Bezoek een concert van de Urker MANS formatie 10 ZE CLUB De Urker MANS Formatie is een unieke groep van der tien schitterende zangstem men onder leiding van de ervaren dirigent Martin Mans. De tenoren en bassen hebben een jarenlange ervaring op zanggebied en beschik ken over een prachtig stemgeluid. In 2016 hebben de mannen, die in traditionele Urker dracht gekleed gaan, met veel succes zomerconcer- ten in Zeeland gegeven. De nieuwe opzet, met persoonlijke toelichtin gen van de dirigent en zangers, sloeg duidelijk aan. Ook in 2017 is er in Zeeland een zomertour en die wordt op twee prachtige locaties gehouden: de Sint Jacobskerk in Vlissingen en de Hervormde Kerk in Haamstede. Opnieuw is er een mix gemaakt van het geestelijke lied, klassieke meesterwerken, spi rituals en populaire arrangemen ten. De zangers zijn van oudsher verbonden met de zee en brengen dat in hun lied naar voren. Met hun stoere stemmen weten ze de groot- Speel mee met de Lezerstour! Eendrachtig op Zee Schriif ie in voor de PZC Club-nieuwsbrief De rondvaarten met de Zilvermeeuw uit Drimmelen zijn populair bij de abonnees van de PZC. Daarom hebben we ook dit jaar een interessante én luxe rondvaart: door de natuur van de Biesbosch, langs de historische binnenstad van Dordrecht en naar de zeehaven van Moerdijk. Een schitterende combinatie van bijzondere landschappen. Ook dit jaar vaart PZC Club met de ge ruisloze Z8 van De Zilvermeeuw. „De boot vaart elektrisch", zegt reder Adriaan Schuller. ..Dat is goed voor het milieu én vooral ook voor het comfort. Het is heel stil aan boord en er zijn geen trillingen. De gasten kunnen hierdoor volop ge nieten van het uitzicht, ook al omdat de raampar- tijen heel groot zijn. Het schip heeft een schitte rend interieur en is heel mooi van binnen. Het geeft een luxe gevoel." Historisch Daarnaast heeft het schip een geringe diepgang. „Daardoor kunnen we vrijwel overal komen. Zo gaan we met deze tocht eerst door de Biesbosch over het Steurgat naar Werkendam. Dan zetten we koers naar Hardinxveld-Giessendam, Sliedrecht en Pa- pendrecht", vertelt Schuller. „Daarna krijgen we een prachtig zicht op de historische kern van Dordrecht. Ook komen we langs Drierivierenpunt, het drukst bevaren knooppunt van rivieren in Europa." Vervolgens zet de Z8 koers naar de haven van Moerdijk. „Vanaf de boot hebben we een unieke kijk op de vierde zeehaven van Nederland. De ha ven ontving vorig jaar maar liefst 1900 zeeschepen en heeft een open verbinding met zee. Ook kwa men er vorig jaar bijna 12.000 binnenvaartschepen. In het havengebied werken meer dan 17.000 men sen. Het is prachtig om die bedrijvigheid in wer king te zien. Vanzelfsprekend wordt er deskundige uitleg gegeven bij wat we onderweg allemaal zien." Luxe De Zilvermeeuw staat ook bij deze reis weer garant voor de verzorging van de gasten. „Er is 's ochtends eerst koffie en gebak. Tussen de middag hebben we een luxe en uitgebreide scheepslunch met luxe broodjes en onder meer carpaccio, salade en soep. En 's middags zijn er nog warme snacks", zegt de Zilvermeeuw-eigenaar. „Bij de succesvolle Markt- tocht vorig jaar hadden we meer plaatsen, maar dit schip biedt meer comfort en meer luxe." ste kerken te vullen, maar ze kun nen ook op gevoelige wijze zingen over het heimwee van de vissers op zee. Ondanks de hoge kwaliteitseisen die aan de zangers wordt gesteld, is er tijdens de zomerconcerten sprake van een ongedwongen sfeer met af en toe een vleugje humor. De mannen van de Urker MANS- Formatie openen het concert in processie en zingen uit volle borst Psalm 107: 'Zij die de zee bevaren'. Hiermee wordt de toon gezet voor een avond ontspannen genieten van een gevarieerd programma waarin de nieuwe CD 'Morgen', die 1 juli verschijnt, centraal staat. Spe ciaal voor deze CD heeft Martin Mans het nummer The Blessing ge schreven. Ook speciaal is De Fami lieboom, een traditioneel Urker duet dat in Urker dialect wordt gezongen door Albert de Borst en Pieter Baarssen. Enkele andere titels van het programma zijn: Keerpunt, Rots der Eeuwen, Halleluja van Handel, Santo en Sanctus van Verhey. Aan het orgel zitten Hendrik van Veen (Vlissingen) of Mark Brand wijk (Haamstede). Zij begeleiden de zangers en spelen enkele orgelsolo's. Ten slotte kan een ieder die dat wil op het podium uit volle borst meezingen met de toegift. donderdag 29 juni 2017 m Stel een team samen be staande uit 20 renners en word de grootste tourkenner van Zeeland of Nederland! Maak het Tour Wielerspel nog leuker door een vriendenlea gue aan te maken en het op te nemen tegen collega's, fa milie en/of vrienden. Inschrij ven kan t/m zaterdag 1 juli. Ook zijn er geweldige prijzen in het eindklassement te win nen! Doe mee via pzc.nl/tourspel PZC-lezers kunnen een dag avontuurlijk zeezeilen op drie mastschoener Eendracht. Op stapplaats: Vlissingen. „Aan boord doen we alles samen, het is teamwork", zegt Anne Terdu, een van de bootslie den. Het arrangement is inclu sief drie-gangendiner, vindt plaats op 27 augustus en duurt de hele dag. Meer informatie en reserve ren op pzc.nl/club Altijd als eerste op de hoogte zijn van de laatste activiteiten van PZC Club? Schrijf u dan nu in voor de nieuwsbrief van PZC Club. Ga naar: http://www.pzc.nl/nieuws- brieven en laat uw e-mailadres achter. Tevens kunt u er hier voor kie zen om dagelijks de nieuws brief van de redactie van de PZC te ontvangen! Nog meer regionaal nieuws, zo in uw di gitale brievenbus. Luxe rondvaart langs bijzondere landschappen Vaartocht vanuit Drimmelen, langs Biesbosch, Dordrecht en zeehaven Moerdijk. Zonder aanme ren. Opstap: 10.00 uur tot ca. 16.30 uur. Inclusief uit gebreide lunch, koffie/thee met gebak en een hapje. Op de Z8 (110 personen). Data: 11,12,13,18,19, 20, 21 juli Prijs: 47,50. Parkeren is gratis in Drimmelen. Kijk op PZC.nl/club voor meer informatie Na de succesvolle lezersactie van vorig jaar krijgen abonnees van de PZC ook nu korting op de entree en betalen slechts 14,50. Bij be stelling van twee kaarten ontvangt u gratis de CD 'Leve de koning' en ontvangt u per persoon een con sumptiebon. Data: Zaterdag 8 juli Sint Jacobs kerk, Oude Markt 2, Vlissingen Zaterdag 19 augustus Hervormde Kerk, Ring, Haamstede Aanvang: 19.30 uur Reserveren via pzc.nl/club

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38