'Een Ferrari maak je ook niet geel' 22 WIELRENNEN TOUR DE ff f PT Bewust tijd verliezen. Het zit niet in zijn aard. Toch gaat het gebeuren. Robert Gesink (31) maakt een carrièreswitch. Hij is geen klassementsrenner meer, maar wil nu een rit in de Tour winnen. Kort Transfer Van Schaik directeur NEC Wilco van Schaik (foto) wordt de nieuwe al gemeen directeur van NEC. Per 1 augustus- volgt hij Bart van Ingen op. Hij krijgt een contract voor onbepaalde tijd. Van Schaik was de afgelopen zes jaar werkzaam als alge meen directeur van FC Utrecht. Ajax haalt doelman Van Leer Benjamin van Leer gaat een meerjarig con tract tekenen bij Ajax. De 25-jarige keeper, die afgelopen seizoen opviel in het doel van Roda JC, wordt in Amsterdam tweede doel man achter André Onana. Hij volgt de naar PEC Zwolle vertrokken Diederik Boer op. Incident Vettel onderzocht De internationale autosportfederatie FIA gaat het incident tussen de Formule t-cou- reurs Sebastian Vettel en Lewis Hamilton nader onderzoeken. De coureurs kwamen afgelopen weekeinde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan twee keer met elkaar in bot sing. De tweede keer leek een boze Vettel met opzet zijn concurrent te raken. Flier en Van lersel naar WK Manon Flier en Marleen van lersel mogen toch deelnemen aan het WK beachvolleybal in Wenen. De Russische speelster Evgenia Oekolova heeft zich door een blessure moe ten afmelden met haar teamgenoot Anasta- sia Barsoek. Daardoor is er een plek vrijge komen in het hoofdtoernooi. Flitsen Quote van de dag 'Aanwezigheid Strootman is belangrijk voor me' Winnaar Doping uivtnühl PMS «d In de eerste week van de Tour gaat Robert Gesink bewust tijd verliezen. De man die tien jaar lang voor klassementen heeft gereden, al eens vierde en zesde werd in Frankrijk, gaat het hele maal anders doen. Het tweede deel van de ronde wordt pas echt be langrijk voor hem, daar wil hij iets doen wat hij in de Tour nog niet eer der heeft gedaan. Een etappe winnen. Om die omslag uit te leggen, moe ten we terug naar eind vorig seizoen, toen Gesink met zijn trainer Louis Delahaije traditiegetrouw een biertje dronk. „De vraag was: wat wilde ik nog? Wat ontbrak er nog?", schetst Gesink. „Als dit vandaag de laatste dag was van mijn carrière, dan zou ik heel trots zijn op wat ik heb bereikt en nog veel trotser op het bovenko men van tegenslagen. Maar als ik dan iets zou moeten kiezen, dan zou het een rit in de Tour zijn of het winnen van een koers als de Ronde van Lom- bardije. Daar wil ik mij graag nog één keer goed voor kwaad maken." Hij denkt zijn kans op een ritzege te vergroten door pas in het tweede deel van de Tour te pieken. Daarom was Gesink in de eerste twee weken van juni nog op hoogtestage, terwijl alle Tourfavorieten al tegen elkaar streden in het Critérium du Dau- phiné. Hij geeft toe: „Het is een hele andere manier van sport beleven." Vanouds Tijd verliezen. Bewust. Het druist te gen zijn natuur in. „Als je tien jaar lang hetzelfde werk doet, is dit zeker wennen." Maar van het frank en vrij koersen - zoals vorig jaar in de Vu- elta, waar hij viermaal in de vroege ontsnapping meezat en de etappe naar de Aubisque won - gaat zijn hart wel sneller kloppen. „Dat voelde voor mij als vanouds. In de eerste jaren was er best wel veel kritiek op mijn rijden. Altijd de beuk erin, altijd veel te veel met mijn kop in de wind. Maar dat was wel een manier waar ik succesvol mee was. Hoe ik als jonge renner de leiderstrui in Parijs-Nice pakte. Of in Montreal of Quebec op gevoel koerste. Als ik die beelden te rugzie, denk ik: eikel, je gaat te vroeg. Maar uiteindelijk won ik dan toch." Gesink werd een grote toekomst voorspeld. Maar er gebeurde in de