Aan de kleine kant, maar wel gevuld Veel zorgverleners vinden werk te zwaar en vertrekken bij Intervence Tourdebutant Twintig Zeeuwse gezinnen hebben hard hulp nodig, maar krijgen die niet direct. Oorzaak is een tekort aan zorgverleners. Marco Minnaard droomt van de bolletjestrui Zo'n twintig gezinnen in Zeeland staan momenteel op de wachtlijst bij Intervence (het voormalige Bu reau Jeugdzorg). Die instelling helpt gezinnen waarin meerdere problemen spelen, zoals alcoho lisme, verwaarlozing en mishande ling. Gezinnen in crisissituaties wor den wel direct geholpen, zegt woordvoerster Sharon van de Guchte van Intervence. Jaarlijks biedt Intervence aan zo'n 8oo Zeeuwse gezinnen hulp. Normaal gesproken streeft Intervence ernaar om gezinnen binnen 15 dagen te helpen. „Maar helaas lukt dat dus niet altijd." Verloop De wachtlijst is onder meer ont staan door een groot verloop van personeel en het hebben van te weinig personeel. Daardoor kan niet elk gezin dat hulp nodig heeft, direct worden geholpen. Dat is ove rigens een landelijk probleem. De wachtlijst bij Intervence is dan ook niet uniek en een probleem van langere termijn. Niet voor niets de batteerde de Tweede Kamer er deze week over. In Den Haag zijn de zor gen groot over de wachtlijsten bij de instellingen voor jeugdzorg. Bij Intervence werken 114 men sen, waaronder 80 mensen die daadwerkelijk zorg aan gezinnen verlenen. Dat er een hoog verloop van personeel is, heeft onder meer te maken met de zwaarte van het werk. „Er zijn mensen die zelf kinderen hebben en het erg moeilijk vinden om dit werk te doen", vertelt Van de Guchte. „Jongeren die enthou siast met werken beginnen, komen er soms achter dat het toch niet hun ding is. Er komt namelijk veel op ze af. En voor oudere werknemers is het werk soms zo zwaar dat ze wat anders gaan doen." Intervence werft dan ook voort durend personeel. „We nemen meer mensen aan dan strikt nodig is", zegt Van de Guchte. „Puur om dat het verloop hoog is. We hebben dus doorlopend vacatures en daar solliciteren ook steeds veel mensen op." Een deel van de mensen die het werk te zwaar vinden, zijn gaan We nemen meer mensen aan dan nodig, omdat het verloop groot is werken bij de zorgloketten van ge meenten. Sinds die de jeugdzorg 'regisseren', moeten mensen zich daar aan het loket melden. Bij die gemeentelijke loketten werken mensen die voorheen bij Bureau Jeugdzorg en nu Intervence werk ten en dus hulp aan gezinnen ga ven. „Het nadeel is dat wij mensen die eerst hulp boden aan gezinnen kwijt zijn geraakt aan de loketten bij gemeenten. Tegelijkertijd werkt dat op langere termijn weer in het voordeel. Want de expertise bij die loketten groeit ook." In overleg met de Zeeuwse ge meenten zoekt Intervence naar een oplossing voor de wachtlijst. Van de Guchte: „We kijken met elkaar welke taken precies waar horen, zo dat we zoveel mogelijk mensen be schikbaar hebben om hulp aan ge zinnen te kunnen bieden. Het is en blijft moeilijk om vraag naar en aanbod van hulp op elkaar af te stemmen. In het belang van de vei ligheid van kinderen, willen we geen wachtlijst." It donderdag 29 juni 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 YERSEKE De eerste bodemmosselen van dit jaar zijn klein van stuk, maar goed gevuld. Dat bleek gisteren bij de start van het nieuwe sei zoen. De mosselen zijn de afgelopen winter achtergebleven in de groei en dat is ondanks het warme weer nog niet ingehaald. Veiling meester Nico van Zantvoort van de Mosselveiling verwacht dat de grote schelpen voorlopig nog schaars zullen zijn. De kwekers ver wachten wel dat de schelpen de komende tijd groeien. Karei (rechts op de foto) en Birger (links), winnaars van het Vlaamse tv-pro- gramma 'Mijn pop-up restaurant' gaven een demonstratie mosselen bereiden op de barbecue. „Wij leggen ze in een pan. Het kan ook wel rechtstreeks op het rooster, maar dan verlies je vocht en worden ze snel taai." Vaker wachten op hulp Jeffrey Kutterink Middelburg -Sharon van de Guchte, Intervence

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29