Würtz en Makhtin spreken één, muzikale taal Van metal tot medical medium 2 PIANODUO r\ i Waargebeurd verhaal Concert at Sea Morgen begint Concert at Sea, het popfestival dat Blof elk jaar organiseert op de Brouwersdam. Wat zijn voor de bandleden zelf de krenten uit de pap? Dit zijn de tips van Bas, Norman, Peter en Paskal. Uitgelicht Het pianoduo is dé klassieke vorm van een muzikaal duo. Een combinatie van de vi ool, die als een vogel prachtige figuren maakt en de piano die al deze figuren en versie ringen ondersteunt. En als twee topmusici als de Russische violist Dmitri Makhtin en de Hon gaarse pianiste Klara Würtz zo'n duo vormen, ontstaat er een vonk die vuurwerk ontsteekt. Niets is zo erg als het etiket wonderkind opge plakt krijgen. Als het publiek niet meer het kind in de musicus ziet, valt die titel weg en wordt men extra kritisch. Het gevierde wonderkind Mozart weet daar alles van. Makthin en Würtz begonnen ook als kind met musiceren. De ou ders van Makhtin waren violist en zoonlief kreeg les van hen toen hij vier jaar was. Twee jaar later ging hij naar het conser vatorium voor hoofbe- kreeg les van gaafden. Gelukkig kreeg Dmitri goede leraren, hen toen nij die hem vooral vertelden dat een musicus dienst baar moet zijn. Würtz kwam uit een kunste naarsgezin waar ook veel aan muziek werd ge daan. Zij begon op haar vijfde piano te spelen. Ging als tiener al naar het conservatorium en bouwde net als Makhtin een solocarrière uit. Zoonlief vier jaar was Een solocarrière eist offers en misschien is het daarom dat veel musici zich met hart en ziel overleveren aan de muziek. Na de prijzen en de waardering voor hun cd-opnamen ontdekten de twee hoe belangrijk kamermuziek voor hen is. Würtz excelleerde in Mozart, Schubert en Schumann en Makhtin gooide hoge ogen met het Russische repertoire. Hun samenspel is spannend en het is dan ook geen won der dat deze twee elkaar gevonden hebben. Zij spreken één muzikale taal. Het programma dat dit duo brengt is een ge droomde combinatie van werken die zij graag spelen en muziek die het publiek graag hoort: een vioolsonate van Mozart, de frisse Frühling sonate van Beethoven en de pittige 5de sonate van Prokofiev. Genieten dus. TOPDRIE BEST VERKOCHT OPITUNES EOGELTJE 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Dvd anger Paskal Jakob- sen kijkt uit naar de klassiekers van Doe Maar: „Ik vind het heel bijzonder dat I Doe Maar op Concert I at Sea staat. Ik heb ze één keer eerder zien spelen, jaren ge leden, tijdens hun eerste serie reü nieconcerten in Ahoy. Die reünie hebben wij eigenlijk veroorzaakt. Tij dens de Marlboro Flasback Tour, waarbij bands liedjes van andere groepen speelden, deden wij de nummers van Doe Maar. In Paradiso kwamen ze zelf kijken. Ze merkten hoe enthousiast het pu bliek nog was over hun oude nummers. En ze re deneerden ook: 'Dat kun nen we zelf beter'. Wat onge twijfeld waar is, want je eigen nummers speel je zelf natuurlijk het beste. Zo zijn ze weer bij elkaar geko men." Onze manager was toen Frank van der Meijden. In de hoogtijdagen van Doe Maar was hij de manager van de band. Hij is er komend week end weer bij en hij ziet dus zijn twee grootste bands optreden op het festi val waarvan hij een van de grondleg gers is." „Voor mij is de muziek van Doe Maar verbonden met mijn jeugd. Ik zat bij de scouting en daar luisterden we naar Doe Maar, The Police en Voor mij is de muziek van Doe Maar verbonden met mijn jeugd Lenny Kravitz. Toen ik met Bas Ken nis ging optreden als Jack Daniels speelden we altijd ook covers van Doe Maar. Bij die bekende hits wist je gewoon dat de voetjes van de vloer gingen en de keeltjes los. Iedereen zong mee. Dat zal je vrijdag ook weer zien. Zelfs de jonge generatie die Doe Maar niet kent, zal zich bij het horen van die liedjes realiseren dat het klas siekers zijn die nog steeds veel op de radio worden gedraaid." „Doe Maar past in de rij van grote Nederlandstalige bands die voor ons een voorbeeld zijn geweest, net als De Dijk. De muziek van Blof staat in middels heel ver af van wat Doe Maar deed, maar natuurlijk keken we in die begintijd tegen ze op. En nu reali seer ik me: 'We hebben wel gewoon fucking Doe Maar op ons eigen festi val'. Dat is toch geweldig?" „Ik hou ervan om jonge onbekende bandjes te ontdekken en daarom zou ik Rondé willen tippen. Dat is echt een van de meest getalenteerde bands van Nederland. Hun eerste liedjes waren al mooi, en het album dat een halfjaartje gele den uitkwam vind ik echt heel goed. Ze we ten hoe ze een pop liedje moeten maken met goeie melodieën. Als live-band zijn ze ook enorm ge- donderdag 29 juni 2017 PZ Wat: Pianoduo Würtz en Makhtin Waar: Grote Kerk Veere Wanneer: zondag 2 juli, 15.30 uur Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Despacito, Luis Fonsie, feat. Daddy Yankee Wordt deze sin gle dé zomerhit van dit jaar? Sunny days, Armin van Buu- ren feat. Josh Cumbee Zomerse track die meteen werd uitgeroepen tot Alarmschijf bij Radio 538. Engeltje, Jebroer dj Paul Elstak. De tweede hit van het album Elf11. Bron: iTunes s Pianiste Klara Würtz vormt samen met Dmitri Makhtin een pianoduo. foto derekvonk Joeke Berg kijkt ook zonder alle ophef uit naar de nieuwe Suske en Wiske. Ondertus sen luistert ze naar de nieuwe cd van Stone Sour en bladert ze in het boek van een me disch medium. Lion is de succesvolle verfil ming van het waargebeurde verhaal van de Indiase jongen Saroo Brierley. Als 5-jarig jo chie komt hij per ongeluk te recht op een trein die hem dui zenden kilometers door India voert. Na weken rondzwerven wordt hij uiteindelijk opgevangen in een wees huis en geadopteerd door een Australisch echt paar. Op zijn 30ste keert hij terug naar zijn ge boorteland om zijn familie op te sporen. Lion komt op 5 juli uit op dvd. Wow! Doe Maar op óns festival Ernst Jan Rozendaal 44 Paskal Jakobsen Bassist Peter Slager wijst op de aanstormende band Rondé: Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42