20 MEE ANGELA KIJKT TV Daar zaten ze dan. Fris gewassen, rustig en zo op het oog geen spat veranderd: Derk Bolt en Eugenio Follender. Zelfs de bekende, ironisch aandoende glimlach van de Spoorloos-presentator had de ontvoering en de ontberingen in jungle van Colombia over leefd. Amper 24 uur terug in Nederland en dan al weer aan tafel bij Jinek. Want dat hoort er nu eenmaal ook bij. Eerst een weekje op adem ko men en rondlummelen met het thuisfront was toch al geen optie, verklaarde cameraman Follender. Ze moesten meteen zoveel doen: debriefen bij de politie, een bezoek aan de huisarts. Het werd een van de opmerkelijkste inter views die ik ooit heb gezien. Dat kwam omdat er een vervreemdende tegenstelling zat tussen het verhaal van de heren, dat echt behoorlijk heftig was, en hun volkomen bedaarde uiter lijk en manier van vertellen. 'Een bedrijfson geval', zo vatten ze de hele ontvoering bijna la coniek samen. Ze zagen ook van sommige details de humor in. Zoals van de rebel die het stuur van hun huurauto overnam, maar duidelijk geen rijbe wijs had. Want hij reed meteen de achterkant eraf. En ze maakten zelfs grapjes. Zo waren ze de Nederlandse ambassadeur in Colombia erg dankbaar, want die had zijn benen uit zijn lijf gelopen voor hen en zes dagen zijn vrouw niet gezien. „En dat is erg jammer, want het is een leuke vrouw." Jinek wilde weten of de mannen snel een 'emotionele meltdown' of huilbui hadden ge had. „Welnee", was het stellige antwoord. „Je probeert te begrijpen wat er gebeurt." Of ze verwachten dat de klap nog komt, vroeg mede-tafelgast Erik van Muiswinkel. Maar dat zag Bolt eigenlijk niet zo snel gebeuren. „Ik ben een nuchter mens, Groninger." Ze gaan dan ook gewoon door met hun werk, ook in Colombia. Alleen voorlopig niet in dat bewuste gebied. Waarom ineens stoppen na 25 jaar? Als je al jaren op het strand van Bloemen- daal komt en je wordt een keer beroofd van je portemonnee, blijf je ook niet ineens weg, re deneerde Bolt. En ze hadden in dat land al voor zoveel hete vuren gestaan. Moesten zich in taxi's verstoppen onder dekentjes op de achterbank bijvoorbeeld. Dan was het inmid dels toch een stuk veiliger. Als ik een van hun dierbaren was, sliep ik geen seconde meer. Maar alle adoptiekinderen die Spoorloos nog willen inschakelen, kunnen zich geen onverschrokkener helden wensen. Quote van de dag Potverdorie, ik heb best wat vrouwen 'versleten'. Maar ooit kom ik de juiste tegen Ed Sheeran in de Arena Gert (van Hermien) ernstig ziek Na een carrière van bijna 20 jaar debuteert Danny Vera (40) dit weekend bij Concert at Sea in 'zijn' Zeeland. Nu zijn loopbaan piekt, kondigt hij zijn afscheid aan bij het tv-programma dat hem groot maakte: Voetbal Inside. Nog een jaar en dan zit het er zeer waarschijnlijk op." Op luchtige toon kondigt Danny Vera zijn afscheid aan bij het televisieprogramma dat het fun dament legde voor zijn muzikale doorbraak. Aan het eind van het ko mende voetbalseizoen plugt hij voor het laatst zijn Gretschgitaar in voor zijn muzikale escorte van tv-praat- huis Voetbal Inside. Vera (40) vindt zijn deelname aan de talkshow parallel lopen met die van Johan Derksen, die hem in 2009 een vaste plek bij VI aanbood. Met zijn in Amerikaanse bourbon ge drenkte countrysongs omlijst Vera er nu al acht jaar de discussies over kan telende backs, de voordelen van het 5-3-2-systeem en het Engels van Louis van Gaal. „Maar ik heb begre pen dat Johan aan het einde van ko mend seizoen stopt bij VI. En zonder hem ga ik niet verder. Ook als het programma zonder hem doorloopt, is het voor mij geen VI meer. Wat ik doe als Johan er nog een jaar aan vastplakt? Moet ik nog eens goed over nadenken. Maar ik denk dat het een goed moment is om het af te sluiten." Agenda Wat ook meespeelt: nu zijn carrière na jaren van sappelen op volle stoom is gekomen, begint zijn agenda steeds voller te raken. Aan de be scheiden plek van zijn muziek ligt het niet. „Johan, Wilfred Genee en René van der Gijp zijn de hoofdrol spelers. Ik ben het muzikale behang om het programma op te leuken. Dat donderdag 29 juni 2017 PC Nuchter Reageren? angela@persgroep.nl —Acteur Tim Douwsma (29) in Beau Monde. MUZIEK Ed Sheeran geeft volgend jaar een concert in de Johan Cruijff Arena. De show vindt plaats op 28 juni 2018, zo kondigde de zanger gisteren aan. Het con cert maakt deel uit van een nieuwe Euro pese en Britse tour. Tickets gaan op 8 juli in de verkoop. OPERATIE Gert Timmer man (82) lijdt aan alvleesklier kanker. De zan ger, bekend van het duo Gert en Hermien, is ge opereerd. Nadat hij begin dit jaar last kreeg van hevige buikpijn werden een darmontsteking en een tumor bij de zanger ge constateerd. 3 ■o 4) 'ZONDER c JOHAN GA IK NIET VERDER Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20