ja ren nadien veel. Te veel. Hij viel vaak en hard. Zijn vader overleed. Hij kampte zelf met hartritmestoornis sen. Altijd krabbelde Gesink op en kwam terug. Maar het wielrennen is In de vorige Vuelta heb ik mezelf opnieuw ontdekt. Het voelt als een ontdekkingsreis veranderd. Voor een jongen van 1,89 meter is vandaag de dag een klasse ment rijden tussen alle lichtgewich ten lastiger. „Het kan als alles meezit in een grote ronde, maar dan moet ik een nog hoger wattage trappen. Voor mezelf was ik toe aan een nieuwe uit daging. In de vorige Vuelta heb ik mezelf opnieuw ontdekt. Het voelt als een ontdekkingsreis." Hij is 32 jaar. Zeker niet oud, maar ook niet meer het talent of de man met een ellenlange carrière voor zich. „Ik voel mij soms een ouwe lui", zegt Gesink, lachend. Soms is hij de enige vader aan tafel. Of verbaast hij zich erover dat hij sommige jonge ploeg genoten de meest vanzelfsprekende dingen moet uitleggen. Over dat er bidons moeten komen. Of over uit de wind houden. Steeds meer moeite heeft hij om zijn gezin voor langere perioden ach- Not amused was Ramon Sinkel dam (foto), toen hij te horen kreeg dat de rood-wit-blauwe trui waar hij dacht een jaar lang fier in rond te rijden een behoor lijk ander design zou krijgen. Zijn team, dat sponsor Sunweb wil eren, kiest voor een trui waarop slechts in het klein de Neder landse vlag te zien is. Maar de na tionaal kampioen van zondag hield zich in. „Het was niet mijn idee", zei hij wel nog. De KNWU ging akkoord met het ontwerp van .-j Sunweb. Op Twitter spraken profs als Lars Boom er schande van. „Ik begrijp de vragen en ik snap dat we de historie van de sport moeten eren' zei ploegleider Iwan Spekenbrink. „Maar er is iets mis met het model in het wielrennen. Elk jaar verdwijnen er topteams. En elke keer als er een renner j» wint en zich onderscheidt, gaan m wij hem een ander tenue aan trekken. Dat is in geen enkele an dere sport denkbaar. Ferrari maakt zijn auto niet ineens geel. De topsco rer van AC Milan krijgt ook geen ander shirt aan. En hier in het wielrennen gaan we de enige partner die investeert, confronteren met een andere trui." donderdag 29 juni 2017 VOETBAL VOETBAL FORMULE 1 BEACHVOLLEYBAL Anass Achahbar speelt het komende sei zoen op huurbasis bij NEC Nijmegen. De aanvaller wordt voor één seizoen gehuurd van PEC Zwolle. NEC heeft ook een optie tot koop bedongen. Voormalig Ajacied Viktor Fischer vertrekt na een jaar alweer bij Middlesbrough. De 23- jarige Deens spits verruilt de Engelse club voor het Duitse Mainz 05. Randy Wolters zet zijn loopbaan voort bij het Schotse FC Dundee. De 27-jarige aanval ler speelde het afgelopen halfjaar bij ADO. 21 Pelle Clement verruilt Ajax voor Reading FC, dat in En geland uitkomt in de Cham pionship (tweede profni veau). De 21-ja- rige middenvel der tekende een contract voor drie jaar bij de club van coach Jaap Stam. I Jan Ullrich, de enige Duitse winnaar van de Tour in de his torie, is van wege zijn do- pingverleden niet uitgeno digd om zater dag de start van de ronde in Düsseldorf bij te wonen. U Een 14-jarige wielrenner uit Italië is betrapt op het gebruik van anabole steroïden. Het Italiaans Olym pisch Comité (CONI) zette het wielertalent meteen op non-actief. —Rick Karsdorp, die gisteren een vijfjarig contract tekende bij AS Roma, is blij dat hij bij zijn nieuwe club een Nederlands ploeggenoot heeft. O a <0 Gesink: Ik voel Pim Bijl Düsseldorf —Robert Gesink (31) Op de teampresentatie van Sunweb sprong de kampioens trui van Ramon Sinkeldam in het oog. Die blijkt slechts voor een klein deel uit het rood-wit- blauw te bestaan. Pim Bijl Düsseldorf Sunweb)^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22