h li Vragenvuur voor Froome is stilaan een traditie geworden Ooit knechten voor Dumoulin? 23 RONDEWINST ter te laten. „Mijn oudste was laatst op schoolkamp, de jongste probeert net zindelijk te worden. Ik ben altijd op zoek naar de balans. Het is Daisy die vaak zegt: zo, en nu ga jij op bed liggen. Terwijl ik net dacht leuk een ijsje met ze te gaan halen." Het beïnvloedt zijn prestaties niet, zegt hij, al zijn die dit seizoen niet in drukwekkend. De frisse start als rit- tenkaper helpt hem. „Ik heb veel mo raal. Mijn ambitie is dit nog jaren te doen. Na 2015 ben ik met de kinderen naar Girona verhuisd. Ik had ook kunnen zeggen: ze gaan in Neder land naar school. Dan was het lang zaamaan afbouwen geweest, omdat je niet meer zo goed kunt trainen." Toekomst Hij heeft een contract tot en met 2018. „Als je iets ouder wordt, is het gevaar dat je continu bezig bent vooruit te denken. Mijn kinderen le ren nu Catalaans, Spaans en Engels. Soms denk ik: hoe zal hun toekomst zijn, hoe wordt het straks voor hen, waar gaan we wonen? Die gedachten had ik niet als neo-prof." Onbevangen, zo gaat hij de Tour op het oog in. „Ik denk dat deze ronde zo rijden leuker is. In het verleden heb ik de Tour in een waas beleefd tot aan Parijs. Nu zal het iets relaxter zijn. Ik denk dat ik er nu iets meer van ga meemaken, omdat niet elke dag er honderd procent toe doet." Gesink noemt zijn band met de Tour, de meest stressvolle ronde van allemaal, 'best goed'. „Ik maak de wielersport niet mooier dan het is. Ik wil heel graag de Tour rijden. Dat is het hoogste podium en ik vind dat ik daar thuis hoor. Het is de belangrijk ste en de zwaarste ronde, maar het is nooit echt genieten. Genieten komt vaak achteraf. Dan zijn er hele mooie momenten. Op de dag dat ik in de Vuelta die rit won, heb ik geen mo ment genoten tijdens de koers. Maar als ik nu terugdenk aan de Aubisque, krijg ik wel een warm gevoel." De Tour is de zwaarste en belangrijkste ronde en ik vind dat ik daar thuis hoor Hij probeert natuurlijk wel gedu rende die drie weken soms toch even te genieten. „Het belangrijkste als sporter is dat je de haatverhouding weghoudt. Bij oudere renners zie ik weieens het chagrijn als het regent, koud is, stressvol is, of gevaarlijk. Dan kun je dus beter iets anders gaan doen. Daar heb ik gelukkig nog geen last van. Ik vind het een supermooie sport. Haal veel moraal uit mijn frisse start. Als het mij lukt deze Tour een rit te winnen, plak ik er zo nog een aantal jaar aan vast. Sowieso." Iedereen zit net, ongeveer honderd journalisten en cameramensen, wanneer de mededeling komt dat Froome en co nog even op zich la ten wachten. Het toestel waarmee de drievoudig Tourwinnaar vloog, had uren vertraging. Een halfuur la ter dan gepland stapt Chris Froome (foto) binnen en barst het fotografische geweld los. Minutenlang. Daarna volgt een spervuur aan vragen over de meest uit eenlopende onder werpen. Eerst de vraag of Froome zich zelf ook na 2018 nog ziet rijden voor de Sky- ploeg, die afgelopen jaar meer en meer onder vuur kwam te liggen, nadat de medische attes ten voor het cortisonengebruik van de eerste Sky-Tourwinnaar Bradley Wiggins op straat kwamen te lig gen? Froome: „We zijn momenteel bezig om de laatste zaken af te ronden om mijn contract te verlen gen tot 2021. Om nog drie jaar te blijven." Vier stoelen ver derop smoezen Mi- chal Kwiatkowski en Luke Rowe wat met el kaar, want vragen voor andere renners zijn er toch niet. Alleen voor teammanager Dave Brails- ford. Specifiek wil hij niet ingaan op de verdachtmakingen van het afgelopen jaar. Brailsford herhaalt vooral dat hij trots is op zijn team. Hij wil ook de komende jaren graag de baas blijven. „Want dit is geen alledaagse baan." Hoe denkt Froome zelf eigenlijk over de geloofwaardigheid van Sky? „Ik maak al sinds de oprich ting deel uit van dit team en heb nog nooit iets onoorbaars gezien." Hij merkt dat hij inmiddels gepokt en gemazeld is. „Ik kan makkelij ker omgaan met al dit soort vra gen, vroeger voelde ik meer druk. Nu kan ik me veel makkelijker fo cussen op de race." Met hoeveel vertrouwen start hij zaterdag eigenlijk? In tegenstelling tot voorgaande jaren heeft hij geen wedstrijd gewonnen voorafgaand aan de Tour. „Met een zege naar de Tour komen is goed voor de mo raal, maar ik haal veel vertrouwen uit het feit dat ik al drie keer de Tour heb gewonnen." Maar voelt hij nog dezelfde hon ger als in 2013, toen hij voor het eerst won? Zo zou hij onlangs op Tenerife op een rustdag naar het strand zijn gegaan. „Ik hou van het strand, maar in dit geval klopt het niet. Vier Tourzeges zou geweldig zijn, het maakt de uitdaging alleen maar groter." donderdag 29 juni 2017 GO mij soms een ouwe lui T Robert Gesink: „Voor een ritzege in de Tour wil ik me graag nog één keer goed kwaad maken.' FOTOAFP DÜSSELDORF Robert Gesink was lang Nederlands hoop voor eind- winst in een grote ronde. Het lukte Tom Dumoulin vorige maand, met zijn zege in de Giro. „Fantastisch. Hij reed echt supersterk", zegt Ge sink. Achteraf, denkt hij, had hij net als Dumoulin zijn kwaliteiten als ronderenner iets rustiger moeten ontwikkelen. „Ik heb best wel veel klappen verwerkt op jonge leeftijd, toen ik nog niet op mijn allersterkst was. Maar er was op dat moment een vacuüm en ik wilde graag. Ach, het gaat zoals het gaat, maar ik denk dat het beter was geweest om eerst aan de Tour te wennen." Ooit zal hij kopman af zijn, weet ook hij. „Maar dan zijn er nog ge noeg vacatures voor een renner als ik." Het is een prikkelende ge dachte: Gesink als meesterknecht van Dumoulin. „Ja, wie weet. Ik sluit het niet uit, al ligt hij nog lang vast bij Sunweb. En dat zou dan wel be tekenen dat ik bij Lotto-Jumbo weg moet en dat zie ik niet meteen zit ten." Robert Gesink (31) Tour de France, 1 tot en met 23 juli. Op tv: NP01 en Eurosport. De pre-Tour persconferentie van Team Sky en Chris Froome (32) is elk jaar weer een chaotisch hak-op-de-tak-kruisverhoor over van alles en nog wat. Daan Hakkenberg Düsseldorf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23