel ling 'Aardappel'; ELLEMEET Dorpshuis, 10.00- 12.00 uur: Relatie bemiddeling of - therapie op af spraak; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-14.30 uur: 55+ Gym, 13.30-15.30 uur: Schilderclub; NIEUWERKERK Dorp, 19.00-21.00 uur: Nieuwerkerk Bruist Viswedstrijd; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/jo- keravond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koers- balmiddag van d'Antilopen; 18.45 - 19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekver eniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Havenplein, 09.00- 16.00 uur: Week markt. ÉVEN LEKKER ER TUSSENUIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55