Nachtmerries van pitbull I Gratis nu m nu nu 1099,- Kraamverlof papa's geen gelopen race 12 Werkstraf geëist tegen baas van hond die meisje verminkte J5997- 2+997- 10997- SUP [Gratïsl De meeste partijen in de Kamer vinden het een goed idee als part ners vijf in plaats van twee dagen betaald kraamverlof krijgen, nadat hun geliefde is bevallen. De Tweede Kamer debatteert vanavond over dit wetsvoorstel van minister Lode- wijk Asscher (Sociale Zaken). Maar de formatie lijkt roet in het eten te gooien. De onderhande lende partijen CDA, D66 en Chris tenunie, eigenlijk voorstander van het idee dat vaders langer bij hun pasgeborene zijn, twijfelen of ze het plan nu gaan steunen. „Mijn ambitie gaat veel verder: ik wil 3 maanden betaald vaderschapsver lof. Ik regel dit liever in één keer goed aan de formatietafel", zegt D66-Kamerlid Steven van Weyen- berg. De VVD ziet er helemaal niets in. „Natuurlijk is het goed als vaders na de geboorte thuis zijn, maar daar kun je ook vakantiedagen voor op nemen", zegt VVD'er Bas van 't Wout. Het drama speelt zich af op een prachtige zomerdag, als de uit Sy rië gevluchte familie Alassar terug keert van een bezoek aan het nabij - gelegen park in Amsterdam. Lyana, dan 6 jaar oud, fietst alvast vooruit. Ze moet nodig naar de wc. Bij het hek van de afgesloten binnentuin achter hun flat ziet ze onderbuur vrouw Anna B. die met pitbull Charly aan het oefenen is. De vrouw heeft de hond net zeventien dagen. Lyana is nog zo klein dat ze tus sen de spijlen van het hek door kan kruipen. Plotseling ziet B. dat Ly ana achter haar staat en begint te krijsen. Hond Charly vliegt op het meisje af en valt haar aan. Hij bijt in haar hand. In haar arm. En ge zicht. „Elke seconde duurde voor mijn gevoel wel een uur, maar het ging allemaal zo snel", zegt B. snik kend tegen de rechter. Moeder en vader horen het ge krijs van hun dochter en proberen haar te helpen. De ouders passen alleen niet door de spijlen van het afgesloten hek. Lijdzaam moeten ze toekijken hoe de hond haar blijft aanvallen. Moeder Alassar gooit uiteindelijk met een tas en probeert de hond af te leiden. Dat lukt en Lyana ziet kans om naar een buurman te vluchten. Het meisje is zo ernstig verminkt dat vader Alassar het niet kan aanzien en flauwvalt. Met spoed wordt het meisje overgebracht naar het ziekenhuis. Daar opereren de artsen haar vier uur lang. Er volgen vele zieken huisbezoeken, maar nog altijd zijn de wonden niet helemaal geheeld. Ze heeft littekens en het is volgens de artsen nog de vraag is of die ooit helemaal zullen verdwijnen. Het meisje heeft nog steeds last van nachtmerries en is ontzettend bang voor honden. Aangedaan Vader en moeder Alassar die de zitting bijwonen, zijn nog altijd zeer aangedaan als de rechter voor leest wat er met hun dochter is ge beurd. „We kwamen in 2015 naar Nederland omdat we een veilige plek zochten voor onze kinderen. Het voelt nu alsof we daarin niet zijn geslaagd", schreef Mohammed in een slachtofferverklaring die de rechter voorleest. Ongeloof en onbegrip is er ook voor de manier waarop de onder buurvrouw met het bijtincident is omgegaan. Nog geen half jaar na het drama had zij alweer een nieuwe hond; een rottweiler deze keer. „Het lijkt erop alsof zij totaal geen rekening houdt met wat ons is overkomen." B. zegt dat ze wel degelijk is ge schrokken van wat er die middag gebeurde. Maar ze had er volgens haar alles aan gedaan om te voor komen dat het mis kon gaan. Ze wist dat de hond een rotleven ach ter de rug had. Dat hij werd mis handeld en slecht werd verzorgd. Ze liep buiten ook nooit los met haar hond. Maar de binnentuin was een afgesloten gebied. „Ik had niet verwacht dat Lyana daar zou komen", snikt ze. Volgens het OM is het duidelijk dat B. dit niet heeft gewild, maar is het wel haar schuld. Ze eiste 180 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk, en een schadever goeding van 23.000 euro. De advo caat vindt dat de vrouw moet wor den vrijgesproken. Niemand had dit gedrag bij de hond zien aanko men. Uitspraak over twee weken. Donderdag 29 juni t/m zaterdag 1 juli - extra koopavonden! Dé sensatie onder de watersporten! licht en draagbaar direct gebruiksklaar ultra duurzaam PVC Antislip oppervlak inclusief pomp, paddie, voetkoord, stabiliteitsvinnen en draagtas 2 jaar garantie normaa normaa normaa board donderdag 29 juni 2017 GO Een Kamermeerderheid is voor uitbreiding van het vader schapsverlof. Toch gaat het nu waarschijnlijk niet gebeuren. Deborah Jongejan Den Haag De ouders van het 7-jarige meisje Lyana moesten vorig jaar zomer machteloos toekij ken hoe de pitbull van de onder buurvrouw hun dochter ver minkte. Het OM eiste gisteren een werkstraf tegen het baasje. Raymond Boere Amsterdam Lyana voordat ze vorig jaar door deze pitbull werd aangevallen. bij aankoop van elk bankstel, hoekbank of interieur Woonlandschap Everglade Hoekbank in Stofcategorie 1Ook met bijpassende hocke 2,5+Hoek+2,5+Longchair Eagle Trendy hoekcombinatie in Supreme. Leverbaar in een groot aantal bekledingen, kleuren en opstellingen. Normaal^599)- Nu 1 399,-. Als 2.5+Hoek+2.5 inclusief sierkussens: 3+2 zits Salamanca Stoer bankstel met industriële uitstraling zoals afgebeeld ii In Cat. 1 Leder: Normaal_2299(- Nu 1499,-. In stof Supre r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12