MIJN HOBBY 5 6 7 ZEELAND 11 Kasten vol elpees en cd's. Muren vol posters. En als muziekfanaat Sander Heijgelaar uit Middelburg wil, kan hij elke dag van het jaar een ander T-shirt aantrekken van een concert waar hij is geweest. donderdag 29 juni 2017 Maurits Sep IWanneeer bent u met uw hobby begonnen? Eind jaren tachtig kocht ik mijn eerste elpee: So mewhere in time, van Iron Maiden. Ik vond de hoes zo mooi dat ik de elpee heb gekocht zonder te luisteren. Sindsdien verzamel ik elpees, cd's, pos ters, concertkaartjes en T-shirts en maak ik mu- ziekreizen. Ik kan elke dag van het jaar een ander T- shirt aan. Completeren en archiveren, dat is het. 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? Het euforische gevoel als ik heb gevonden wat ik al lang zocht. Vroeger kocht ik lukraak van alles. Nu heb ik zoeklijstjes in mijn telefoon. Pri mus heb ik net compleet. Met Iron Maiden ben ik ver. The Smiths en Napalm Death nog niet. Zie je, daar ga ik al. 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? Muziek draai ik iedere dag de hele dag. Ook op de fiets. Naar concerten ga ik iets minder nu we een zoon hebben, Oskar. Lange tijd ging ik wel een paar keer per week naar optredens. Als we op vakantie gaan, zoek ik uit of er leuke optredens of festivals zijn. 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? Dat wisselt. Voor concerten en nieuwe platen betaal ik de prijs die ervoor staat. En bij een concert hoort een T-shirt. Voor tweedehands pla ten onderhandel ik. Die wil ik zo goedkoop moge lijk. Zit u bij een club? Nee. Ook niet van een fanclub. Hoe informeert u zich over uw hobby? Via nieuwsbrieven van platenlabels. En met vrienden wisselen we nieuwtjes uit. Wat vindt uw partner ervan? Ze deelt mijn passie, alleen in iets mindere mate. 8 Met wie deelt u uw passie? Met Dagmar dus, en met Oskar, onze zoon. Als we muziek opzetten, laat ik hem vaak kie zen. Hij luistert naar Iron Maiden, en ik naar Bert en Ernie. Ik deel het ook met mijn vrienden en fa milie. Met mijn schoonvader heb ik muziekreizen gemaakt. Laatst naar Liverpool. En in 2011 een fan tastische trip naar het zuiden van de VS. 9 Wat is uw topstuk? Een drumstok van Iron Maiden-drummer Nicko McBrain. Op Waldrock in 2003 gooide hij die naar het publiek. Ik stak mijn hand op en ving hem. Ik was zo blij als een klein kind. Met die stok zijn de klassieke Maiden-nummers gedrumd! Verklaren mensen u wel eens voor IJgek? Nou, onze muren hangen helemaal vol met ingelijste posters. Daar worden wel eens op merkingen over gemaakt. Maar eigenlijk nooit ne gatief. Wel dat ze het zelf nooit zouden doen. Een vriendin zei het eens heel mooi: 'Het hangt hier ge organiseerd vol.' En van de Duitse band Kadavar is één plaat uitgebracht in elf kleuren. Die heb ik alle maal. Dat is mensen ook lastig uit te leggen. Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Mijn verzamelingen groeien nog wel, maar langzamer. A Sander Heijgelaar: „Ik kan elke dag wisselen van concert-T-shirt als ik dat wil." foto lex de meester IAN CURTIS »jï PC Dezelfde elpee in elf kleuren Nederpopheldcn TORN APART THI LIFE OF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39