Road movie met een goedaardige viervoeter Van je familie moet je 't hebben 7 Lekker opgefokte popcornfilm hoort een constante ruis in zijn hoofd die hij alleen maar met het luisteren naar muziek kan onder drukken. Hij loopt vrijwel de hele film met een iPod rond. Hij heeft zelfs voor elke stemming een apart luisterapparaat bij zich. De acteurs uit Baby Driver, onder wie Kevin Spacey en Jamie Foxx, kre gen van Wright behalve een script ook een app, waarop de nummers - zoals Brighton Rock van Queen, Baby Driver van Simon en Garfunkel, Ra dar Love van The Golden Earring en Tequila van The Botton Down Brass - stonden die in de film gebruikt zou den worden. Zelf beluisterde de regisseur deze app terwijl hij op zijn smartphone proefopnamen op de locaties maakte van de achtervolgingsscènes. Als zijn favoriete nummer uit zijn film noemt hij - niet om met de Ne derlandse interviewer te slijmen - zonder aarzelen Hocus Pocus van Fo cus. „Dat nummer is perfect geschikt om een autoachtervolging in beeld te brengen. Het nummer schakelt tel kens over in een andere, hogere ver snelling waardoor het publiek lekker wordt opgezweept." Fragment Het stoorde Wright niet dat Hocus Pocus vaker in films is gebruikt, zoals in de remake van Robocop en de recla mespot van Nike voor het WK voet bal in Zuid-Afrika, die minstens 44 miljoen keer is bekeken. „Dat wist ik, maar dat kon mij niets schelen. Ik laat het volledige nummer horen in de sin gle-uitvoering. In deze meeste andere gevallen wordt slechts een fragment ge bruikt." Het nummer Hocus Pocus ontstond in 1971 tijdens een oefensessie van Focus in Kasteel Groeneveld in Baarn. Het was gitarist Jan Akkerman die legendarische riff aan zijn medebandleden liet horen. Drummer Pierre van der Linden viel in en fluitist Thijs van Leer begon opeens te jodelen. Een internationale hit was geboren en Focus brak wereldwijd door. Er is nog een nummer dat Wright ook graag in zijn film had gebruikt: Baby, you can drive my car van The Beatles. „Maar daar ben ik niet eens aan begon nen. De rechten van dat nummer zijn veel te kostbaar voor deze film. Dan was Hocus Pocus een veel goedkopere optie." BABY DRIVER Pop Aye Verschrikkelijke Ikke 3 Een roadmovie met een olifant? Jazeker! In dit regiedebuut van Kirsten Tan blijkt reizen met zo'n goedaardige, mythische reus - dwars door Thailand - een heel natuurlijk gegeven. Een architect van middelbare leeftijd beleeft een crisis op zijn werk en met vrouwlief thuis. Wie zit er eigenlijk nog op hem te wachten? Als hij stomtoevallig stuit op een olifant waarmee hij als kind opgroeide, besluit hij het dier mee te nemen op een tocht terug naar hun gezamenlijke ver leden. Onderweg stuit het opval lende paar op allerhande kleur rijke figuren die de zoekende ar chitect aan het denken zetten over zijn bestaan. Dit kleine, komische drama is origineel en hartverwarmend. De licht absurdistische toon die re gelmatig wordt aangeslagen is daarbij aangenaam verfrissend. Ook bijzonder: Pop Aye de olifant is meer dan een symbolisch fi guur alleen. Hij is een echt perso nage met diepgang en emoties. Zelfs een gevoel voor humor is hem niet vreemd. Nu Gru schurk-af is, adoptie dochtertjes heeft, een vriendin en een mooie baan als bestrijder van criminelen, lijkt zijn leven com pleet. Maar alles verandert als blijkt dat hij een tweelingbroer heeft. Ook duikt er een gloed nieuwe slechterik op en wordt Gru ontslagen. Zelfs de Minions besluiten hun eigen plan te trek ken. Wanneer Gru's dolenthousi aste broer op de proppen komt met een plan voor een gezamen lijke, criminele actie, is het voor Gru wel heel lastig om op het rechte pad te blijven. Met deze nummer drie in de Verschrikkelijke tfefee-filmreeks krijg je wat je van tevoren al verwacht had: malle avonturen, geinige schurken en onverstaanbare gele mafkezen. Gru's kersverse tegenstander is eigenlijk het verrassendst. Ex- kindster Balthazar Bratt oogt als een van de New Kids uit Maas- kantje en zijn achtergrondverhaal is tot in detail behoorlijk komisch - vooral voor volwassenen. Bratt speelt Gru, diens aaibare meisjes én de Minions in deze familiefilm gemakkelijk van het scherm. -M.N. donderdag 29 juni 2017 GO PICTURES Ansel Elgort als Baby Driver, fotosony ACTIE Regie: Edgar Wright. Hoofdrol len: Ansel Elgort, Kevin Spacey, Jon Hamm, Lily James en Jamie Foxx. Hij noemt zichzelf Baby. Dat is geen naam om carrière te maken in het misdaadmilieu, maar als snelheidsduivel is de door Ansel Elgort gespeelde jonge chauffeur onmisbaar bij bankovervallen. Zijn capriolen achter het stuur lijken op ballet op vier wielen. Geen patrouille wagen die hem tegenhoudt. Met Baby Driver (geen gelukkig gekozen titel) maakt regisseur Edgar Wright een originele vari ant van de actiefilm. De toon van zijn film is lekker opgefokt, vooral door toedoen van de kor nuiten (gespeeld door Jon Hamm - uit Mad Men - en Os carwinnaar Jamie Foxx) met wie Baby op pad gaat. De supervisie is in handen van Kevin Spacey, die de jonge snelheidsduivel in zijn greep houdt. Wright weet zijn popcornfilm verrassend genoeg ook nog wat extra lading mee te geven door het tragische verleden van Baby, die met een constante ruis in zijn oren kampt die alleen door het luisteren van muziek onderdrukt kan worden. Vandaar dat Baby Driver vol zit met muziek uit de jaren 70, waaronder de jodelhit Hocus Pocus van Focus die essentieel is in een van de achtervolgings scènes. Kassa voor Thijs van Leer. -A.Z. DRAMA Regie: Kirsten Tan. Hoofdrollen: Thaneth Warakulnukroh, Penpak Sirikul. ▲Thaneth Warakulnukroh met olifant Bong, foto imagine - Marieke Nieuwdorp ANIMATIE Regie: Kyle Balda, Pierre Coffin. Hoofdrollen: Steve Carell, Kristen Wiig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47