m Ontoegankelijk relatiedrama vliegt alle kanten op 6 De 46 jaar oude hit Hocus Pocus van de Nederlandse rockgroep Focus is prominent aanwezig in de actiefilm Baby Driver. Regisseur Edgar Wright: „Deze muziek zweept het publiek lekker op." Wanneer hij Hocus Pocus van Focus voor het eerst hoorde, staat regis seur Edgar Wright (43) nog helder voor de geest. „Het was een live-uit voering in het legendarische pop programma The Old Grey Whistle Test van de BBC. Ik kwam dat num mer bij toeval tegen. Ik ben te jong om de hoogtijdagen van Focus be wust te hebben meegemaakt. Maar ik wist het meteen: dit nummer wil ik ooit in een film gebruiken." Wright staat te boek als een regis seur die pittige actie en bijtende hu mor uitstekend weet te verbinden. Hij deed dat in films als Shaun of the Dead en Hot Fuzz. Met zijn nieuwe project Baby Driver stond hem iets anders voor ogen. „Ik ben dol op films over bank- De muziek moest de drijvende kracht in het verhaal zijn overvallen. The Italian Job, Bonnie and Clyde en Heat hebben mij geïn spireerd. Zo'n film wilde ik al jaren maken. Maar ik wilde ook iets nieuws proberen. De muziek moest de drijvende kracht in het verhaal zijn." De regisseur ging ver in het uit dokteren van zijn concept. Nadat hij het verhaal had bedacht over een jong racemonster (gespeeld door Ansel Elgort, bekend uit het kanker drama The Fault in Our Starsdie met doorgewinterde misdadigers banken overvalt, koos hij de muziek die hij in de scènes wilde gebruiken. Ruim dertig nummers, vooral uit de jaren 70, zijn vrijwel constant te ho ren. Deze drastische aanpak had ook een dramatische reden: de jonge hoofdpersoon, bijgenaamd Baby, Top 5 in de bioscoop €363.000 Nu in de bios Sage Femme Wonder Woman Dark Universe niet in gevaar Les Fantömes d'lsmaël My cousin Rachel FILMNIEUWS Tomb Raider in 2018 te zien De structuur van het scenario van Les Fantömes d'lsmaël doet sterk denken aan de paardensprong in het schaak spel. Een stap naar voren of naar ach teren en daarna eentje opzij, links of rechts. Uit die vergelijking blijkt al dat regisseur Arnaud Desplechin geen toegankelijke film heeft ge maakt. Zijn relatiedrama vliegt van de ene naar de andere kant, ook ver haaltechnisch. Hoofdpersoon is Ismaël, een alcoho listische regisseur (Mathieu Almaric, vooral bekend als de schurk uit het 007-avontuur Quantum of SolaceHij heeft een gecompliceerde verhou ding met een jonge vrouw (Charlotte Gainsbourg, intrigerend als altijd) die nog ingewikkelder wordt als plotseling een dood gewaande ex (Marion Cotillard) opduikt. Dat is nog redelijk overzichtelijk, maar daarnaast wil Desplechin nog een verhaal vertellen over een broer van de regisseur die als spion actief is. Is het een scenario in wording of een spookbeeld van Ismaël dat hem ook niet loslaat? Dat alles maakt van Les Fantömes d'lsmaël een stuurloos geheel. Er schijnt nog een versie te rouleren die 20 minuten langer is, of die extra beelden meer helderheid verschaffen, is zeer de vraag. donderdag 29 juni 2017 Scheuren op tonen van pocus Ab Zagt Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Transformers €470.000 2 (1) Wonder Woman €403.000 3 (2) Pirates of the Caribbean 4 (5) Baywatch €148.000 5 (3) The Mummy €140.000 DRAMA Het leven van Claire (Catherine Frot) kent weinig hoogtepunten. Totdat de extravagante Béatrice (Catherine De- neuve) verschijnt. Daarna wordt het nooit meer hetzelfde. ACTIE Gal Gadot maakt indruk als de stripfi guur die anders in elkaar steekt dan haar mannelijke collega's. Ze is op recht, idealistisch en heeft het beste voor met de mensheid. Ook bevat deze superheldenfilm veel humor. Wel is het avontuur vrij lang. HORROR Het floppen van The Mummy brengt de hor rorserie Dark Universe van Universal Pictu res niet in ge vaar. De serie wordt voortge zet met The Bride of Fran kenstein. Daarin speelt Javier Bardem (foto) de hoofdrol. Er is nog geen ac trice om zijn bruid te spelen, Universal zou Angelina Jolie op het oog heb ben. DRAMA Rachel Weisz schittert in deze verfil ming van de klassieker van Daphne du Maurier. Zij speelt een mysterieuze vrouw die ervan wordt verdacht haar man te hebben vergiftigd. Tot op het laatste moment blijft onduidelijk wat haar ware aard is. ACTIE De opnamen van de actiefilm Tomb Raider zijn achter de rug. De film zal in maart 2018 te zien zijn. De hoofdrol van Lara Croft is voor de Zweedse ac trice Alicia Vi- kander (foto). Ze gaat op zoek naar haar vader en reist naar een mythisch eilandje bij Japan. DRAMA Regie: Arnaud Desplechin. Hoofd rollen: Mathieu Almaric, Marion Co- tillard en Charlotte Gainsbourg. A Marion Cotillard en Charlotte Gainsbourg. foto september film -A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46