Klassiek op de zomeravond 5 E DEO Van klassiek tot urban In en rond de auto Concertreeks muzikale cellen en zoek dan verban den. Ik koppel en ontkoppel en zoek het verband in een overkoepelende eenheid. In Zeeland is dat het water, in mijn composities telkens iets an ders. Ik sta elke dag open voor het wonder. Nieuwe verbindingen ont staan door vermenging met andere cellen. Echt boeiend, en het zorgt steeds voor een nieuwe dynamiek." Vrij „Ik heb meer dan driehonderd wer ken geschreven, voor allerlei bezet tingen en voor de menselijke stem. Altijd in opdracht, maar nu kan ik vrij componeren. Ik ben bezig met de compositie Grote Archipel voor zes pi anisten. Alle zes grote musici. Voor elke pianist een deel, maar er kan on derling gewisseld worden en elk deel heeft een verbinding met de rest. Ik voel me een begenadigd man. Ik heb een betrokken vrouw die er altijd voor me is. Mijn werk Pneoo (1978) voor orgel met extreme registercom- binaties is hét standaardwerk voor vernieuwende orgelmuziek gewor den. Ik ga nog heel veel doen, maar ik hoef geen rekening meer te houden met een deadline." Dans Markt Zes plaatsen liggen echt aan de kust, twee (Waterland kerkje en Aardenburg) iets verder weg. Maar toeristen en Zeeuws-Vlamingen weten de lo caties te vinden want de concerten zijn regelmatig uitverkocht. De concertenreeks is aantrekkelijk omdat ze een mooie mix vormen van stijlen en omdat de kwaliteit goed is. Zowel gerenommeerde als jonge musici verzorgen de recitals, die bovendien niet te lang duren. Daarom zit er ook regelmatig jeugd Gewoon een mooie afwisseling voor het geijkte zon, zee en strand tussen het publiek. Gewoon een mooie afwisseling voor het geijkte zon, zee en strand. Muzikaal adviseur Filips Pieters werkt elk jaar met het bestuur van enthousiaste vrijwilligers aan het programma. De afwisseling van klassiek en modern, instrumentaal en vocaal is het kenmerk van de reeks. Woensdag 5 juli gaat de reeks van acht Zomeravondconcerten aan Zee van start. Elke woensdag avond om 20.00 uur kunnen de muziekliefhebbers genieten van afwisselende recitals in zes kerk jes: Groede (twee keer), Cadzand (twee keer), Retranchement, Wa terlandkerkje, Aardenburg en Nieuwvliet. Het openingsconcert in de N.H. kerk in Nieuwvliet is feestelijk. De vijf musici van Vox Venti, (fluit, klarinet, hobo, fagot en hoorn) blazen de reeks open. Een week later zorgt het duo Bel Ayre, bestaande uit sopraan Liese- lot De Wilde en jazzgitarist Peter Verhelst, voor een apart optreden in de Doopsgezinde kerk in Aar denburg. Zijn programma Het lied van Partenope speelt zich afin Na pels, waar altijd muziek in de lucht hangt. De menselijke stem en de twinkelende gitaar zorgen met warme en betoverende klanken voor zuiderse romantiek. Nieuwe muziek Heel apart wordt het derde con cert, in de Grote Kerk in Groede. Twee gerenommeerde ensembles werken die avond samen. Het strijkkwartet Alfama Kwartet ver tolkt zowel klassiekers als heden daagse muziek. Een genre dat ook gebracht wordt door het Goey- vaerts String Trio: Kristien Roels (viool), Kris Matthynssens (altvi ool) en Pieter Stas (cello). Deze drie musici uit het Waasland con centreren zich vooral op het reper toire van de 20ste en 21ste eeuw. De naam van het trio is veelzeg gend. De Belgische componist Ka- rel Goeyvaerts (1929-1993) speelde een belangrijke rol in de ontwik kelingen binnen de Europese nieuwe muziek. De programma's van dit trio zijn toegespitst op de nieuwe muziek en de manier waarop die moet worden vertolkt. Dit drietal laat zich coachen door componisten als Peter Swinnen en Giya Kancheli. Van de moderne- wordt een week later overgeschakeld op de middeleeuwse muziek, met het ensemble Isabella. Dat speelt met een apart instrumentarium be koorlijke muziek. In augustus treden in d'Ouwe Kerke in Retranchement de nog jonge musici Olga Kirpicheva (pi ano) en Nicolas Dupont (viool) op. Daarnaast spelen Scaramuccia in Groede en het Roffa Tango Trio in Cadzand. Het slotconcert in Wa terlandkerkje is weer een klassie ker, met het Mosa Piano Trio. donderdag 29 juni 2017 Jffi Manneke neemt afscheid van Cappella Breda met twee concer ten. Het eerste is zaterdag 1 juli in de Jacobskerk in Vlissingen, aan vang 20.00 uur. Op het programma Rameau, Bach, Couperin en natuur lijk Manneke. (Het tweede concert is in Breda). Daan Manneke: „De keuze voor compo neren was be palend voor mijn leven." FOTO EDWIN WIEKENS Diverse dansstijlen komen voorbij tij dens de eindpresen tatie van de dans studenten van de opleiding mbo Dans Goes-Breda. De dansers presente ren choreografieën die zowel door stu denten als docenten zijn ontwikkeld. Van klassiek tot urban: op het po dium komt het alle maal voorbij. Door deze afwisseling in dansvormen, ele menten en persoon lijkheden ontstaat een aanstekelijk werkende show die blijft verrassen. Morgen, Theater De Mythe in Goes, 20.00 uur Rommelen in openstaande kofferbak ken met allerlei tweedehands spullen. Tijdens de kofferbakverkoop op de Markt in Terneuzen brengen handela ren hun producten aan de man vanuit of rondom een auto. Dit jaar wordt de kofferbakverkoop voor de vijfde keer gehouden. De eerste drie edities von den plaats in Sas van Gent. Dweilband Dn Kleinste uit Sas van Gent zorgt voor de muzikale omlijs ting. Zaterdag 1 juli, Markt Ter- neuzen, 9.00 - 16.00 uur In de zomermaanden wordt West-Zeeuws Vlaanderen over spoeld met toeristen. Het was daarom een gouden greep toen in 1989 enkele klassieke muziek liefhebbers besloten om zowel inwoners als toeristen te trakte ren op een wekelijks zomer avondconcert aan zee. Jeanette Vergouwen Zomeravondconcerten aan Zee, 5 juli, 12 juli, 16 juli, 26 juli, 2 au gustus, 9 augustus, 16 augustus en 23 augustus. Aanvang: 20.00 uur. Programma en locaties: zo- meravondconcertenaanzee.nl Het Goeyvaerts String Trio heeft zich toegespitst op hedendaagse klassieke musiek. foto zomeravondconcerten aan zee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45